Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Персонално за форумците

Форум за всичко, което не е подходящо да се публикува в отделните категории.

Персонално за форумците

Мнениеот kalispera » 30 Дек 2011, 23:10

Отварям тази тема, понеже се случва пишещите във форума да споделят някои по лични неща (е не чак толкова лични, разбира се), понякога ми се иска да попитам някой съфорумец нещо, обаче няма подходяща тема за целта.

Иска ми се да попитам Мегаламер как е тази зима със здравето? Държи ли фронта? Дробовете как са?

Миреа, също искам да я попитам, понеже разбрах, че е почнала нова работа, дали е доволна от фирмата, добре ли вървят нещата, харесва ли й самата работа?
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Re: Персонално за форумците

Мнениеот megalamer » 30 Дек 2011, 23:24

Аз да си кажа за мен - тази зима за пръв път от 10-тина години докарах до Нова Година, без да се разболея... невероятно но факт... ама има още 3-4 месеца студове, не знам дали ще успея да устискам толкова ;-)
За първи път тази зима си правя всяка вечер по една кана билков чай - смес от листа от малина, ягода, боровинка,
жълт кантарион, риган, мащерка, липа, лайка, шипка, по два три плода сушени трънки и дренки и 2-3 нарязани диви киселици за вкус - пия го топъл или студен наместо вода и без захар- киселиците му придават невероятен вкус - онзи дето го продават НЕС ТИЙ или нещо подобно беше ряпа да яде...
Може би и чая има някакво благотворно въздействие на организма, та леките настинки ми минават за ден-два..
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 30 Дек 2011, 23:28

Страхотна новина от теб, Мегаламер : yeah :
Много се радвам и ти пожелавам много здраве и за напред. Направо не мога да повярвам, че тази една кана с чудодеен чай, която ти помага толкова много, си я открил чак сега. Като имам предвид какъв планинар си, познаваш и събираш билки, как не си се сетил за тоя метод по-рано. Слеващото лято, трябва да събираш още по-активно билки. Сега просто трябва да се пазиш, да не общуваш много много с хора, особено болни, че пак са плъзнали вируси.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 30 Дек 2011, 23:33

kalispera написа:... Направо не мога да повярвам, че тази една кана с чудодеен чай, която ти помага толкова много, си я открил чак сега. Като имам предвид какъв планинар си, познаваш и събираш билки, как не си се сетил за тоя метод по-рано.

Не че не съм се сетил, аз билки бера всяка година, но просто ме мързеше да си правя чай всеки ден...чак като се разболеех, тогава се сещах за него, ама явно така не става номера :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 30 Дек 2011, 23:37

Ами да, с билките се изисква постоянство. Един чай от време на време се пие за удовоствие, а не за лечение.
Аватар
kalispera

Мнениеот mirrea » 31 Дек 2011, 10:35

За разлика от Мегаламер, аз ще посрещна нова година болна, пипна ме някакво вирусче точно за празниците...
От работата съм доволна, защото ми харесва самата работа! Иначе има какво да се желае, откъм заплащане, но всичко с времето си.
Аватар
mirrea

Мнениеот kalispera » 31 Дек 2011, 13:10

Мирея, и аз съм отбора с вирусите :wink:
За догодина ти пожелавам да ти вдигнат заплатата!
Аватар
kalispera

Мнениеот mirrea » 31 Дек 2011, 18:09

kalispera написа:Мирея, и аз съм отбора с вирусите :wink:
За догодина ти пожелавам да ти вдигнат заплатата!

Ще ни мине за нула време :-)
За заплатата ще чакаме да мине 6-я месец, още малко остава...
Аватар
mirrea

Мнениеот mirrea » 19 Яну 2012, 13:59

Доре, имаш л.с.
Прегледай си пощата, моля те.
Аватар
mirrea

Мнениеот kalispera » 21 Мар 2012, 23:12

Липсва ми e-trn да науча нещо от него, въпреки че на моменти става толкова научно-обяснителен, че спирам да чета.
Аватар
kalispera

Следваща

Назад към Всичко останало