Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Каква вода пиете във Велинград?

Форум за всичко, което не е подходящо да се публикува в отделните категории.

Re: Каква вода пиете във Велинград?

Мнениеот megalamer » 07 Мар 2010, 13:27

Зарина написа:Ето вижте какво пише тук, , но нямам достатъчно познания, за да подлагам под съмнение
http://www.spiralata.net/voda/vodata.html

"Вода, която е била изложена на думите "Повръща ми се от тебе. Ще те убия!" написани на хартия и залепени за бутилката"
Интересно, на какъв език е било написано и дали водата е полиглот ? :-) :-) :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот e-trn » 07 Мар 2010, 14:21

Този сайт spiralata.net е създаден за зомбясване. Ако имаш време за губене и не искаш да се развиваш, Зарина, почваш да четеш книги от там докато затъпееш добре и загубиш всякаква способност за рационално мислене. След това ставаш продавачка на билети в местна будка и се радваш на "духовния си живот". Може да се появят извънземни, които контактуват с тебе, не бой се, това си е в реда на нещата. Може пък да станеш една от гледачките, които дават по шоуто на Иван и Андрей и да те поканят там. Тогава ще ударш джакпота, защото наивници има доста, които ще ти платят да ги залъжеш.

А Емото сан може да си пее колкото иска на водата и каквото и ще да й говори и колкото и да се пъне и прави експерименти, резултатите и глупавите му твърдения никога няма да бъдат приети от учените нито от здравомислещите хора. До ден днешен ме учудват и забавляват такива хора като нега, и още толкова повече ме забавляват "верващите". И докато наивници му вярват той печели пари, много пари, продал е 1-2 милиона книги.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот dora » 10 Апр 2010, 19:16

Откакто чешмяната вода взе да тече мътна и жълта, пия непрекъснато вода от Вельова баня. Вкусна ми е, но започнаха по-често да ме наболяват бъбреците. А казват, че е полезна за бъбречни заболявания...не знам?
Аватар
dora

Мнениеот megalamer » 10 Апр 2010, 19:40

dora написа:Откакто чешмяната вода взе да тече мътна и жълта, пия непрекъснато вода от Вельова баня. Вкусна ми е, но започнаха по-често да ме наболяват бъбреците. А казват, че е полезна за бъбречни заболявания...не знам?

Най вероятно е случайност или внушение...аз я пиех години наред до като живеех в Лъжене.. но все пак на различни хора различно им действа... пробвай с тази от Власа, дето е пред входа на пералнята, но не от голямата /тя е от преливника/ а от малката тръба, която идва от дълбочина... водата е супер :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот dora » 10 Апр 2010, 22:19

Благодаря ти, Мегаламер, но за водата от Власа знам, че е повече за кожни заболявания, рани идруги такива подобни. Ще пробвам.
Аватар
dora

Мнениеот megalamer » 10 Апр 2010, 22:57

dora написа:Благодаря ти, Мегаламер, но за водата от Власа знам, че е повече за кожни заболявания, рани идруги такива подобни. Ще пробвам.

Така е - тя съдържа серни съединения, които действат леко антисептично и не знам още как си и раните заздравяват много бързо.. Аз я ползвам за пиене и ми е много вкусна, не знам защо казват че миришела на сяра...много ми харесва, а хората около водата казват че цял живот я ползват за готвене и пиене.
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 13 Апр 2010, 21:14

От известно време пия само и изключително минерална, но почвам да се замислям дали не трябва да направя почивка от минералната вода? Нали не е полезно да се пие само минерална, макар и от различни извори с различно съдържание на минерали?
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 13 Апр 2010, 22:25

kalispera написа:От известно време пия само и изключително минерална, но почвам да се замислям дали не трябва да направя почивка от минералната вода? Нали не е полезно да се пие само минерална, макар и от различни извори с различно съдържание на минерали?

Ами аз много съм слушал и чел, че трябва да се мени минерална с изворна или карстова и обратно... в противен случай организма прекомерно се минерализира...
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 18 Апр 2010, 21:24

И аз така си мисля, че не бива само минерална, ама тая от чешмата като не става за нищо!? Освен да си купа филтрираща кана, поне малко да я пречиства.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 18 Апр 2010, 21:40

kalispera написа:И аз така си мисля, че не бива само минерална, ама тая от чешмата като не става за нищо!? Освен да си купа филтрираща кана, поне малко да я пречиства.

Подозрителен съм към такива съдове нещо...
Аватар
megalamer

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало