Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

И З Б О Р И гледайте к'во става

Форум за всичко, което не е подходящо да се публикува в отделните категории.

Re: И З Б О Р И гледайте к'во става

Мнениеот e-trn » 08 Юни 2009, 13:17

Във Велинград може и да има добри политици, въпросът е, че една лястовичка пролет не прави. Колкото и добри намеренията и идеите на някой да са винаги ще се намери опозиция, да ги опорочат. Трябват няколко силни политика, за да може нещата да вървят още по-добре. В момента в съвета ще се изпокарат един друг, защото играта е за собственото им его, а не за Велинград. Като глупаци гледат един друг да се надиграят, като от това губи Велинград. Лебанов предложи нещо, Гагов и другите само да са на противоположно нещо веднага зейнат... и обратното. Политиката тярбва да е за народа. Самата дума политика идва от думата за град - полис. Трябва да се мисли за насленението, не за собственото его!
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот independie » 15 Юни 2009, 17:03

Не знам ама тия помаци трябва да не са във власта ! И тоя доган да ходи да източва турски пари а не нашите мама му мръсна! :twisted:
Let me see, two words to sum up my name in reality - growth and patience!
Аватар
independie

Мнениеот kalispera » 15 Юни 2009, 20:38

lora_99 написа:
dora написа:Аз поне не познавам един свестен политик във Велинград или някой, на който да може да се разчита.

Не съм съгласна с Вашето мнение, но то си е Ваше право! Във Велинград има много добри политици!

Много ми е интерсно кои са тези добри политици във Велинград? Въобще кой в българия може да се нарече добър политик?
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот kapka » 15 Юни 2009, 22:37

Политиците са част от нас, щом сме оставили тези хора да се занимават с тази работа, защо се сърдим. Не е добре, че се стои от страни, само се гледа, коментира и се иска някой друг да свърши работата. Оставяйки тази работата в ръцете на неподходящи хора получаваме и този некачествен политически продукт.
Политическата партия е общност от хора, която формира определена политическа воля и общественозначими цели и се стреми да ги постигне. Е, в българският вариант не е точно така, но не означава, че не трябва да полагаме усилия и да се стремим да го постигаме. Важен коректив на партиите са гражданите, ако са с по-висока политичека култура, не биха допуснали и дали път на партии, които се отклоняват от основното си предназначение и се превръщат за лична употреба на определен кръг.
Има още много да се учим и като граждани и като членове на партийни общностти. Тези избори също ще бъдат един урок за всички нас, дано съумеем да извлечем поуки и направим добър, информиран избор.
kapka

Мнениеот kapka » 15 Юни 2009, 22:47

"Въобще кой в българия може да се нарече добър политик?"

За да дадем отговор на този въпрос, трябва да сме наясно, какво точно включваме в понятието политик, оттам да търсим хората които се представят за такива дали и до колко го покриват.
kapka

Мнениеот kapka » 16 Юни 2009, 21:15

Тествайте се с " Гласоводител", за да видите към коя политическа партия по виждания клоните http://www.glasovoditel.eu/
kapka

Мнениеот kalispera » 17 Юни 2009, 04:15

kapka написа:Политиците са част от нас, щом сме оставили тези хора да се занимават с тази работа, защо се сърдим. Не е добре, че се стои от страни, само се гледа, коментира и се иска някой друг да свърши работата. Оставяйки тази работата в ръцете на неподходящи хора получаваме и този некачествен политически продукт.

Да, така е - политиците идват от народа, какъвто народът, такива и политиците. Друг е въпросът защо народът ни масово изпростява и деградира интелектуално, духовно и физически. Защо в България интелигентните, работливите и достойните хора се броят на пръсти. Защо толкова хора бяха принудени от комунистите да имигрират, за да намерят по-добър живот за себе си и семействата си, за да намерят по добро поле за професионална реализация? А тази комунистическа върхушка, тези "политици" аз лично не съм ги избирала, мен никой не ме е питал за мнение, никога не съм гласувала, за да ги избера. Но същите тези хора посредством поставени лица продължават да ръководят маса бизнеси и да смучат парите на народа, който изнемогва от непрекъснато увеличаващите се цени и данъци.
"Оставяйки тази работата в ръцете на неподходящи хора получаваме и този некачествен политически продукт." - точно така е; от некадърници и крадци нищо не можем да очакваме. Само че, как да им вземем тази работа от ръцете? Как? Като избори се фалшифицират и купуват? Как като всички и сини и червени са обединени в едно - да крадат и лъжат и са навързани като свински черва, а само за пред хората се джафкат? Как като "не сме народ, а мърша", свели покорно и безропотно глави? Как във Франция скачат веднага навън, когато политиците сбъркат? Как в Унгария хората се разбунтуваха по улуците? Как в Германия пищят като им вдигнат цените с 2 цента? А ние, действително, сме овце без мнение, без воля и без бъдеще.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот kapka » 18 Юни 2009, 08:55

до голяма степен е така, но само с назоваване на проблемите те няма да се решат. Дори в такава не добра ситуация трябва да се търсят решения, които да водят обществото напред. Като приемем максимата, че всички са маскари и некадърници изпадаме в естествено в безиходица и мрачни мисли. Само, че в живота не всички са маскари трябва да се научим и да се стараем да подкрепяме такива хора, а това с става с усилия, не с бездействие.

Като тръгна да се търся майстор за в къщи, питам и разпитватм, гледам лаботата му, мисля и избирам този, който ще ми свърши работа, а не кой по хубаво ме омагьосва със сладки приказки и ми харесва, ако сгреша си е за моя сметка, защото моя е отговорността за избора.Като съм сгрешила везнъж, втория път си отварям добре очите. Важно е и да знаеш за каква точно работа ти трябва, ако с това не си наясно изборът е почти обречен на неуспех, нещо като игра "тука има, тука няма"
kapka

Мнениеот mirrea » 09 Авг 2009, 22:29

Браво на Капка,много ми харесва начина ти на разсъждение.
"Какъвто народа,такива и управниците му".
Аватар
mirrea

Мнениеот Симела » 24 Юни 2011, 21:58

Какви ли ще са предизборните емоции тази година, знаете ли нещо интересно?
Аватар
Симела

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало