Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

здравословно

Форум за всичко, което не е подходящо да се публикува в отделните категории.

Re: здравословно

Мнениеот Blind man » 24 Май 2012, 08:51

Чаша вода е и най-ефективният контрацептив.

- Докторе, какво да пия, за да съм сигурна на 100%, че няма да зачена при полов акт?
- Чаша вода.
- Кога, преди или след секс?
- Вместо...
Не, просто това, което е тука, да чуя и видя не искам...
Аватар
Blind man

Мнениеот kalispera » 25 Май 2012, 21:54

theclansman написа:
megalamer написа:
w.jpg

Е значи, аз съм безсмъртен :-D ... не сериозно, в някой дни пия поне 5-6, та и повече литра вода на ден. А и така, така като гледам, почти горе-долу по схемата ;-)

Ама важно е да по схемата! Има значение кога се пие водата. И особено важно е да не се пие по време на хранене или непосредствено преди или след това. Който се интересува, може да прочета книгите на Д-р Ф. Батманжелидж за водата.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 28 Май 2012, 22:23

Ракът е лечим!!! Лечение със сода – по Дейвид Айк

http://www.svoizbor.com/2012/02/cancer-healing-with-baking-soda/
http://snaiper-bg.net/?s=%D1%81%D0%BE%D0%B4%D0%B0
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 29 Май 2012, 21:29

А дали е така наистина? Дали е толкова просто да се излекува рак? Дали официално може да се потвърди или отрече лечебния ефект на содата?
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 29 Май 2012, 21:38

kalispera написа:А дали е така наистина? Дали е толкова просто да се излекува рак? Дали официално може да се потвърди или отрече лечебния ефект на содата?

Ами e-trn да каже ;-)
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 29 Май 2012, 21:40

Ха-ха. Аз e-trn го чакам да ми отговори в темата за конспирациите. Чакам също и theclansman там, че нали и той си пада по физиката :wink:
Аватар
kalispera

Мнениеот kalispera » 29 Май 2012, 21:46

Но по въпроса с киселинността на организма знам, че е добре да се пие и вода с лимонов сок. Особено когато си ял месо, което приницпно окислява, е добре след половин час да пиеш лимонов сок.

Храни, които генерират киселини и алкали:

Храните могат да бъдат класифицирани като киселинни и алкални. Алкалите са разтворими соли, а киселините са корозивни агенти, които трудно се комбинират с други вещества. Балансираната диета съдържа 40% киселинни и 60% алкални храни. Ето един кратък списък на киселинно-алкални храни:

Високо алкални
Боб, зрели банани, фурми, смокини, сини сливи, сушени плодове, бадеми, авокадо, зелен фасул, цвекло, къпини, моркови, боровинки, кисело грозде, сушени праскови, нар, сливи, малини, спанак.

Неутрални мазнини
Студено пресовани, бадемови, от авокадо, от кокос, от рапица, от памуково семе, зехтин, от шафран, от соя, от слънчоглед, орехови.

Алкални
Люцерна, ябълка, свежа кайсия, артишок, броколи, брюкселско и обикновено зеле, пъпеш, карфиол, целина, череши, кестени, кокосово мляко, прясна и сладка царевица, краставици, патладжани, чесън, джинджифил, цариградско грозде, грейпфрут, пресен и суров хрян, праз лук, лимони и кората им, марули, манго, дини.

Високо киселинни
Алкохол, корен от артишок, ечемик, хляб, елда, кофеин, кафе, житни растения, яйчен крем, лекарства, всички видове брашно, сушен джинджифил, мед, суха леща, просо, овесени храни, фъстъци, ориз, ръж, соев хляб, соева паста, сорго, зърнени храни, спагети и други видове паста, захарна тръстика, сурово цвекло, тютюн, индийско орехче, пшеница, месо, риба, пиле.

Киселинни
Аспержи, сушен боб, кашу, сушен кокос, боровинков сок и концентрат, жълтък на яйце, плодови желета, (консервирани, сулфирани, подсладени сладка), сладко грозде, продукти от пастьоризирано мляко, сушен грах, джанки, пържено тофу, варени кестени.

Киселинни мазнини
Масло, сметана, маргарин, свинска мас.

Всички натурални храни съдържат едновременно киселинно и алкално генериращи елементи. В някои преобладават киселинно генериращите, а в други алкално генериращите. Съществува състояние, наречено алкалоза. То може да възникне, когато телесните сокове станат прекалено алкални (pH > 7.45). Клиничните симптоми за алкалоза включват мускулно потрепване, диария, спазми, недостатъчно кръвоснабдяване на мозъка, замаяност, еуфория, бледост, обърканост, намалена умствена работоспособност, несвързан говор, треперене. При задълбочаване на това състояние може да се стигне до припадъци, кома или дори смърт.

От друга страна, високите нива на киселинност също имат свои вариации, в това число и състояние, наречено ацидоза. Освен други симптоми, метаболичната ацидоза може да доведе до загуба на калций. В изследване, проведено през 2006 година, учени от Швеция установяват, че излишъкът от киселини в човешкото тяло може също така да причини загуба на бъбречен магнезий. Което от своя страна би могло да доведе до недостиг на магнезий (Mg), което причинява състояния като мигрени, остеопения, остеопороза и други.

Статията е взета от сайта за бойни изкуства
Daobg.com
Аватар
kalispera

Мнениеот svetlana » 02 Юни 2012, 14:11

Аз също пиа много вода и то не за друго ми защото притапява апитата хахаха :mrgreen:
Весело момиче съм, всяка вечер съм навън~
Аватар
svetlana

Мнениеот чочо » 02 Юни 2012, 20:31

svetlana написа:Аз също пиа много вода и то не за друго ми защото притапява апитата хахаха :mrgreen:

Светле,нарочно ли пишеш така или си ти идва отвътре :?::
Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
чочо

Мнениеот theclansman » 03 Юни 2012, 16:13

http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало