Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Цветя

Цветя

Мнениеот dora » 13 Апр 2009, 20:49

Вече сме в сезона на пролетта . На пазара започнаха да се продават различни цветя - балконски и градински. Традиционното мушкато , което наистина е красиво цвете за прозорци, балкони и тераси, вече си го имам. Посъветвайте ме какви други цветя са подходящи за первазите на прозорците и терасите и такива , които да са по-устойчиви и да цъфтят по- продължително.
Аватар
dora

Re: Цветя

Мнениеот kalispera » 13 Апр 2009, 23:51

Има едни цветя не знам точно как се казват, но много приличат на хризантеми. Може би са вид декоративни хризантеми, които цъвтят както през пролетта, така и през лятото в много ярки и разнообразни цветове. Не са капризни и са много подходящи за санъдчета на терасата. Както и добре познатите ни петунии, които въпреки че са малко банални, си остават ефектни. Също и латинката, сакъзчето и теменужките.
ЕТо ти малко вдъхновения :D
Изображение
Изображение
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот Leyla » 23 Апр 2009, 23:00

Ето от мене една хубава снимка за тераса с цветя
Прикачени файлове
cvetq.jpg
Аватар
Leyla

Мнениеот svetlana » 04 Май 2009, 11:51

Много хубави снимки сте сложили но искам само да кажа че цветята са голямо гайле- вехнат, съхнат хлащат разни въжки и аз затова предпочитам изкуствените цветя. Винаги изглеждат супер и нищо не може да им стане. Да неговорим какви страхотни разцветки вече има. Затова ви съветвам и вас да си сложите изкуствени- даже може и зимата да си седят - нищо им няма.
Весело момиче съм, всяка вечер съм навън~
Аватар
svetlana

Мнениеот dora » 04 Май 2009, 11:54

Светлана , специално за теб ще ти донеса един кош изкуствени цветя, само престани с тези простотии.
Аватар
dora

Мнениеот svetlana » 04 Май 2009, 11:59

Дора аз по голема простачка не съм виждала от тебе. Каквото и да напиша вървиш след мене и ме убиждаш че съм била пишела простотии. Кажи ми не е ли практично това с искустевните цветя дето го предложих на хората, а??
Весело момиче съм, всяка вечер съм навън~
Аватар
svetlana

Мнениеот писа » 28 Май 2009, 21:47

За балкон със северно изложение е добре да се засади гераниум /здравец/.
Аватар
писа

Мнениеот Зарина » 18 Яну 2010, 09:29

За балкон са много красиви и непретенциозни латанките, бързо израстват от семе, обичат слънце. Има и падащи латинки. Цъфтят много , но трябва да ги проверявате да не ги накачат едни черни мушички
Аватар
Зарина

Мнениеот megalamer » 18 Яну 2010, 13:30

Зарина написа:За балкон са много красиви и непретенциозни латанките, бързо израстват от семе, обичат слънце. Има и падащи латинки. Цъфтят много , но трябва да ги проверявате да не ги накачат едни черни мушички

От детските ми спомени съм останал с впечатлението, че латинките имат един доста особен, лично за мен - неприятен аромат, или се бъркам ?
Аватар
megalamer

Мнениеот megalamer » 18 Яну 2010, 13:35

svetlana написа:Много хубави снимки сте сложили но искам само да кажа че цветята са голямо гайле- вехнат, съхнат хлащат разни въжки и аз затова предпочитам изкуствените цветя. Винаги изглеждат супер и нищо не може да им стане. Да неговорим какви страхотни разцветки вече има. Затова ви съветвам и вас да си сложите изкуствени- даже може и зимата да си седят - нищо им няма.

Вярно е, че изкуствените цветя, особено когато са добре направени, са много красиви - аз лично имам 3 букета по стаите у нас, обаче съвсем друго е когато засадиш едно цвете и виждаш как всеки ден пораства по малко, пуска листенца и в един момент от едно семенце се получава разкошно растение :-)
Аватар
megalamer

Следваща

Назад към Хобита