Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Не е смешно!

Вицове, забавни истории, смешни клипчета

Re: Не е смешно!

Мнениеот megalamer » 23 Мар 2011, 21:35

dora написа:ПОКЛОН !!! Знаех, че боледува, но не съм разбрала за смъртта й! Поклон! Беше велика!

Да, ама мен ми стана много кофти от интелекта на говорителката по българското национално радио...
Ама те май всичките са на такова ниво - онази Лора Крумова казала на Клаудия Кардинале, че била известна "американска" актриса.... потъваме в безнадеждно невежество... :-(
Аватар
megalamer

Мнениеот megalamer » 19 Май 2011, 10:43

Нормално ли е според вас в един текст от четвърт страница, разположен на информационен сайт на града ни да има 12 /дванадесет!/ ПРАВОПИСНИ ГРЕШКИ ???
Ето, бройте сами:
http://www.velingrad.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1022:toma-pachalov-ospori-reshenieto-za-pavilionite&catid=1:obshtestvo&Itemid=3
Аватар
megalamer

Мнениеот dora » 19 Май 2011, 11:15

Мегаламер, ако броиш запетайките и пълния член- стават много повече грешки. Допустимо е човек да сгреши, всеки допуска грешки, но чак пък толкова?! : yeah :
Аватар
dora

Мнениеот kalispera » 19 Май 2011, 23:43

Почнах да чета, за да ги видя и аз тези грешки, ама се отказах. Много тегаво, едни дълги изречения без запетайки.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 20 Май 2011, 14:17

За да не ме обвини някой в тенденциозно търсене на грешки само в определен сайт, предлагам да откриете 2-те правописни грешки тук:
http://gradvelin.com/display.php?m=news&n=den-na-sporta-2011
Но все пак къде са 2, къде са 12... ;-)
А пък на едно място изречението не се връзва, явно има и изпусната дума :-)

Ако искате да се сърдите за това, че ги виждам, не се сърдете на мен, а на две Марии - Мария Янчева и Мария Цинцева - те са тези, които ме научиха да пиша правилно и да чета... на много от останалите мои учители не помня имената /сменил съм 3 училища до 8-ми клас/ но техните ще помня с благодарност до края на живота си!
Аватар
megalamer

Предишна

Назад към Смях