Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

ACTA(Търговско Споразумение за Борба с Фалшификатите - ТСБФ)

Форум за всичко, което не е подходящо да се публикува в отделните категории.

Re: ACTA(Търговско Споразумение за Борба с Фалшификатите - ТСБФ)

Мнениеот mirrea » 08 Фев 2012, 19:13

theclansman написа:[
..... четете си през редовете, и това е. И от цялата статия се хвана само за това, само и само да си ми контра, така ли?
А за Генерични лекарства, за Интелектуална собственост.... то според закона и в момента съм пират, защото споделих сайта... Ето това е ACTA! Ако искаш да живееш в такъв свят - заповядай, но аз НЕ искам!

Автора на статията недвусмислено показва проблема и от двете страни, и че нещата все пак не могат да останат така, а ти го цитираш, затова останах с такова впечатление. Какво е АCTA изобщо не сте разбрали и всеки продължава да си интерпретира, както му е удобно. От коментарите ти останах с впечатлението, че споразумението не е написано добре, но в нито един коментар не казвате, че трябва да се измисли вариант всички да са защитени, ние като потребители, и притежателите на авторски права.
Мързи ме да търся статистика колко са били приходите от музика, филми и концерти преди интернет и сега, но съм 100% сигурна, че данните ще са шокиращи, то се вижда по качеството на музиката, която се прави последните години...
Тук може би е мястото да се повдигне въпроса за договорите, които подписват авторите и малкия процент, който получава истинския творец, за сметка на фирмите откупуващи им авторските права?!
megalamer написа:Човек като си паркира колата някъде, излиза от нея и я ЗАКЛЮЧВА, след което отива да си върши работата... когато излиза от къщи, пак ЗАКЛЮЧВА..по магазините има камери, скенери и охрани за да не се допуснат кражби... тези, дето ореваха света че им се краде музиката, филмите и софтуера да си направят продуктите така, че да не могат да се крадат! А не да пращат някого да ми рови из къщата поради подозрения за крадени неща...

Мегаламер, ами те точно това се опитват да направят в момента!
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 08 Фев 2012, 19:24

mirrea написа:...Мегаламер, ами те точно това се опитват да направят в момента!

Не, те правят така, че да го откраднеш и сетне да те накажат... А както пише и в по-горните постове, каквото и да направиш, все ще се окаже че си го откраднал...
Купила си си CD с музика, но ти се е повредил player-a, за това си правиш музиката от CD-to на mp3-ки, за да си ги слушаш на компютъра - и хоп - крадец!!! Да си направят CD-то така, че от него да не може да се запише нищо!
Като не могат, да не реват!
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 08 Фев 2012, 19:28

megalamer написа:Не, те правят така, че да го откраднеш и сетне да те накажат... А както пише и в по-горните постове, каквото и да направиш, все ще се окаже че си го откраднал...

Я ми цитирай споразумението??? Къде го пише това?
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 08 Фев 2012, 19:51

mirrea написа:
megalamer написа:Не, те правят така, че да го откраднеш и сетне да те накажат... А както пише и в по-горните постове, каквото и да направиш, все ще се окаже че си го откраднал...

Я ми цитирай споразумението??? Къде го пише това?

В "споразумението" никъде не го пише това, разбира се... то е само началото :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 08 Фев 2012, 20:02

Глупости пишете на търкалета :-D
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 08 Фев 2012, 20:08

mirrea написа:Глупости пишете на търкалета :-D

Аз ще съм най-радостния, ако се окажат глупости на търкалета :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 08 Фев 2012, 20:27

Ако знаеш колко неща са незаконни, но никой няма вкаран в затвора. Някой да е вкаран в затвора за нелегално СД, освен тези които ги разпространяват? Аз затова подкрепям АCTA, защото изрично си пише, че незаконно е разпространението и правенето на копия, става въпрос за промишлено количество, кой ще тръгне да се занимава за 1 MP3, или диск? Но да речем, че АСТА има пукнатини и дава възможност да попаднат под ударите на закона и съсвсем дребни неща(което не е така), нека да има дебат по темата...
Но вие не искате да дебатирате, това е истината!
П.П. и нИ ма дрАзни, че ще гласувам да спираш да пишеш :wink:
Аватар
mirrea

Мнениеот theclansman » 08 Фев 2012, 20:29

megalamer написа:...
Купила си си CD с музика, но ти се е повредил player-a, за това си правиш музиката от CD-to на mp3-ки, за да си ги слушаш на компютъра - и хоп - крадец!!! Да си направят CD-то така, че от него да не може да се запише нищо!
Като не могат, да не реват!

Един човек да схване идеята, това е точно, като примера който дадох с лаптопа и mp3-ките..... И да може и да не го пише точно така формулирано, но се подразбира.
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот megalamer » 08 Фев 2012, 20:37

mirrea написа:...П.П. и нИ ма дрАзни, че ще гласувам да спираш да пишеш :wink:

Ми хайде де, тъкмо ще станем двама, гласували за това :-)
Аватар
megalamer

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало