Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Не е смешно!

Вицове, забавни истории, смешни клипчета

Не е смешно!

Мнениеот megalamer » 14 Фев 2011, 17:35

"Професор Андрей Пантев ще бъде част от празничната програма по отбелязването на Денят на освобождението. В навачерието на празника – 2 март от 17 часа проф. Пантев ще се с Парещне и раговаря с велинградчани в залата на читалище „Васил Левски” в кв. Каменица. Специалният поздрав на Община Велинград към жителите и гостите на общината навръх 3 март ще бъде Володя Стоянов. Концертът на народния изпълнител е носрочен за 11.30 часа в Денят на Освобождението на централния площад "Николай Гяуров". "

Този текст е новина в един от сайтовете на града ни, борещ се за лидерско място :-)
Очевадните правописни грешки не са от неграмотност, а най-вероятно от бързане... Но все пак, не е
ли по-добре бавно, но качествено, от колкото на бегом и през куп за грош? Уважавайте си аудиторията,
за да ви уважава и тя :-)
P.S Забележката бих я писал директно там, но не можах да намеря линк към форума им...
Аватар
megalamer

Re: Не е смешно!

Мнениеот kalispera » 14 Фев 2011, 20:04

Мъка, мъка..
Този "лидера" го знам, но го посетих два-три пъти и престанах. Грешките - едно на ръка. На всеки се случва. Въпреки че, преди да пуснеш някакъв готов материал е редно да го прегледаш. Все пак се очаква да го видят доста хора и не може да се излагаш така, пък да имаш високи претенции. Но явно критериите са им ниски. Това, което повече ме дразни, са прекалено многото реклами и сухите новини, основно спортни, криминални. Но това си е мое мнение. Не ми се четат кой кого ограбил, заклал и подобни. По същата причина рядко гледам новини, особено по БТВ, където много обичат да всяват ужас и страх с подобни сензации.

Мегаламер, може Светланчето да е почнала работа там :lol: и да изкарва такива нУвини.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 14 Фев 2011, 20:16

kalispera написа:...Мегаламер, може Светланчето да е почнала работа там :lol: и да изкарва такива нУвини.

Не е, нейния стил на писане е неповторим :-) :-) :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 14 Фев 2011, 20:20

Малко извън темата, но да си кажа :lol:
За съжаление, напоследък забелязвам, че такива груби, правописни грешки допускат и по-възрастни хора от Светланчето, на която все пак й е простено, защото е вероятно още ученичка (или прясна абитуриентка), а пък и учебната ни система в последните години тотално се срина.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 14 Фев 2011, 20:22

kalispera написа:... Но явно критериите са им ниски. Това, което повече ме дразни, са прекалено многото реклами и сухите новини, основно спортни, криминални. Но това си е мое мнение. Не ми се четат кой кого ограбил, заклал и подобни. По същата причина рядко гледам новини, особено по БТВ, където много обичат да всяват ужас и страх с подобни сензации....

Това е сайт, правен предимно за печелене на пари, за това рекламите са много, а текста сух и кратък. Това го приемам ... Но мен пък ме дразни това, че когато пишат за нещо станало в града ни, не пишат "във Велинград" или "в града ни" а постоянно "в курортния град" .. все едно че пишещите са някъде на Марс или на Луната...
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 14 Фев 2011, 20:43

Хаха
Или пък на Олимп :lol:
Аватар
kalispera

Мнениеот rocafeller » 14 Фев 2011, 23:52

И аз го знам, обаче такива сайтове Ц ! Относно правописа, ясно е, че е от бързане ама.... а светлето освен да се смее от някой банер и да рекламира нещо в нета за друго не я търсете :-D Съгласен съм и с калиспера - това в медиите да се показват постоянно и да се набляга на лошите работи е стар похват, и който знае за какво говоря, ще знае и със каква цел се прави.... че не ми се обяснява, не че е много за обяснение де
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот Симела » 15 Фев 2011, 09:55

На мен сайтове, от типа на този, за който се досещам, че говорите, все пак не е коректно да цитирам, ми приличат на
нескопосани информационни бюлетини- съдържат повече полицейски и общи, декларетивни новини. Личи си , че всичко там е отгоре, отгоре, без желание да се предизвика интерес, без желание с нещо да се изненада четящия, просто бълват реклами. Всъщност и аз подкрепям тезата, че по- скоро идеята е да се изкарат пари от реклама.
Аватар
Симела

Мнениеот megalamer » 23 Мар 2011, 20:40

И това не е смешно, даже е трагично:

"Днес почина американската актриса Елизабет Тейлър, известна със сините си очи и многото мъже" - БНР, програма Хоризонт, новините в 15.00 часа на 23 март 2011 година.
Аватар
megalamer

Мнениеот dora » 23 Мар 2011, 21:29

ПОКЛОН !!! Знаех, че боледува, но не съм разбрала за смъртта й! Поклон! Беше велика!
Аватар
dora

Следваща

Назад към Смях