Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

ЗА сайта

Форум за всичко, което не е подходящо да се публикува в отделните категории.

Re: ЗА сайта

Мнениеот storozi » 09 Юни 2009, 17:22

Аз пък поздравявам vivaldi за отворената дискусия - как иначе ще си кажа какво мисля за сайта, като не ми е дошло наум аз да отворя такава тема.И така поздрави и за екипа на Gradvelin! Защо?! Защото:
- Няма друг, толкова обективен сайт в града ни
- За толкова кратко време, Gradvelin успя да напожи свой модел, който може да бъде само пример за подражание от много медии в града.
- Пожелавам на екипа, да запазят този си стил и хъс за работа! Убедена съм в успеха им и от все сърце им го желая!
storozi

Мнениеот kalispera » 15 Юни 2009, 21:09

Чета тази дискусия и размишлявам.
От една страна - ние потребителите на сайта, трябва да се радваме, че го има. Щом го посещаваме, значи ни е грабнал с нещо и ни е интересен.
От друга страна - този сайт е направен за нас, значи нашето мнение и предложения относно съдържанието му, трябва да са доста важни.
От трета страна - българинът, както винаги, обича да дава съвети, понеже се чувства компетентне по всички въпроси. И понякога става "нелепо смешен". Рокафелер е много прав:
rocafeller написа:Vivaldi какви новини какви 5 лева ? То какво се случва в нашия град? Доволно са новините според мене. Във velignrad.com като гледам новините са наистина само от члк-то и темпо. И като последно пак ще кажа, че във Велинград няма какво толкова да се отразява като новини. Тука е скука пълна. Какво дойдат някакви чалга изпълнители и разпищолени девоики се втурват по центъра да маат кючеци :lol: :lol: :lol: Е това ли е новина ? Всеки си има мнение де, но лично за мене сайта е много добър и новините са предостатъчно. А и като гледам и чета този сайт се е специализирал директно в новините от града, нито регионални нито национални само случващото се във Велинград.

Замислете се всъщност, колко неща се случват в града ни, колко новини "произвеждат"? Това не е София, не е Варна, не е Пловдив, хора! Това е Велинград, тук времето е мааааалко поспряло.
Писа, и на мен ми се иска да има културен афиш, но за съжаление културните събития и прояви се броят на пръсти :(

И понеже и аз съм българка, и не може да не дам малко акъл на собствениците на сайта ;) - пуснете моля ви, една тема "Предложения, коментари и идеии за Градвелин". Тогава всичко ще си дойде на място. :lol:
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот mirrea » 29 Дек 2009, 00:21

Има една новина пусната в нашия сайт: http://gradvelin.com/display.php?m=news ... -velingrad , която е едно към едно с точките и запетаите със същата новина от друг сайт, от както съм я прочела се чудех дали да пиша или не, но истината си е истина, за съжаление новината в нашия сай излезе след същата във:
http://www.velingrad.org/index.php?opti ... o&Itemid=3
Засега не съм видяла други съвпадения, но не съм и търсила, също така не искам да търся, защото харесвам сайта, но определено не ми стана никак приятно като прочетох статията.
Аватар
mirrea

Мнениеот No man's land » 29 Дек 2009, 00:27

mirrea , тази новина е от пресцентъра на Община Велинград и се праща един и същ текст и съответно към него снимки на всички медии. Във случая другия сайт просто я е пуснал първи.
No man's land

Мнениеот mirrea » 29 Дек 2009, 00:30

Щом е такава процедурата се извинявам, зарадвахте ме с отговора.
Аватар
mirrea

Мнениеот Gradvelin » 29 Дек 2009, 01:11

Да, това е от пресцентъра на Общината. Пуснали сме я малко по-късно явно.

В архива на новините може да се видят всички прессъобщения на Общината:
http://gradvelin.com/news.php?novini=press

Скоро въвеждаме няколко подобрения във функционалността на сайта и прессъобщенията ще бъдат отбелязвани много по-ясно. В началото повечето прессъобщения са нямали снимки и са пускани със стандартна снимка на сградата на Община Велинград с надпис "прессъобщение".

А иначе Gradvelin.com e единственият сайт, в който 99% от материалите са авторски. Имаме малко новини, изпратени или дадени ни от различни хора, които публикуваме от тяхно име. Има и такива статии. Останалите материали са изцяло авторски.

За разлика от други "медии" във Велинградско до сега не сме си позволили и няма да си позволим да ползваме чужди материали без уговорка с автора и приписване на авторство.

Освен това с Росица Пашова, PR-а на Община Велинград сме в много добри отношения и си сътрудничим прекрасно. Тя е истинска професионалистка.

Благодарим за наблюдателността и се радваме, че споделихте. Такива неща не трябва да се премълчават и трябва да са ясни.

Поздрави :D
Екип Градвелин.ком
Gradvelin
Администратор

Мнениеот Симела » 29 Дек 2009, 09:50

Веднъж вече взех отношение по тази тема, сега отново пиша. Да не се връщам много назад , но от месец декември се вижда колко много е тичал екипът на сайта, за да отрази толкова много новини. Мислите ли, че при такава упорита работа ще копира новини от сайт, който нищо кой знае какво интересно не предлага...още повече, че стана ясно, че това е прессъобщение. Разцъквах стари новини , на почти всички прессъобщения пише , че са такива...
Аватар
Симела

Мнениеот mirrea » 29 Дек 2009, 12:36

Симела написа:Веднъж вече взех отношение по тази тема, сега отново пиша. Да не се връщам много назад , но от месец декември се вижда колко много е тичал екипът на сайта, за да отрази толкова много новини. Мислите ли, че при такава упорита работа ще копира новини от сайт, който нищо кой знае какво интересно не предлага...още повече, че стана ясно, че това е прессъобщение. Разцъквах стари новини , на почти всички прессъобщения пише , че са такива...

Да, така е, но на тази точно новина не пише прессъобщение, това се изясни след дискусията, а ако не бях споделила щях да си остана с грешно впечатление.
Аватар
mirrea

Мнениеот Симела » 29 Дек 2009, 12:47

Мирея, не бях обърнала внимание, но в архив новини, те са категоризирани в 3 групи- всички, новини на градвелин и прессъобщения. Като цъкнеш на прессъобщения новината за пощата излиза най- отгоре...
Аватар
Симела

Мнениеот mirrea » 29 Дек 2009, 18:38

А да, наистина е така, но аз не ги чета от там а предимно от началната страница още като излязат.
Аватар
mirrea

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало