Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Каква вода пиете във Велинград?

Форум за всичко, което не е подходящо да се публикува в отделните категории.

Re: Каква вода пиете във Велинград?

Мнениеот dora » 02 Апр 2011, 08:10

Мегаламер, ти понеже ходиш в гората да те попитам за една чешмичка. Намирала се като тръгнеш от пункта Алабак в посока Славееви скали и поемеш по отбивката за Самоводица-отляво. Там водата била от букова гора и много чиста, по-хубава от тази на Самоводица. Наливал ли си оттам?
Аватар
dora

Мнениеот megalamer » 02 Апр 2011, 11:03

dora написа:Мегаламер, ти понеже ходиш в гората да те попитам за една чешмичка. Намирала се като тръгнеш от пункта Алабак в посока Славееви скали и поемеш по отбивката за Самоводица-отляво. Там водата била от букова гора и много чиста, по-хубава от тази на Самоводица. Наливал ли си оттам?

Не съм, аз си нося минерална вода от Власа винаги когато тръгвам на някъде - това ми е урок от онзи път, когато тръгнах за Острец и бяха спряли чешмата та цял ден умрях от жажда.... а така, както описваш чешмата, не се сещам къде е.. иначе водата на Елин връх е много хубава.
Аватар
megalamer

Мнениеот dan » 02 Апр 2011, 12:40

Доре има една още по хубава вода.На лобното място на Вела Пеева,като тръгнеш за Кладова.Толкова е мека,че не може да измива сапуна а пиеш,пиеш няма напиване и не ти тежи.
dan

Мнениеот megalamer » 02 Апр 2011, 12:52

dan написа:Доре има една още по хубава вода.На лобното място на Вела Пеева,като тръгнеш за Кладова.Толкова е мека,че не може да измива сапуна а пиеш,пиеш няма напиване и не ти тежи.

Тaзи ли?
00146aaa.jpg
Аватар
megalamer

Мнениеот Симела » 27 Май 2011, 08:05

Започнах редовно да пия вода от Власа, свикнах с миризмата й и организмът лесно ми я понася. Мегаламер също казваше , че пие такава вода, искам да го попитам непрекъснато ли я пие или си прави почивки?
Аватар
Симела

Мнениеот megalamer » 27 Май 2011, 10:15

Симела написа:Започнах редовно да пия вода от Власа, свикнах с миризмата й и организмът лесно ми я понася. Мегаламер също казваше , че пие такава вода, искам да го попитам непрекъснато ли я пие или си прави почивки?

Аз я пия непрекъснато - така ми хареса и и свикнах, че просто не мога да пия друга вода... обаче по принцип е противопоказано да се пие само от една вода- задължително трябва да се сменя през месец-два...
Аватар
megalamer

Мнениеот Nat » 10 Дек 2013, 14:57

"... пробвай с тази от Власа, дето е пред входа на пералнята, но не от голямата /тя е от преливника/ а от малката тръба, която идва от дълбочина... водата е супер"

Мегаламер, къде е тази пералня, за която говориш? Аз обичайно си наливам от една по пътя за Вельова баня от центъра. Пада се точно под една градинка. може и да си има име, но не го знам, тя е леко сладка и много приятна на вкус.
Nat

Мнениеот megalamer » 10 Дек 2013, 15:17

Nat написа:"... пробвай с тази от Власа, дето е пред входа на пералнята, но не от голямата /тя е от преливника/ а от малката тръба, която идва от дълбочина... водата е супер"

Мегаламер, къде е тази пералня, за която говориш? Аз обичайно си наливам от една по пътя за Вельова баня от центъра. Пада се точно под една градинка. може и да си има име, но не го знам, тя е леко сладка и много приятна на вкус.

Пералнята в Каменица, която се намира вдясно под булеварда веднага след като минеш моста, идвайки от Лъжене :-)
А за тази, която пиеш ти, съм слушал лоши работи - канализацията на Юндолска била много стара, при поройни дъждове преливала и част от водите и стигали до извора... Дано е само слух, но от както преди години го чух това, спрях да наливам от там.
Аватар
megalamer

Мнениеот Nat » 10 Дек 2013, 17:40

Благодаря за бързия отговор, Мегаламер, ще мина през Каменица тези дни да си налея от нея, но тя не е ли много гореща? От Курортна поликлиника казаха, че температурата й от извора е 90+ градуса! Май точно с нея си излекувах една дълбока рана на палеца преди много години... мисля, че се сещам къде е.
Nat

Мнениеот megalamer » 10 Дек 2013, 19:15

Nat написа:Благодаря за бързия отговор, Мегаламер, ще мина през Каменица тези дни да си налея от нея, но тя не е ли много гореща? От Курортна поликлиника казаха, че температурата й от извора е 90+ градуса! Май точно с нея си излекувах една дълбока рана на палеца преди много години... мисля, че се сещам къде е.

Много е гореща наистина, необходима е туба с дебели стени, в противен случай ще се стопи... А 90+те градуса не позволяват на микроорганизма за който споменава e-trn в предишните постове да вирее.
Аватар
megalamer

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало