Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Как да засилим имунната си система!

Форум за всичко, което не е подходящо да се публикува в отделните категории.

Re: Как да засилим имунната си система!

Мнениеот megalamer » 17 Мар 2011, 15:25

e-trn написа:След къпане ти се появяват симптоми на настинка ли? Странно е това, настинките са състояния, причинени от вируси. Къпането най-много в кратък интервал от време да се стопли и после изстуди тялото, което може да приемаш като симптом на настинка.

След къпане първо почвам да кихам, след няколко часа ме втриса и ми се запушва носа, обаче без секрети - просто нещо вътре в него се надува и не мога да дишам... След това почва да ме чука в слепоочията...
така е 3-4 дена ..до следващото къпане.... аз къпането го разредих до веднъж на седмица, за да имам 2-3 дена боледуване и 2-3 дена да съм горе-долу добре... :-)

e-trn написа:Има два механизма за покачване на температурата, т.е. той е един механизъм, но може да бъде вследствие на вътрешни или външни фактори. При вирусни инфекции това са вътрешни фактори, обусловени от собствената имунна система, при бактерии - външни, доста бактерии имат пирогени. Щом се лекуваш или са ти назначили лечение с антибиотици явно подозират бактериална инфекция, но пък нямаш температура - или инфекцията е ОГРОМНА или не е бактериална, особено като се има предвид, че толкова антибиотици не те оправят. Я кажи кои точно антибиотици взимаш? Понижена имунна система също може да доведе до не-вдигане на температура, но това повече важи при вирусни инфекции. Това тука-има-тука-нема е типично за повечето доктори, пробват докато открият правилния начин, но във Велинград не знам могат ли да правят изследвания за различни видове бактерии, вируси, пък то пневмонията може и да е гъбична...

Тази година не съм вземал още никакви антибиотици, надявам се някак си да се размине от само себе си /от 2 дена насам ми се струва че оздравявам, силите ми започват да се възвръщат лека-полека, дано е било само обостряне на бронхита и не достигна до плевмония/ а тези от миналата вече не ги помня...имаше някакъв антибиотик -големи продълговати таблетки в блистер от меко алуминиево фолио, а последния антибитик за инжекциите помня само че беше поразително евтин в сравнение с предишните.../

e-trn написа:Цинк по една таблетка на седмица или на ден си пил? Една таблетка на седмица е все едно нищо да не пиеш, взимай по една таблетка на ден, по възможност 1-2 часа преди или след хранене.

Цинка беше по една таблетка на седмица - /лекаря изрично подчерта така да го вземам/ него, заедно с рибено масло и капки ехинацея ми ги предписа един лекар от новото вътрешно отделение във Велинградската болница - Димитров, Иванов или Георгиев се казваше :-)
Неговата теория беше че всичко е на нервна основа, за това ми предписа и някакви успокояващи, от които първата вечер като пих четвърт таблетка, спах като труп 24 часа...

e-trn написа:Че имаш хроничен бронхит - имаш, щом всяка година те хваща, въпреки, че е странно защо го имаш, тя Калиспера хубаво те е питала за цигарите, като не пушиш не мога да разбера от къде се е получило. Кашляш ли много? Каква кашлица?

Изключително рядко кашлям - само тогава, когато дробовете ми се задръстят със секрет и едвам дишам...

e-trn написа:Хаха, интересен случай, според мен липсата на температура, поради каквато и да е причина ти бави много лечението, което го почваш чак след по-сериозни симптоми. Но преди всичко трябва да разбереш, защо не вдигаш температура и дали не вдигаш във всички случаи или само при вирусни инфекции например. Правил ли си пълна кръвна картина по време на твоите състояния? Колко са ти левкоцитите и как са разпределени по видове?

Е как да го разбера защо не вдигам температура... последните 10 години от каквото и да съм бил болен, никога не съм вдигал... при най-тежките плевмонии се изпотявам по 100 пъти на нощ и тогава си меря температурата и винаги е нормална...
Пълна кръвна картина...всеки път когато отида с оплаквания при личния ми лекар ми назначава изследвания на урина, кръв и захар... всеки път като погледне резултатите казва че са като на 20 годишно момче-спортист...
Лично аз нищо не разбрам от написаното на листа, така че не ме питай за конкретни стойности :-)
Уф, може би трябваше на лични съобщения да си го пишем това, а не на форума на града - какво ги интересуват хората от болестите на някакъв си дядка :-) Ама от друга страна може пък някой да даде идея, или да сподели за подобни заболявания и симптоми...
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 17 Мар 2011, 16:09

Мегаламер, аз от медицина нищо не разбирам, но след като имаш такива симптоми след къпане, като настинка, дали не е възможно, ако през зимата ходиш често в гората(а ти го правиш) да настиваш сериозно и настинките ти да се натрупват и в крайна сметка резултата да е плевмония?? Когато времето е топло имаш ли такива оплаквания?
Аз преди 2 години след една разходка през март в Банско настинах, по-скоро бях си болна, точно ми минаваше и ме повтри. Нямах температура като теб, имах тежест в гърдите и суха кашлица. Ходих 10дни на процедури в Пневмоболница и нищо, пиех и някакви антибиотици, не помня вече какво ми бяха изписали и те не помогнаха. Накрая се оправих с коластра. Ако не си пробвал опитай. Оттогава не съм боледувала. Майка ми също при първи прояви на настинка, температура, или отпадналост пие коластра.
ето по подробно за коластрата:
http://zdrave-bg.eu/index.php?option=co ... &Itemid=90
Аватар
mirrea

Мнениеот dan » 17 Мар 2011, 16:46

Мегаламер да нямаш някаква алергия,като знам каква е водата във Велинград и как е хлорират,пък и сапуните и шампоаните не са много китка?
dan

Мнениеот megalamer » 17 Мар 2011, 17:10

mirrea написа:Мегаламер, аз от медицина нищо не разбирам, но след като имаш такива симптоми след къпане, като настинка, дали не е възможно, ако през зимата ходиш често в гората(а ти го правиш) да настиваш сериозно и настинките ти да се натрупват и в крайна сметка резултата да е плевмония?? Когато времето е топло имаш ли такива оплаквания?

Цяла една зима никъде не ходих, положението беше даже по-зле... Иначе лятото 2-3 месеца се чуствувам
99% здрав.. останалите месеци съм постоянно без никакви сили и се чудя кат гледам как старци по на 80 години
/познаван лично един такъв/ щъкат насам насам заредени с енергия като двадесет годишни.
mirrea написа:Аз преди 2 години след една разходка през март в Банско настинах, по-скоро бях си болна, точно ми минаваше и ме повтри. Нямах температура като теб, имах тежест в гърдите и суха кашлица. Ходих 10дни на процедури в Пневмоболница и нищо, пиех и някакви антибиотици, не помня вече какво ми бяха изписали и те не помогнаха. Накрая се оправих с коластра. Ако не си пробвал опитай. Оттогава не съм боледувала. Майка ми също при първи прояви на настинка, температура, или отпадналост пие коластра.
ето по подробно за коластрата:
http://zdrave-bg.eu/index.php?option=co ... &Itemid=90

Бпагодаря, за пръв път чувам това наименование, сега ще го погледна :-)

Видях... ама то някакъв биологичен секрет... не мога, гадно ми е... от къде го взима майка ти?
Има и някакви таблетки - Колактив 3, ама са към 100 лева ;-( Освен това нямам много вяра на нещата, произвеждани в България - говори се, че повечето от тях са просто плацебо и няма и помен от изписаните на кутията лечебни съставки, които би трябвало да съдържат...
Аватар
megalamer

Мнениеот megalamer » 17 Мар 2011, 17:14

dan написа:Мегаламер да нямаш някаква алергия,като знам каква е водата във Велинград и как е хлорират,пък и сапуните и шампоаните не са много китка?

Вода пия повече минерална, от Власа, чешмяната я пия когато видя че ми е свършила минералната и съм забравил да заредя, а сапуните ги меня постоянно... пък шампоани не ползвам :-)
Може и алергия да е, но нямам идея от какво... но може и да не е, защото примерно ако седя 5-10 минути на течение , гърба и главата ми стават особено чуствителни към хладен въздух и ги усещам като ледени буци... вечер като се прибера лягам на ел. възглавница, за да ме отпуснат..

Толкова неща изписах, че предлагам на паталого-анатома дет ще ме реже кат пукна да не си прави изобщо труда -просто да чете тук :-) :-) :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот dora » 17 Мар 2011, 17:29

Мегаламер, винаги съм оценявала твоето чувство за хумор, но то стана вече черно при тебе- какви са тези мисли за пукане, патолози и т.н? Ще живееш още много...и още дълго ще ни изпращаш снимки от твои разходки в планината! Просто не си попаднал на добър диагностик, не си направил достатъчно изследвания, а пък и не се знае може твоят лек да е нещо съвсем простичко, но още не си го открил!
Аватар
dora

Мнениеот megalamer » 17 Мар 2011, 17:46

dora написа:Мегаламер, винаги съм оценявала твоето чувство за хумор, но то стана вече черно при тебе- какви са тези мисли за пукане, патолози и т.н? Ще живееш още много...и още дълго ще ни изпращаш снимки от твои разходки в планината! Просто не си попаднал на добър диагностик, не си направил достатъчно изследвания, а пък и не се знае може твоят лек да е нещо съвсем простичко, но още не си го открил!

Както и да живее човек, колкото и да живее края е един - смъртта. Това е толкова естествено нещо, като храненето или секса примерно...За това си говоря нормално за смъртта, защото е неизбежна и рано или късно ще дойде, пък като умре човек, му е все едно колко е живял - дали 20 или 200 години - то е една микроскопична прашинка време във Вечността... Та моето си е нормална приказка, а не "черен хумор" :-) Лично на мен ми е мъчно, когато някой умре, но това че аз ще умра изобщо не ме стряска и плаши :-) То си е в реда на нещата :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 17 Мар 2011, 18:51

megalamer написа:Видях... ама то някакъв биологичен секрет... не мога, гадно ми е... от къде го взима майка ти?
Има и някакви таблетки - Колактив 3, ама са към 100 лева ;-( Освен това нямам много вяра на нещата, произвеждани в България - говори се, че повечето от тях са просто плацебо и няма и помен от изписаните на кутията лечебни съставки, които би трябвало да съдържат...

Не е секрет, хапчета са. Немско прозводство, мога да я помоля да ми прати пак 2 кутийки една за мен да имам и една за теб. Не помня колко струва, ще я питам довечера и ще ти пиша на лични.
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 17 Мар 2011, 19:05

Не я ангажирай жената... то с една кутийка лечение не става, сигурно трябва да се пие месеци наред като всички останали... не мога никого да задължавам с такива неща.
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 17 Мар 2011, 19:16

megalamer написа:Не я ангажирай жената... то с една кутийка лечение не става, сигурно трябва да се пие месеци наред като всички останали... не мога никого да задължавам с такива неща.

Ми не е с месеци, действа много бързо, аз си взимам една кутийка-60 хапчета са и пия само когато имам нужда, по 2 на ден, при теб може да иска повечко време, зависи...като се почувстваш добре, ги спираш. Ще я питам все пак колко струват и ще ти кажа.
Аватар
mirrea

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало