Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Добри и честни хора

Форум за всичко, което не е подходящо да се публикува в отделните категории.

Re: Добри и честни хора

Мнениеот OPP » 11 Фев 2010, 23:45

има има ДА, кажи им калиспера на тия щурцовци ! аз даже съм добър човек :-D :oops: :wasntme:
Bitch get a job if you wanna be rich !
Аватар
OPP

Мнениеот mirrea » 12 Фев 2010, 17:47

Който твърди че няма добри хора, изхожда от собствената си позиция и мнение, което означава че той самия се определя като недобър човек, съответно всички останали са като него.
Да ама не! Има добри хора, във всеки има и добро и зло, но добротата при някои хора е по-силна и надделява, според мен те също са добри хора. Аз познавам такива хора.
Определям себе си за такъв човек, колкото и нескромно да звучи!
Аватар
mirrea

Мнениеот e-trn » 12 Фев 2010, 18:06

Че съм лош, лош съм, спор няма. Даже не лош, просто нормално егоистичен :-D

Но да се правиш изкуствено на добър просто няма смисъл. Всичко е суета, цялата "доброта" е продиктувана от егоистичното чуство на самодоволство от себе си, когато изглеждаш добър. В крайна сметка се получава "добър съм за да се чувствам добре".

Каквото и да прави човек, той го прави, за да се чувства добре. Направи добро, почувства се добре. А това си е егоизъм. Ако направи добро като се прецака пък го е направил пак, за да може после да се "кефи", че е направил добро.

Точно така, Миреа, най-точно може да се каже, че всички са и добри и лоши. Но като цяло цялото ни поведение е обусловено от стремежа ни към благоденствие. Дали чрез лоши или добри постъпки ще си докараме чувството на самодоволство от себе си е друг въпрос ;)
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот e-trn » 12 Фев 2010, 18:07

Калиспера, ама я дай ги тези добри хора насам. И говори конкретно. Този и този, така е постъпил и така.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот mirrea » 12 Фев 2010, 18:53

e-trn написа:Калиспера, ама я дай ги тези добри хора насам. И говори конкретно. Този и този, така е постъпил и така.

Много ще са да знеш, независимо дали чрез добрата постъпка задоволяваш собственото си Его, ако така го задоволяваш значи си добър.
Ако злобееш, интриганстваш, злорадстваш, дори без да правиш някаква лоша постъпка, тези чувства те правят лош.
Доброта можеш да намериш в много дребни постъпки и жестове, не е нужно да се изфукаш с нещо грандиозно та видиш ли всички да ме разберат. Обикновено добротата се чете в погледа, и напоследък много рядко я виждам в очите на хората, може би от години не бях виждала доброта в погледа на човек, но вчера видях, много малко познавам човека, няма и да го опозная добре, но съм сигурна че е добър човек :)
Беше възрастен мъж и от цялото му същество лицето му, движенията и излъчването струеше доброта, благост и спокойствие :) Заразно е да си около такива хора, както и обратното...
Аватар
mirrea

Мнениеот e-trn » 12 Фев 2010, 19:06

Според мен си видяла спокойствие. Има един тип хора на средна възраст, които изглеждат много спокойни. А в сегашното напрегнато време, когато всеки е под стрес, точно спокойствие му трябва на човек.

Дали е добър не знам.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот OPP » 13 Фев 2010, 00:27

охооооооооо миреа се появила! ми къде се беше изгубила бе миреаааааааа.... а иначе аз ВИ казх - аз съм добър човек....такече си правете сметка !
Аватар
OPP

Мнениеот megalamer » 13 Фев 2010, 11:44

OPP написа:охооооооооо миреа се появила! ми къде се беше изгубила бе миреаааааааа.... а иначе аз ВИ казх - аз съм добър човек....такече си правете сметка !

Поне вече разбрах по какво ще различавам добрите от лошите хора - първите пишат с доста правописни грешки :lol:
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 13 Фев 2010, 11:51

OPP написа:охооооооооо миреа се появила! ми къде се беше изгубила бе миреаааааааа.... а иначе аз ВИ казх - аз съм добър човек....такече си правете сметка !

Аз първа те усетих, че зад маската на лошото рапърче се крие добро момче ;) Една от многото ми дарби е това :P
Забавлявах се няколко дни Опп и между забавлението свърших и полезна работа.
П.П. не вярвам да ти е зле правописа, щом на английски се справяш перфектно, нарочно пишеш така ;)
Аватар
mirrea

Мнениеот OPP » 13 Фев 2010, 16:35

mirrea написа:

Аз първа те усетих, че зад маската на лошото рапърче се крие добро момче ;) Една от многото ми дарби е това :P
Забавлявах се няколко дни Опп и между забавлението свърших и полезна работа.
П.П. не вярвам да ти е зле правописа, щом на английски се справяш перфектно, нарочно пишеш така ;)

:-D :-D :-D :-D ехооооо миреикееее аз бъркам защото пиша бързоо !нали ви казах бе ! иначе правописа ми и повече от перфектен ама бързо пиша и за това. енглиша не ми е точно перфектен ама го знам много добре :-D
Аватар
OPP

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало