Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Как да засилим имунната си система!

Форум за всичко, което не е подходящо да се публикува в отделните категории.

Re: Как да засилим имунната си система!

Мнениеот megalamer » 16 Мар 2011, 17:10

dan написа:Мегаламер боровият мед го правим като варим шишарки като накрая слагаме и билки риган мащерка жълт кантарион,рецептата действа и с пчелен но си нямаш на идея колко бързо пресича с боров мед.За откашляне много помага чай от бъз или подбел,а за имунната система има една много силна билка котешка стъпка.Ще се радвам ако съм ти помогнал.А ако можеш да изкараш идна зима на Кладова или Начовото ще видиш,че няма изобщо да се разболееш.

Я ако обичаш, дай точния начин на правене на боровия мед, заинтригува ме това с билките в него :-)
Лошото при мен е, че от каквото и да съм болен, вече повече от години не вдигам никаква температура, при плевмониите нямам и кашлици и храчки...всичко е скрито-покрито, до като накрая не падна от изтощение...
А за зимата на Кладова или Начовото - ми там няма интернет, ако не от плевмония, ще умра от психически срив
без интернет :-) Без хора мога да карам години наред /даже ми е по-добре без тях/, но без компютър вече не мога...
Котешка лапа, котешки нокът и котешка стъпка едно и също ли е ?
Аватар
megalamer

Мнениеот dan » 16 Мар 2011, 18:56

Мегаламер за една доза берем 80-100 зелени шишарки около 24 май слагаме ги в 3литра вода и ги варим докато водата стане 1.5,преди да го извадим слагаме билките да поврат 5мин.след това се прецежда през тензух.получената отвара се слага със захар 1л.отвара с 1 кг. захар и се вари като сладко.преди да стане отпенваш пяната и когато започне да седи капката на нокътя е готово слагаш бурканчета.Колкото до билките бабите ги берат и не съм много в час ама предполагам че котешка стъпка и лапа би трябвало да е едно и също.Най добре поразгледай книгата Билките в България или се допитай до някой билкар.
dan

Мнениеот megalamer » 16 Мар 2011, 19:10

Благодаря за рецептата, аз преди години си правех много такъв мед, но без билки, тази година
ще ги сложа и тях :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 17 Мар 2011, 00:09

Мегаламер,
може ли да те попитам дали си бивш пушач?
Дали знаеш защо белите дробове са ти станали слабо място? Каква е причината?
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот kalispera » 17 Мар 2011, 00:10

Дан, аз също благодаря за рецептата, която си написал. Тази година ще я направим да имаме и ние този лек за всеки случай. Дано да не се налага.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 17 Мар 2011, 10:30

kalispera написа:Мегаламер,
може ли да те попитам дали си бивш пушач?
Дали знаеш защо белите дробове са ти станали слабо място? Каква е причината?

Никога през живота си не съм пипвал цигара! Нямам идея за причината...
Аватар
megalamer

Мнениеот megalamer » 17 Мар 2011, 10:32

kalispera написа:Дан, аз също благодаря за рецептата, която си написал. Тази година ще я направим да имаме и ние този лек за всеки случай. Дано да не се налага.

То не е само за лек... аз си го ям като десерт /преди години де, когато го правех/ - по 1-2-3 лъжици ми идваха много добре :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот e-trn » 17 Мар 2011, 11:27

Медът може да помогне, има антимикробно действие :) По-странното е, че толкова очаквано ти се появяват настинките. Наистина ли стигаш до пневмония всяка година? Взимал ли антибиотици? Колко време? Пневмониите ти вирусни или бактериални са, ...? По описанието ми се струва, че ти е слаба имунната система, зимата принципно става по-слаба и тогава си по лесен за нападение от бацили. Писал си, че си имал(?) диабет? Отиди да си провериш пак захарта (въпреки, че с толкова обикаляне на горите и физическо натоварване не би трябвало да ти е висока), защото многото захар пречи изключително много на имунната система. Според мен може да се замислиш за цинкови добавки, евтини са 10-15 лева ще ти стигнат за 3-4 месеца.

Принципно се казва "пневмония", въпреки че "плевмония" е също донякъде правилно. Плеврата е обвивката на белия дроб, и двете думи идват от общ корен - плев*, от който идва и бълграската дума "плув*ам", но от гръцко влияние плевмония се е установило като пневмония. Има заболяване плеврит, което е възпаление на плеврата, но не е пневмония.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот megalamer » 17 Мар 2011, 12:50

e-trn написа:... По-странното е, че толкова очаквано ти се появяват настинките.

Явяват се при всяко къпане... дори само при миене на главата... не съм изнежен, не обичам топлото - зимата максималната температура в стаята ми е около 18 градуса...
e-trn написа:Наистина ли стигаш до пневмония всяка година? Взимал ли антибиотици? Колко време? Пневмониите ти вирусни или бактериални са, ...?

Обикновено започвам лечението с един вид антибиотици на таблетки, после втори, после трети, оказва се че не действат, тогава минавам на инжекции, там също сменям два-три антибиотика и накрая ми минава, но съм целия надупчен и ми става трудно ходенето по гората.... Не знам вирусна или бактериална ми е плевмонията, никой не ми е изследвал поне слюнката.. действа се на метода на пробите и грешките...
e-trn написа:По описанието ми се струва, че ти е слаба имунната система, зимата принципно става по-слаба и тогава си по лесен за нападение от бацили. Писал си, че си имал(?) диабет? Отиди да си провериш пак захарта (въпреки, че с толкова обикаляне на горите и физическо натоварване не би трябвало да ти е висока), защото многото захар пречи изключително много на имунната система. Според мен може да се замислиш за цинкови добавки, евтини са 10-15 лева ще ти стигнат за 3-4 месеца.

захарта си я проверявам, до 5.8 е най-високото... Цинк пих по 1 табл на седмица много дълъг период без резултат...
Тази година личния ми лекар като ме видя и направо ме изгони :-) Пращал ме е и при пулмолог, и при върешни болести и там всеки ме лекува както си знае и без резултат... Та сега ме навика и ме прати да се закалявам...:-)
И каза че съм имал хроничен бронхит, а това не се лекувало и било предпоставка за плевмониите...
А за имунната система - ми тя май изобщо не действа.... не съм вдигал температура вече около 10-тина години...

Тази тема май стана като болничния ми картон.... :-) :-) :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот e-trn » 17 Мар 2011, 14:02

megalamer написа:Явяват се при всяко къпане... дори само при миене на главата... не съм изнежен, не обичам топлото - зимата максималната температура в стаята ми е около 18 градуса...

Какво ще рече това? След къпане ти се появяват симптоми на настинка ли? Странно е това, настинките са състояния, причинени от вируси. Къпането най-много в кратък интервал от време да се стопли и после изстуди тялото, което може да приемаш като симптом на настинка.

megalamer написа:Обикновено започвам лечението с един вид антибиотици на таблетки, после втори, после трети, оказва се че не действат, тогава минавам на инжекции, там също сменям два-три антибиотика и накрая ми минава, но съм целия надупчен и ми става трудно ходенето по гората.... Не знам вирусна или бактериална ми е плевмонията, никой не ми е изследвал поне слюнката.. действа се на метода на пробите и грешките...

Има два механизма за покачване на температурата, т.е. той е един механизъм, но може да бъде вследствие на вътрешни или външни фактори. При вирусни инфекции това са вътрешни фактори, обусловени от собствената имунна система, при бактерии - външни, доста бактерии имат пирогени. Щом се лекуваш или са ти назначили лечение с антибиотици явно подозират бактериална инфекция, но пък нямаш температура - или инфекцията е ОГРОМНА или не е бактериална, особено като се има предвид, че толкова антибиотици не те оправят. Я кажи кои точно антибиотици взимаш? Понижена имунна система също може да доведе до не-вдигане на температура, но това повече важи при вирусни инфекции. Това тука-има-тука-нема е типично за повечето доктори, пробват докато открият правилния начин, но във Велинград не знам могат ли да правят изследвания за различни видове бактерии, вируси, пък то пневмонията може и да е гъбична...

Цинк по една таблетка на седмица или на ден си пил? Една таблетка на седмица е все едно нищо да не пиеш, взимай по една таблетка на ден, по възможност 1-2 часа преди или след хранене.

Че имаш хроничен бронхит - имаш, щом всяка година те хваща, въпреки, че е странно защо го имаш, тя Калиспера хубаво те е питала за цигарите, като не пушиш не мога да разбера от къде се е получило. Кашляш ли много? Каква кашлица?

megalamer написа:Тази тема май стана като болничния ми картон....

Хаха, интересен случай, според мен липсата на температура, поради каквато и да е причина ти бави много лечението, което го почваш чак след по-сериозни симптоми. Но преди всичко трябва да разбереш, защо не вдигаш температура и дали не вдигаш във всички случаи или само при вирусни инфекции например. Правил ли си пълна кръвна картина по време на твоите състояния? Колко са ти левкоцитите и как са разпределени по видове?
Bang!
Аватар
e-trn

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало