Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Разкажете нещо интересно за своя домашен любимец.

Имате ли домашен любимец?

Да
2
29%
Не
5
71%

Общо гласове : 7

Разкажете нещо интересно за своя домашен любимец.

Мнениеот ilkosem » 08 Яну 2010, 01:46

Тази тема я направих с цел ако някой които има проблем с домашния любимец да сподели и ния може би да му помогнем,или просто да разкаже нещо за него.Тъй като направих специална тема за морското свинче за това реших да направя и една обща тема за домашните любимци.Дано да се хареса на всички.
Аватар
ilkosem

Re: Разкажете нещо интересно за своя домашен любимец.

Мнениеот Зарина » 08 Яну 2010, 08:05

Имах домашен любимец- куче, немска овчарка, което го отровиха и оттогава не съм взимала друго. Страшно ми са неприятни котките и не мога да си представя да имам вкъщи и да ми се мотае в краката. Като малка с майка отглеждахме малки пиленца, които после ставаха големи кокошки и петли и много ми беше приятно да се занимавам с тях.
Аватар
Зарина

Мнениеот mirrea » 08 Яну 2010, 12:10

Аз обичам почти вскички животни, с изключение на влечугите и мишките.
Имах една немска овчарка, която почина от старост и едновременно с нея имах и две котки, мъжка и женска, в момента ми останаха само те. Много са умни и игриви :) , сега като си бях във Бг. им наруших спокойствието, заведох ги на кастрация в София. Който не е правил кастрация на женска котка и му предстои да знае, че при женските операцията е по-сложна и ги боли много след това, мъжкото коте се съвзе още на другия ден, но на женската и трябваха 3-4 дни през които и се дават антибиотици и болкоуспокояващи.
Интересни неща покрай тях се случват всеки ден, пълни са с трикове и номера, например малката маймунка преди няколко дни беше намерила на баба ченето явно си е играла с него и го беше зарязала някъде, цял ден бабето повтаряше няма ми ченето, да знаете че котката ми го е скрила и накрая го намери под леглото, та така я разкрихме разбойничката :lol: :lol: :lol: Попиках се от смях дори и сега като се сетя се заливам...
Друг случай с една друга котка, която също почина от старост, навремето имахме печка на дърва във всекидневната и татко след работа ляга пред телевизора на канапето и много често така си заспива, имало е вятър същата вечер и комина започнал да връща, стаята се задимила толкова много, че почти нищо не се виждало вътре, котката събудила татко, качила се отгоре му и му мяукала и драскала леко с лапички по лицето за да се събуди, ако не е била тя той явно е бил опоен от дима и можеше да стане голяма беля...
Ето и две смнимки на Патиланците ми :)
001_800x600.jpg
Момченцето
picture033_800x600.jpg
Момиченцето, преди 4 месеца
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 08 Яну 2010, 21:14

Имах много хубава бяла котка, която се окоти 5 котета- 3 чисто бели, едно черно-бяло и едно рижаво...
Първо отровиха нея, след това в течение на месеци някой регулярно хвърляше отрова в двора ни, до като едно по едно ги отровиха всичките.... :(
Ето снимки на последните две - брат и сестра, бяха абсолютно неразделни и любимото им занимание беше да лежат на леглото ми :)
1.jpg
2.jpg
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 08 Яну 2010, 21:59

Душички...Megalamer много хубави съседи имаш... ако видя някой да малтретира животно изпадам в такава ярост, че не знам на какво съм способна, повечето от животните ми са прибирани след случай на малтретиране...
Аватар
mirrea

Мнениеот mirrea » 30 Апр 2010, 19:01

Вие сигурно сте научили за това какво се е случило с кучето Мима, но за който не е пускам един линк:
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=503204

Какъв изрод трябва да си за да направиш такова нещо??? Лоши са хората!!! Не лоши а много лоши, имат си я вътре агресията и лошотията. Сигурна съм, че един такъв изрод би могъл да причини същото и на човек. :puke: Никакво образование не е нужно да имаш за да знаеш че това е лошо, нито образование ще ни спаси нито охолство. Лоши сме и това е! Даже и животното дето е животно убива само за да яде. Пфу :puke:
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 30 Апр 2010, 19:19

mirrea написа:Вие сигурно сте научили за това какво се е случило с кучето Мима,.....

Само седмица след това имаше същия случай и в Сърбия.... Почвам да си мисля, че е ритуал на някаква секта....
Аватар
megalamer

Мнениеот theclansman » 30 Апр 2010, 19:24

в случай, по-добре да го беше убил, щото в това си положение, кучето ще се мъчи да края на живота си!

доста гадна история, ама тогава когато нашумя случая, и всички говореха за това ми стана доста странно. разбирам всичко друго да ни на 6 - пътища, заплати ........... и да се чудим за какво да говорим, ама в тая мизерия, в тези свекидневни катастрофи по пътищата и т.н. и т.н., за случая на 1 куче, да се обръща толкова внимание, ми се струва меко казано, тъпо :?
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот megalamer » 30 Апр 2010, 19:46

theclansman написа:в случай, по-добре да го беше убил, щото в това си положение, кучето ще се мъчи да края на живота си!

доста гадна история, ама тогава когато нашумя случая, и всички говореха за това ми стана доста странно. разбирам всичко друго да ни на 6 - пътища, заплати ........... и да се чудим за какво да говорим, ама в тая мизерия, в тези свекидневни катастрофи по пътищата и т.н. и т.н., за случая на 1 куче, да се обръща толкова внимание, ми се струва меко казано, тъпо :?

Напротив даже малко шум се вдигна...повече трябваше...защото както е тръгнало, днес кучето, утре ти...
Всъщност, аз не удобрявам и ловуването за удоволствие...това е извратено, ама наистина извратено... а като чуя за жена-ловец, ми призлява... нали уж жената беше онова нежно и ефирно същество, даряващо света с нежност и любов...
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 30 Апр 2010, 19:48

theclansman написа:в случай, по-добре да го беше убил, щото в това си положение, кучето ще се мъчи да края на живота си!

Хубаво е че са вдигнали олелия, едно по едно олелия след олелия до оправия...то от дребните неща поетапно се стига до големите. А на 6 никога няма да сме докато има е такива Гадове, едни гадове им е кеф да убиват, на други им е кеф да те тъпчат, на 3-ти им е кеф и аз не знам какво, и лошото е че злобата и агресията им е толкова голяма, че само такива стигат до върха, затова и ни управляват откакто свят светува, за да се доберат до властта са способни на всичко и представям си какъв екстаз изпитват докато се гаврят я с куче, я с човек я с цялото човечество...Аай сиктир ядосах се много. ГАДОВЕ
Аватар
mirrea

Следваща

Назад към Хобита