Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

ОБИЧАТЕ ЛИ ДА ЧЕТЕТЕ?

ОБИЧАТЕ ЛИ ДА ЧЕТЕТЕ?

Мнениеот писа » 08 Юни 2009, 08:34

Обичяате ли да четете? Потъвате ли във пътешествие на духа с книга?
Мечтаете ли? Фантазирате ли? Удивлявате ли се на света?
Пътувате ли с мислите на автора?
Кои книги са ви впечатлили? Как намирате книгите?
Последното ми пътешествие бе с книгата на Джоан Харис "Истории оттук-оттам".Разкази.
Препоръчвам я -съвременна,за загадъчните изяви на човешкия дух.
За тъмната ни страна.
За промяната в мисленето на хората.
Дано някой я е чел за да си коментираме.
Аватар
писа

Re: ОБИЧАТЕ ЛИ ДА ЧЕТЕТЕ?

Мнениеот rocafeller » 08 Юни 2009, 11:15

писа , то всеки обича да чете, но тука идва един фактор - мързела :lol: Аз харесвам автори като Gary Weiss и подобни на него.
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот писа » 08 Юни 2009, 12:16

Може би четеш на английски.Този автор за мен е непознат.Какво пише?
Аватар
писа

Мнениеот rocafeller » 08 Юни 2009, 13:13

писа, да на английски е! Ти какви книги обичаш да четеш ? На каква тематика ?
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот e-trn » 08 Юни 2009, 13:25

"Чета книги всякакви" :lol:

Извън шегата да кажа, че обичам приключенски, детективски също книги. Специализирани научни, когато ми потрябват в работата също. Като малък четях различни научно-фантастични, то тогава друго за четене май нямаше. Типичните литературни жанрове.

Много често ме впечатляват филми, които са писани по книга. Като пример ще дам поредицата книги за Борн (Bourne Identity, Ultimatum, Supremacy), за които разбрах, след като изгледах и поредицата филми. Повечето книги и аз чета в оригинал на други езици.

За "Истории оттук-оттам" не бях чувал, но ще я потъря евентуално, за да видя за какво става дума. Повечето книги ги намирам в интернет, почти няма известна книга, която да не може да се свали малко нелегално :(.

Ако ми стане интересна някоя книга буквално я изчитам на един дъх! Така че ще можем да си коментираме за тази на Джоан Харис, предполагам!
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот писа » 08 Юни 2009, 20:23

Велиградчани много вдигнахте летвата-да се чете в оригинал.Много сте образовани.Във вашия град ли сте учили ?
Аз книгите които чета си ги взимам от библиотеката.За някои имам и предварителна информация.
В нета четох 'Естествен роман" на Г.Господинов. Четох го на Ее PC мини и много е досадно на малък монитор.
За съжаление не мога да се похваля, че владея накакъв език добре, освен Бг.
Скоро бях взела на Илия Троянов книгата ''Събирачът на светове", но определено не ми допадна.
Предполагам сте чували за него-известен е.
Аватар
писа

Мнениеот e-trn » 09 Юни 2009, 18:06

Учил съм и във Велниград и другаде специално аз. :roll:

Има едно устройство, казва се Kindle и с големината на обикновена книга, няма клавиатура, а само един голям екран. Предназначено е само за четене на книги в електронен форман, но екранът му е специално направен и изглежда невероятно. Няма нищо общо с обикновените монитори на компютри или лаптопи.

От такова е удоволствие да четеш, но въпреки всичко нищо не може да се сравнява с книга, нали!

Илия Троянов ми звучи познато, но определено не познавам творчеството му. Всъщност аз не чета много (ако въобще) български автори. Можи ти Писа да препоръчаш някой!
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот писа » 11 Юни 2009, 08:11

Български книги които са ми харесали са:
1-"Български хроники" на Стефан Цанев-историята на България преразказана по един достъпен начин
2-"Забравените от небето" на Екатерина Томова-много интересна е историята на книгата.Самата книга е уникална!
3-"Американска аптека" на Теньо Тенев-за кулинарията и още много неща около нея.
Написана от човек с богата култура и познания.Някъде изпада в излишни детайли.
4-"BG емигрант в Париж"-за живота на емигрантите в Париж,за бедните,за французите и отношението им към емигрантите
5-"Чашата на гадателката" от Хамилтън-за БГ през погледа на един англичанин-за хората,за прехода, за някои етнически групи и начина им на мислене
6-"Розов храст и сладко от смокини" на К.Кубарелова-варненска писателка.На мен много ми хареса книгата-написана с чувство за хумор.Съвременна книга.Действието се развива във Варна.
Всъщност всеки харесва различни неща,зависи от пола, възрастта, интересите, възпитанието, но мен тези книги ме впечатлиха и ги препоръчвам.
ПРИЯТНО ЧЕТЕНЕ!
Аватар
писа

Мнениеот kalispera » 17 Юни 2009, 20:12

Писа, споделяш много интересни книги, ще си ги добавя към списъка ;)
В някоя друга тема беше споменала за книга за Родопите, би ли казала отново как се казва и кой е автора, защото си спомням, че ме заинтригува, но не мога да намеря къде точно си го писала?

Изображение
Последната книга, която силно ме впечатли е „Всякакви, но Не!стандартни” на Аня Фьорстер и Петер Кройц - "утвъpдeни, caмocтoятeлнo миcлeщи инoвaтopи в икoнoмикaтa, кoитo pъкoвoдят eдинcтвeнaтa лaбopaтopия в cвeтa зa изcлeдвaнe нa нaй-уcпeшнитe и нecтaндapтни кoнцeпции в бизнeca."

"Чиста загуба на време е да робуваш на посредствеността", казват Аня Фьорстер и Петер Кройц. Тяхната книга показва, че нещата могат да се случват и по друг начин - в икономиката, в мениджмънта, в обществото. И във всеки от нас поотделно. Направете нещо! Нещо необикновено! Нещо революционно! Защото този, който не развива уникалните си заложби, ще трябва да се конкурира с 1,3 милиарда китайци.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот писа » 17 Юни 2009, 21:58

Книгите са "Забравените от небето". Самата книга има интересна история-скандална.
Книга за човека за душата му, за живота, за смъртта.
Този месец тук ще има премиера на филм за Яна Язова 'Две или три неща,които знаем за нея'' от Люба Кулезич.
Язова има подобна скандална история във връзка с нейните книги.Изключителна жена с трагична съдба.
Другата книга е "Чашата на гадателката"-поглед на един англичанин към българите.
Препоръчвам и 'Земя за прицел" на Свобода Бъчварова.
Аватар
писа

Следваща

Назад към Хобита