Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

ACTA(Търговско Споразумение за Борба с Фалшификатите - ТСБФ)

Форум за всичко, което не е подходящо да се публикува в отделните категории.

Re: ACTA(Търговско Споразумение за Борба с Фалшификатите - ТСБФ)

Мнениеот mirrea » 14 Фев 2012, 11:45

outside all написа:Да покажем на Холивуд и на останалите нищопроизводители къде им е мястото !!!

: crazy : : crazy : : crazy :
Хем се борим да имаме свободата да притежаваме и споделяме техните произведения със зъби и нокти дет се вика, хем пък били НИЩОПРОИЗВОДИТЕЛИ?!?!?!
Абе, айде само да не ме занимавате, аз без филми, кино, театър и музика не мога :arrow:
Аватар
mirrea

Мнениеот B-52 » 14 Фев 2012, 16:17

Ето една позиция на бразилския писател Паулу Коелю:
Нямам нищо против хората, които изкарват пари от своите книги; аз по този начин си изкарвам прехраната.
Но вижте какво се случва сега. Законът за спиране на онлайн пиратството (Stop Online Piracy Act – SOPA) може да подрие Интернет. Това е РЕАЛНА ОПАСНОСТ, не само за американците, но и за всички нас, тъй като законът – ако бъде одобрен – ще засегне цялата планета.
И как да се чувствам по този въпрос?
Като автор, аз би трябвало да защитавам „интелектуалната собственост”, но не го правя.
Пирати от целия свят, обединявайте се и плагиатствайте всичко, което някога съм писал!
Добрите стари дни, когато всяка една идея е имала притежател, са си отишли завинаги. Първо, защото всичко, което всеки прави е да рециклира същите четири теми: любовна история между двама души, любовен триъгълник, борбата за власт и историята на едно пътуване.
Второ, защото всички писатели искат това, което те пишат да се чете, независимо дали във вестник, блог, брошура или на стена.
Колкото по-често чуваме една песен по радиото, толкова повече желаем да купим компакт диска. Същото е и с литературата.
Колкото повече хора „пиратстват” една книга, толкова по-добре. Ако харесат началото, те ще купят цялата книга на следващия ден, защото няма нищо по-уморително от четенето на дълги пасажи от текст на компютърния екран.1. Някои хора ще кажат: Вие сте достатъчно богат, за да си позволите вашите книги да се разпространяват безплатно.

Това е вярно. Аз съм богат. Но желанието да правя пари ли беше онова, което ме накара да пиша? Не. Семейството ми и моите учители, всички те казваха, че няма бъдеще в писането. Аз започнах да пиша и продължих да пиша, защото ми доставяше удоволствие и придаваше смисъл на моето съществуване. Ако парите бяха мотива, аз можех да спра да пиша много отдавна и да се спася от излагането на неизменно отрицателната критика.

2. Издателската индустрия ще каже: Артистите не могат да оцелеят, ако не са платени.

През 1999 г., когато бях издаден за първи път в Русия (с тираж от 3 000 бройки), страната страдаше от тежък недостиг на хартия. Съвсем случайно открих „пиратско” издание на „Алхимикът” и го публикувах на моята уеб страница.

Една година по-късно, когато кризата беше преодоляна, аз продадох 10 000 копия от печатното издание. До 2002 г. имах продадени един милион копия в Русия, а сега имам продадени над 12 милиона.

Когато пътувах през Русия с влак, се запознах с няколко души, които ми казаха, че са открили за първи път моята работа чрез „пиратското” издание, което съм публикувал на моя уебсайт. В наши дни аз поддържам „Пиратски Коелю” уебсайт, предоставящ препратки към всички мои книги, които са налични в P2P[3] сайтовете.

А моите продажби продължават да растат – близо 140 милиона копия в целия свят.

Когато сте изяли един портокал, вие трябва да се върнете в магазина, за да си купите друг. В този случай има смисъл да се плаща на място.

С предмет на изкуството вие не купувате хартия, мастило, четка, платно или музикални ноти, а идеята родена от комбинация на тези продукти.

„Пиратстването” може да действа като въведение в работата на артиста. Ако ви харесва неговата или нейната идея, тогава вие ще искате да я имате у дома си; добрата идея не се нуждае от защита.

Останалото е или алчност, или невежество.
Изображение
Kто в армии служил, тот в церкви не смеётся.
Аватар
B-52

Мнениеот e-trn » 14 Фев 2012, 16:52

Миреа, според мен под "нищопроизводители" е имал предвид оная 97% част от веригата, която прибира 97% от печалбата и чиято работа е посредничество, патентоване и спекулации. Истинските артисти прибират трохи, но те поради сегашните системи няма как да тръгнат сами да предлагат продуктите си, защото същите нищопроизводители ще останат без работа, а те ще направят всичко за да останат с такава сладка работа.. Още веднъж както и ти самата каза АСТА и подобни не защитават творците и авторите, те защитават търговците, а търговията по същество не е производство ;)
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот mirrea » 14 Фев 2012, 17:02

Съгласна съм, но не напълно... Нека творците, изпълнителите и т.н. да се навдигнат срещу високите удръжки. Даже сега е момента да яхнат вълната, както се казва, но щом не го правят, явно наистина продуценти, посредници и всички нищопроизвдоители по веригата влагат солидни средства, за да направят от един добър изпълнител световно-известна звезда... И явно истинските артисти получават достатъчно и си траят.

П.П. В52 преди години съм си купувала книжки на Пауло Куельо, откакто ги има в "читанка" не съм си купила нито една негова книга и съм сигурна, че при 90% от читателите му е така!
Аватар
mirrea

Мнениеот B-52 » 14 Фев 2012, 17:30

Не сме виновни ние, че сме принудени да крадем. То по тази логика, най-големите пирати в България са читалищата и библиотеките!!! Нали те работят подобно на торентите - вместо да си купя книгата, аз отивам, вземам я, чета я на аванта, и авторът, който и да е, какво получава от мен??? Вече с 3 управители на библиотеки споря, и ги "обвинявам", че и те са един вид пирати!!!! :lol:
Изображение
Kто в армии служил, тот в церкви не смеётся.
Аватар
B-52

Мнениеот megalamer » 14 Фев 2012, 19:03

B-52 написа:Не сме виновни ние, че сме принудени да крадем. То по тази логика, най-големите пирати в България са читалищата и библиотеките!!! Нали те работят подобно на торентите - вместо да си купя книгата, аз отивам, вземам я, чета я на аванта, и авторът, който и да е, какво получава от мен??? Вече с 3 управители на библиотеки споря, и ги "обвинявам", че и те са един вид пирати!!!! :lol:

Абсолютно съгласен съм!!! Всички библиотекари-в затвора!!! Никаква разлика между тях и собствениците на торент сайтове! И едните, и другите печелят от това - сайтовете-от рекламите, а на библиотекарите кой плаща?
А ? Опаааа... читалището е общинско! Общината!!! Ето как най-сетне ви се удава възможност да вкарате Лебанов в затвора! Плаща на подставени лица да разпространяват безплатно творби, защитени с авторски права! И Лебанов, и библиотекарките- в затвора!
Аватар
megalamer

Мнениеот theclansman » 14 Фев 2012, 21:16

Можем да си отдъхнем, малко.... http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4561911
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот megalamer » 19 Мар 2012, 22:44

tpb.jpg
tpb.jpg (13.46 KiB) Прегледано 1989 пъти

The Pirate Bay - The galaxy's most
resilient bittorrent site

We were down a few hours earlier today.
There's no need to worry, we haven't been raided this time.
We're only upgrading stuff since we're still growing.
Аватар
megalamer

Мнениеот theclansman » 20 Мар 2012, 21:21

Колко работа ми е вършил тоз Бей :-P , пък и на братушките едни сайтове, и разни там други ;-)
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Предишна

Назад към Всичко останало