Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Интересни статии от нета

Форум за всичко, което не е подходящо да се публикува в отделните категории.

Re: Интересни статии от нета

Мнениеот Симела » 28 Мар 2015, 08:27

http://drugata-realnost.com/%D0%BC%D0%B ... 2%D0%B0-2/
Blind man, благодаря за информацията, която си дал. често човек остава в заблуда, относно написаното в някоя публикация- няма как да бъде информиран за всичко. Ето и това, което сега пуснах, направо ме озадачи. Аз съм купувала подобни добавки за подобряване на здравословното ми състояние, а това, което ми расте в градината, знам, че е полезно, но съм го подценявала.
Аватар
Симела

Мнениеот Blind man » 30 Мар 2015, 09:05

Всеки плод или зеленчук, откъснат от градината, е в пъти по-полезен от всякакви рекламирани "суперхрани". Лично аз от опита си през последните три години мога да кажа, че почти всичко, поето като храна в разумни количества, без да се прекалява, като се спазва режим на хранене, двигателна активност, никакъв алкохол ( с изключение на чаша хубаво вино или бира) е добро за организма на човека. А опитът ми е следният: по това време през 2012 година тежах с 45 кг повече, трудно се качвах по стълби, дори до втория етаж, не можех да се затичам в свински тръс и стотина метра, всичко ме болеше - крака, гръб, кръст, глава... Сега нямам проблеми с движението, тичам всяка сутрин по 10 км, ходя пеш ( живея в момента в София, но рядко ползвам обществен транспорт, а автомобила си продадох преди година, но 2 години преди това се бе превърнал в недвижима собственост), мога поне половин час да ходя нагоре-надолу по стълби (толкова съм се пробвал, :) ). Дори играя веднъж седмично поне час футбол на малки врати. А високото кръвно... какво беше това, че забравих?
Човек не трябва да лишава организма си ( а и душичката си) от нищо, което обича, естествено, като се ограничава приемът на смятаните за "вредни" храни в количествено и времево отношение. А добавките, представяни като здравословни, ако не направят чудо с вас, поне не би трябвало да ви навредят на здравето, но като гледам цените, ще ударят сериозно по семейния бюджет.
Не, просто това, което е тука, да чуя и видя не искам...
Аватар
Blind man

Мнениеот Симела » 31 Мар 2015, 07:56

Аз по принцип съм си от рождение слабовата, през годините леко напълнях, килограмите никога не са ми тежали, но просто не съм много енергична. Да кажа, че активно съм спортувала или тичала, като тебе Blind man - не съм, защото бързо се уморявам, затова ползвам и добавки, но няма кой знае какъв резултат. Опитвам се и да спазвам някои принципи на хранене,от известно време пия сок от червено цвекло, но все още няма особен ефект. Имам близки с по десетина години по- големи от мен, без да се придържат към някакво хранене или спорт, са много по- енергични. Не знам, може би не съм намерила правилните добавки и храни...
Аватар
Симела

Мнениеот Blind man » 02 Апр 2015, 14:12

Всеки организъм си е индивидуален. Аз по-скоро дадох примера със себе си, за да покажа, че не толкова скъпите и екзотично изглеждащи и звучащи хранителни добавки ще ни преобразят, а умереността в храненето и, о, ужас, движението. Станахме доста мързеливички, искаме автомобилът винаги да ни е под ръка, ужасяваме се само от мисълта, че може да тръгнем на собствен ход няколко километра. Е, каква енергичност да имаме, откъде да се вземе, след като тялото не усеща необходимост от повече движение, защото няма нужната нагласа и подготовка, каква стегната (да не се разбира непременно слаба, и в никакъв случай анорексична ) фигура търсим?
Не е задължително да се тича. Доста по-полезно е да се ходи, но времето взе да не ми стига, и от бързо ходене преминах на по-времеспестяващ вариант. Доста често свидетели на моята промяна искат "рецептата", като очакват да им препоръчам някой скъп препарат. Остават разочаровани, че няма никакво чудодейно хапче, с което, лежейки на дивана, да топят излишни килограми. Даваме мило и драго за измамна химия, а пренебрегваме природата на човека, неговата същност и потребности, зададени му през всичките десетки хиляди години на еволюция.
Не, просто това, което е тука, да чуя и видя не искам...
Аватар
Blind man

Предишна

Назад към Всичко останало