Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Каква вода пиете във Велинград?

Форум за всичко, което не е подходящо да се публикува в отделните категории.

Re: Каква вода пиете във Велинград?

Мнениеот kalispera » 01 Мар 2010, 22:48

Гледам да си наливам, когато мога минерална вода от различни чешми, но понякога пия и чешмяна. Знам, че не е добре да се пие само минерална. Мегаламер, не знах, че минералната вода може да причини у някои хора камъни в бъбреците. :shock: Все пак, трябва човек да внимава и да не прекалява.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот svetlana » 04 Мар 2010, 15:54

Почвам сега да се плаша с тия води минералните! Уж полезни били после па правели камани в бъбреците при някой хора ама не при всички аз как да разбера дали ми деиства добер или не????
Значи извода аз мене е по добре да си пия от чешмата за всяка сигорност.
Весело момиче съм, всяка вечер съм навън~
Аватар
svetlana

Мнениеот megalamer » 04 Мар 2010, 16:31

svetlana написа:Почвам сега да се плаша с тия води минералните! Уж полезни били после па правели камани в бъбреците при някой хора ама не при всички аз как да разбера дали ми деиства добер или не????
Значи извода аз мене е по добре да си пия от чешмата за всяка сигорност.

И от чешмяната може да се образуват камъни- зависи от състава и - за това е най-добре да се пият постоянно различни води - един ден от чешмата, друг - от Власа, трети- от Женска баня, четвърти- Хисарска и.т.н :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот e-trn » 04 Мар 2010, 16:44

Като е такъв голям проблема, пийте дестилирана :) Няма флуор, няма мръсотии, това е водата. Не знам ВС телешоп до сега що не са пуснали един портативен дестилатор :-D сигурно ще хаби много енергия, но пък има едни кани с филтър, които уж успешно филтрират всякакъв тип вода.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот OPP » 04 Мар 2010, 21:51

некои па викат - К'ат има ще пиеме, като нема, нема да пиеме :rofl: пиите наред бе хахо, вода е, от къде ква се тая! : yeah :
Bitch get a job if you wanna be rich !
Аватар
OPP

Мнениеот megalamer » 04 Мар 2010, 23:09

OPP написа:некои па викат - К'ат има ще пиеме, като нема, нема да пиеме :rofl: пиите наред бе хахо, вода е, от къде ква се тая! : yeah :

Еми пий тогава от чинията в тоалетната като нашата котка - там и е любимата вода, не признава никакви чинийки и подобни неща...
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 05 Мар 2010, 21:51

e-trn написа:Като е такъв голям проблема, пийте дестилирана :) Няма флуор, няма мръсотии, това е водата. Не знам ВС телешоп до сега що не са пуснали един портативен дестилатор :-D сигурно ще хаби много енергия, но пък има едни кани с филтър, които уж успешно филтрират всякакъв тип вода.

Интересува ме тези кани с филтъра как по-точно филтрират водата, от какво са направени филтрите и от какво филтрират водата? От по-големи мръстотийки от водопроводните тръби ли?
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот e-trn » 06 Мар 2010, 12:25

Общо взето както работят и газовите маски. Една от основните съставки е активния въглен, който е с изключително голяма повърхност и освен това силно реактивен, което означава, че може да влиза в реакции с много свободни йони, които не искаме да "пием", например хлор и други метални йони.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот mirrea » 06 Мар 2010, 14:35

Мойта, майка си беше купила някакъв апарат който пречиства водата и я обогатява с озон за 300лв. Аз само веднъж пих пречистена вода от него и не ми хареса вкуса...а колко е полезен не знам.
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 06 Мар 2010, 18:00

e-trn написа:Общо взето както работят и газовите маски. Една от основните съставки е активния въглен, който е с изключително голяма повърхност и освен това силно реактивен, което означава, че може да влиза в реакции с много свободни йони, които не искаме да "пием", например хлор и други метални йони.

Колкото повече се изнежва човек от подобни приспособления, толкова по-податлив става на външни фактори...
Преди месеци четох някъде, че учените недоумяват как така циганите с мръсните ръце, със засъхнали сополи от преди дни по тях боледуват много по-рядко от простудни и други заболявания от нас, които си ги мием поне по 3 пъти на ден...
Аватар
megalamer

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало