Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

здравословно

Форум за всичко, което не е подходящо да се публикува в отделните категории.

здравословно

Мнениеот dora » 17 Яну 2010, 15:45

Поразговорихме се за генно модифицираните храни, нека споделим пък сега за здравословните храни . Предполагам, че много хора се опитват да се хранят здравословно. Ако някой знае нещо , което може да го сподели като опит нека го напише. Аз ви изпращам две рецепти, които ползвам, даже понякога импровизирам...
Ето рецептите:
Здравословни закуски:
1. Една кофичка кисело мляко, 2 супени лъжици пшенични трици, 3 супени лъжици овесени ядки, 1 супена лъжица смляно ленено семе.
2.Вечерта се накисват около 70 грама овесени ядки в студена вода. На сутринта се излива водата и ядките се изцеждат.Върху тях се настъргва една ябълка. Прибавя се една супена лъжица мед, сокът на половин лимон, една лъжица ядки- орехи, лешници, бадеми или белен слънчоглед, каквото имате.
Много засища и е наистина полезно и здравословно!
Аватар
dora

Re: здравословно

Мнениеот kalispera » 17 Яну 2010, 18:37

Избгвам да ям солено, мазно и пържено. Също така ограничавам сладките и тестените продукти. Гледам да ям повече плодове и зеленчуци, но за съжаление те са пълни с нитрати и други химии, така че сигурно са повече вредни, отколкото полезни :(
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 17 Яну 2010, 19:14

kalispera написа:Избгвам да ям солено, мазно и пържено. Също така ограничавам сладките и тестените продукти. Гледам да ям повече плодове и зеленчуци, но за съжаление те са пълни с нитрати и други химии, така че сигурно са повече вредни, отколкото полезни :(

Извода е - пак да го кажа - яжте си всичко, което ви харесва :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот theclansman » 18 Яну 2010, 18:38

megalamer написа:Извода е - пак да го кажа - яжте си всичко, което ви харесва :-)

напълно те подкрепям!
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот mirrea » 18 Яну 2010, 18:54

theclansman написа:
megalamer написа:Извода е - пак да го кажа - яжте си всичко, което ви харесва :-)

напълно те подкрепям!

Е затова българите рядко доживяват вече до пенсия, нездравословно хранене в комбинация с ежедневни дози алкохол, а за потентността да не говорим, аз от опит все още не знам но от по-възрастни жени знам че доста млади спират да правят секс!!!
Аватар
mirrea

Мнениеот theclansman » 18 Яну 2010, 19:02

абе, то не само българите се храним нездравословно. а пък и погледнато от другата страна, просто не виждам как 1 купичка от 100гр, с някви овесени ядки ще ме наяде. не да преяждам, а просто да ме наяде. това няма как да стане, само ще ме залъже, и ще стигна до извода, че е било по-добре да не съм я барал тази купичка ;)
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот mirrea » 18 Яну 2010, 19:15

О, това е другата страна на монетата, просто трябва да се яде от всичко и умерено, като избягваме свинското месо(което се яде масово само в България), мазното, пърженото и да се опитваме да се храним разделно.
Да се ядат повече плодове, зеленчуци, бобени, месо-предимно бяло (пиле, риба), телешко(по-рядко), но печени и белия хляб и него май трябва да го спрем...
Аз като готвя редувам, постно после месно, и пак така...
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 18 Яну 2010, 20:20

theclansman написа:абе, то не само българите се храним нездравословно. а пък и погледнато от другата страна, просто не виждам как 1 купичка от 100гр, с някви овесени ядки ще ме наяде. не да преяждам, а просто да ме наяде. това няма как да стане, само ще ме залъже, и ще стигна до извода, че е било по-добре да не съм я барал тази купичка ;)

:lol: :lol: :lol: Напълно съм съгласен - аз вечерям в 18.00. към 21.00 пак огладнявам и ям овесени ядки, към 23.00 пак съм мъртво гладени пак овесени ядки... само залъгват глада...
Аватар
megalamer

Мнениеот megalamer » 18 Яну 2010, 20:25

mirrea написа:О, това е другата страна на монетата, просто трябва да се яде от всичко и умерено, като избягваме свинското месо(което се яде масово само в България), мазното, пърженото и да се опитваме да се храним разделно.
Да се ядат повече плодове, зеленчуци, бобени, месо-предимно бяло (пиле, риба), телешко(по-рядко), но печени и белия хляб и него май трябва да го спрем...
Аз като готвя редувам, постно после месно, и пак така...

И като спреш белия хляб, много ми е интересно какъв ще ядеш ?? Брашно за типов хляб отдавна не се произвежда в България, ако се внася ще е много скъпо /имаше предаване по телевизията по въпроса/ продавания сега за типов хляб е бял, ама брашното е боядисано с утайки от кафе :lol: , а ръжения е същата работа, само че с малко добавена захар... Плодовете и зеленчуците са фрашкани с нитрати, а пилешкото месо няма нищо общо с пилетата- това са бройлери хранени със специални смески за да порастат и станат готови за клане за 45 дена...
Къде ти е здравословното хранене тук?
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 18 Яну 2010, 20:46

Такова животно здравословно хранене няма в днешно време, но поне да се опитаме като целия свят да се спрем да ядем мазно и пържено...А колкото до хляба, може и да си прав, но като гледам пак в сравнение с другите страни само ние ядем хляб на всяко ядене, хората отдавна са го спрели...
И аз се храня нездравословно, искам да се храня разделно, но покрай приятеля ми не мога, да речем ако направя месо може да се яде със салата, представям си колко месо и салата ще му трябва за да се наяде...
Може да се опитам да го пробвам, и проблем ако има месо няма да има ;) :lol:
Аватар
mirrea

Следваща

Назад към Всичко останало