Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Автомобили

Форум за мъже!

Re: Автомобили

Мнениеот theclansman » 13 Май 2012, 23:53

megalamer написа:Особено противни са ми колите чийто задни врати се отварят обратно, т.е. напред... нямам идея защо, ама не мога да ги понасям :-)

Самоубиствените врати... и на мен не са ми любими ;-)
http://www.ironmaiden-bg.com
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...24.04.2017(Oberhausen)...
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот AVALANCHE » 14 Май 2012, 05:20

В България бях фен на VW, купих си бусче и много му се радвах. От тези - с двигател отзад, но му сложих 1.8 с водно охлаждане. Просторно, отлична видимост - гледаш над леките коли; меко возене, маневрено. И до Велинград съм ходил с него. Новите модели на VW просто не мога да ги понасям - дори и дизелите натъпкани с електроника, и вечно им свети "CHECK ENGINE"; дойде ли време за Emission test - два месеца преди това чистиш грешки, сменяш разни шушулки и навърташ мили да ти се оправят мониторите. И тези вечно течащи пластмасови фланци по двигателите...
Мога да си позволя да имам мнение за някои модели коли - от личен опит и наблюдения; от информация от различни източници, пречупена през критичния поглед на инженер ДВГ; Например Хюндай Елантра 2012 ненапразно води класацията в класа си - по експлоатационни показатели и оборудване е доста напред. Докато "джипът" Хюндай Санта Фе е пълен боклук - ходовата му част е ужасно калпава.Едно минаване през малка дупка на асфалта - и задното ти колело става кривогледо. Ауди е взела всички кусури на VW, а новите модели с алуминиеви елементи на окачването направо ти разбиват бюджета. В Щатите Мерцедес и BMW не са особено популярни; тук се предпочитат много повече японските. От местните марки и модели добро впечатление правят Додж Чарджър, Додж Чалънджър (вторият има класически силует от 1970-те); Корвет, както и Шевролет Камаро (Камеро) - след 2006-та. Кубатурата на моторите им варира между 5200 и 8100 куб.см. В момента обаче съм фен на една на пръв поглед грозна и старомодна кола - Land Rover Defender ; сериозните хора, когато говорят за джипове, и сравняват различните такива, никога не отварят дума занего. Ако някога се върна в България, ще имам единствено това превозно средство, защото ще се заселя в труднодостъпен район (ако не намеря нещо подходящо във Велинград).
AVALANCHE

Мнениеот Blind man » 14 Май 2012, 07:49

megalamer написа:Особено противни са ми колите чийто задни врати се отварят обратно, т.е. напред... нямам идея защо, ама не мога да ги понасям :-)

На първият ни семеен автомобил предните врати се отваряха обратно. И си ми беше доста мил. Това с вратите се оказа инженерно решение, свързано с аварийното спиране. :lol:

Изображение
Не, просто това, което е тука, да чуя и видя не искам...
Аватар
Blind man

Мнениеот theclansman » 14 Май 2012, 11:50

AVALANCHE написа:...Кубатурата на моторите им варира между 5200 и 8100 куб.см...

Нормален Европейски влекач..... чудно ми е, ако не си пълнеха резервоара с 20 долара, дали щяха да правят толкова големи двигатели...
http://www.ironmaiden-bg.com
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...24.04.2017(Oberhausen)...
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Предишна

Назад към Мъжете знаят защо