Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

ЗА сайта

Форум за всичко, което не е подходящо да се публикува в отделните категории.

Re: ЗА сайта

Мнениеот Gradvelin » 29 Дек 2009, 19:12

Вие пък много задълбахте. :D

Грешката е при нас, че не отбелязваме ясно някои прессъобщения. А Мирреа има пълното право да се поинтересува.

Поздрави
Gradvelin
Администратор

Мнениеот Nomad » 05 Фев 2010, 21:44

Абе, пичове...
Администратори , екип...
Сайта е много ОК.
Уеб дизайна ви е изпипан, графиките ви готини.
Посточнно се цупите обаче, ако някой ви покритикува или посъветва.
Новините на Gradvelin.com са такива, като че този град се намира в Швейцария или Канада.
Няма нищо за улиците. Нищо за дупките по улиците. Нищо за боклуци. Нищо за неуредици.Нищо за проблемите на хорицата. Нищо за корупция. Нищо злободневно... Нищо лошо ли няма, за което да информирате едва 130-те си членове!!! Няма ли ??? Или не ви стиска ???
P.S.
Като споменах улици...
Публикували сте карта на Велинград, подчертано хвалейки се -
""Картата на Велинград е изцяло разработена от Градвелин.КОМ."" и забранявате копирането и т.н.
Никой няма да ви открадне картата, понеже там сте отрязали около 800 метра от улица. Има само половин улица, другото - Бяло Петно.
Браво!!! Изцяло сте я разработили!
Добре, че живея в Канада, инак просто не съществувам според вашата карта.
Не ви критикувам! Само ви подсказвам задачка с понижена трудност.
ОТКРИЙ ОТРЯЗАНАТА УЛИЦА!!!
:emo: За печелившите няма да има критика
Nomad

Мнениеот megalamer » 05 Фев 2010, 23:18

Nomad написа:""....Картата на Велинград е изцяло разработена от Градвелин.КОМ."" и забранявате копирането и т.н.
Никой няма да ви открадне картата, понеже там сте отрязали около 800 метра от улица. Има само половин улица, другото - Бяло Петно.
Браво!!! Изцяло сте я разработили!
Добре, че живея в Канада, инак просто не съществувам според вашата карта.
Не ви критикувам! Само ви подсказвам задачка с понижена трудност.
ОТКРИЙ ОТРЯЗАНАТА УЛИЦА!!!
:emo: За печелившите няма да има критика

Ами след като ти си в Канада, какво да се мъчат излишно хората да правят цялата улица, щом като теб те няма вече на нея... прави са си ! :)
Ти тези "членове" на сайта как ги изброи? Предполагам, че говориш за регистрираните в форума... Според една статистика, която четох неотдавна, на 1 регистриран на форум на сайт член се падат около 17 нерегистриани, които просто разглеждат сайта или форума...приблизително, разбира се.
Много поздрави на канадските мечки :-) Дано поне при вас има сняг, че тук тази зима май се разминахме с него...
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 05 Фев 2010, 23:56

Абе, Номад, толкова ли ти е скучно в тая перфектна Канада, че ти се ще да четеш за дупки и мизерия??? Една медия ще се намери, дето да не психира хората постоянно с трагедии и негативизъм, и веднага ще изскочи някой българи да дава акъл как му се чете за лоши неща. Ами кажи да ти пращат "Нощен труд" и се кефи на убийства и нещастни случаи колкото си искаш. Предпочитам да чета позитивни новини, защото негативните факти за улици, водоснабдяване и т.н. отдавна не са новини, всеки ги знае, и не искам допълнтиелно да ми го натрапват и медиите.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот Gradvelin » 06 Фев 2010, 00:08

Номаде,

Ти така и не се представи. Интересно доколко може интернет изявите ти да седят зад името ти.

Не сме се цупили на никой, който ни е критикувал? Кой е този, на когото сме се цупили. Я го посочи!

Наистина нашата визия за Велинград и това, в което искаме градът да се превърне е едно от тези малки, китни, спокойни градчета от Швейцария... Като добавим към това и съвременния нюанс, който би добавил добрия бизнес в града... Това как представяме новините и кои новини представяме е изцяло наше решение.

Всъщност ако гледаше по-обширно щеше да се досетиш, че форумът е именно мястото, където сме решили, че може да се говори по-остро и където всеки може да обсъжда всичко. Той е за това. Дупките по улиците и какви ли не проблеми вече са били обсъждани.

Всеки човек, който има проблем и иска да го сподели е добре дошъл. Няма да откажем на никого.

Политика, корупция, това са мръсни неща, поне в България. За сега сме решили, че искаме да запазим една по-положителна и по-неутрална позиция.

За жалост, изглежда, за хора като теб злободневните неща всъщност са злобните неща, мръсните неща. Е, направи такъв сайт за Велинград и упражнявай дар словото си.

Разбира се, че се хвалим. Човек сам трябва да цени работата си.

В Канада, където тръбиш постоянно, че си, а трябва да знаеш, че звучи малко комплексирано.. та в Канада явно си позабравил българския. "Изцяло разработена" означава, че екипът, който е разработил картата е само този на Градвелин.ком, а не че картата е пълна.

Това беше голям проект, обединили сме различни данни, повечето от измервания с GPS. Щом сме допуснали грешка, кажи къде е, а не се опитвай да блеснеш с дребнавия си рудиментарен сарказъм.

Истината е, че за кратко време постигнахме много. Постигнахме и направихме неща, които години наред нямаше във "велинградското интернет пространство". Работим от декември месец над доста нови неща. И сме горди с постиженията си.

Когато работиш много и правиш много, винаги има грешки. Ако си седиш по цял ден няма как да направиш грешка. Това е и мнението на Доналд Ръмсфелд, който казва "Ако не ви критикуват, може би не правите достатъчно".

Е, благодаря ти, че смяташ, че правим много. И още нещо, точно покрай такива спорове и закачки, ни помагаш да станем още по-известни.

Поздрави от България!
Gradvelin
Администратор

Мнениеот Nomad » 06 Фев 2010, 03:36

Ами ето го цупенето, де...
Споделих мнение, различно от общото и се юрнахте: - Улицата не била нужна, понеже Номада го нямало там. Регистрираните и нерегистрираните били едно и също нещо, едва ли не.(това от megalamer). Kalispera ме погва със скуката в перфектната Канада и мераците ми да чета лошотии.
На админа ще му отговоря, че писах за цупене, относно постинг на Vivaldi, за сайта. Той също не даваше съвети, но админа каза, че нямал нужда от съвети. Vivaldi дори и въпроси не задава, за разлика от мен.
Само изрази мнение.
Различно от общото, което сте си самоналожили тук.
Админе, казваш --
"Това как представяме новините и кои новини представяме е изцяло наше решение."
Адмирации за отстояването на позиция!!!
Казваш и друго... Че , "Политика, корупция, това са мръсни неща, поне в България. За сега сме решили, че искаме да запазим една по-положителна и по-неутрална позиция. "
Няма лошо админе, няма лошо Калиспера...
Аз пък си мислех, че това са мръсни неща извън България. Явно във Велинград хората предпочитат розовите очила, и замитат боклука под чергата.
Младите хора!!!
Злободдневните неща, не са злобни неща, админе. Не са и мръсни. Това са нещата, които ти се случват от събуждане до заспиване. Това е ежедневието на всеки човек, без значение на местоживеене. Велинград, Ленинград, Канада или Гранада...Дали си богат или беден, черен или жълт, случват ти се не само хубави нещица. :) Да не им обръщаш внимание е "висш пилотаж. Но да се преструваш, че ги няма е меко казано лицемерие, по отношение на самия себе си
Тръбял съм постоянно, че съм в Канада, и звуча комплексирано.
Подскажи ми само:
Къде тръбя?
От седем години съм в Канада. Осем, бях в друга една страна, по-напреднала. А преди това пък 7 години в друга, по-голяма и по-интересна от Канада.
Навсякъде обаче са ме познавали, като Nick from Bulgaria и огромна част от тях знаят страшно много за Велинград. Името на града го произнасят перфектно.
Сигурно си имам комплекси, не те не са на база Дом, Род, Семейство... и т.н
Трябва ли да крия къде живея и работя, за да не тръбя?... За да не съм комплексар?
По-скоро израз, като РУДИМЕНТАРЕН САРКАЗЪМ е интересен по отношение на "самоизпъЧКване", издаващо комплекс.
Че сайта е готин и е работено много... Две мнения по въпроса нямаме!!!
Това, че цитираш Д. Ръмсфелд е страхотно.
... "Ако не ви критикуват, може би не правите достатъчно"....
Ти обаче, хем правиш много, хем хич не се кефиш на критиката.
Дай го малко по-спокойно. Критиката е като карикатурата. -Ако не се засмееш, когато се видиш в нея, значи не си я разбрал.
Имам много добра представа за труда, положен върху картата. Грешката я има (липсата)!
Нека с усмивка я потърсим. Нека дори бъде ТЕМА.
Поздрав от красивата природа на Канада, към още по-красивата на България!
Nomad

Мнениеот Nomad » 06 Фев 2010, 07:59

Изображение
Nomad

Мнениеот Gradvelin » 06 Фев 2010, 11:36

Номадe,

Ние не може да отговаряме за мнението на наши потребители на форума, но в случая на Мегаламер мнението го подкрепяме. Ти не се усмихваш на майтапите на Мегаламер, а искаш да се усмихват на твоите "майтапи". За нерегистираните потребители явно и не си го разбрал. Казвам ти аз, че трябва повече да пишеш и четеш форуми, ти не ми вярваш :wink: Мегаламер накратко каза, че ако има 130 форум потребители, има 17 * 130 потребители, които по друг начин ползват сайта. А всеки, който ползва сайта е потребител по дефиниция, именно защото го ползва, независимо дали пише във форума или не. Новините не се четат само от хората във форума и да твърдиш това е смешно.

Нашият екип лично не се цупи общо взето.

Въпросният Вивалди, който се покрил след като някой казал кой е, толкова си държи и на мнението.

Всъщност тогава собствениците бяха други на сайта, но сега като чета мнението му, той иска отново същите тези неща, които и ти искаш - интригите по общината, политическите разправии..

Такива неща просто не искаме да засягаме поне за сега.

Аз мога да ти предложа нещо. Ела тук и стани някакъв управляващ да видиш как е обстановката и да видиш как обратно ще се върнеш в Канада.

Злободневни неща от гледна точка на значението на думата пускаме. Пускаме актуални, интересни неща, стига да не са от категория "злобни" и "мръсни".

Както ти казах по-рано. Всеки "обикновен" човек е добре дошъл да сподели неговата история, нещата, които му се случват, мъката да си сподели. Но да помагаме на някои алчни политици да си плетат мрежите - не!

За тръбенето. Това си го повтарял (къде живееш) в много от постингите си. Затова. Защо го повтаряш толкова много, всички разбраха, че си в Канада още първия път, няма нужда да го повтаряш. Какъв е смисълът да го повтаряш?

Супер. Това, че поне ги учиш, че има едно малко градче там някъде в Европа. Имаше една американка, която твърди, че Париж е държава. Щом някои дори са и чули за Велинград, това те прави посланик на града!

Рудиментаният ти сарказъм беше в "ОТКРИЙ ОТРЯЗАНАТА УЛИЦА!!!". Какви са тея детски закачки сега не мога да разбера. Ами кажи я коя е улицата най-накрая и да се свършва с въпроса.

От мухата слон. Я кажи ти какво работиш и покажи ако може. Всеки прави грешки.

Ти така поднасяш нещата, че не може да ти се засмее човек... с един негативен отенък ги поднасяш, не с приятелски. Затова и не се засмяхме ;)

Тема хубаво пусни, но не знам колко хора познават добре Велинград и колко от тях се ориентират добре на карта. Вместо да си продължаваме безконечните философски диалози, дай да вършим работа.
Gradvelin
Администратор

Мнениеот Nomad » 06 Фев 2010, 13:21

Би ли пояснил твоите си думи...ЦИТАТ--...""Всъщност тогава собствениците бяха други на сайта...той иска отново същите тези неща, които и ти искаш - интригите по общината, политическите разправии.. Такива неща просто не искаме да засягаме поне за сега.""...КРАЙ НА ЦИТАТА

Когато Вивалди е писал, отговора не е бил от мен. Това е, че собствениците са били други. А до кога няма да засягаме такива неща - до когато искам, мой е сайта и ще се публикува каквото искам аз. Като не ти харесва си седи в Канадата и не се обаждай.

Ти, админе (с малка буква) ми предлагаш в постинга си (не те цитирам, дори). Да дойда, да се опитам да създам нещо, като тебе. Да видя, как е обстановката... И да си се видя, как ще се върна обратно в Канада! Нали така ме съветваш?!?

Ами аз ти говоря, че вече си забравил български, ти пак не вдяваш. Никой не те е карал да направиш уебсайт. Казах ти да станеш упрвляващ, т.е. да влезеш в политиката, която толкова казваш, че липсва. Да управляваш малко в общината да видиш за какви интриги, злоба, дребнавщина става дума и да осъзнаеш защо не засягаме толкова тези неща. Но ти отново не си разбра.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Мръсно е да имаш баба със 120 лева пенсия, но да се праскаш, че си от СПА столицата на нещо ли?
Че баба ми взима пенсия 120 лева не зависи от управата на Велинград.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
По отношение на КОМПЛЕКС с който ти се опита някъде, не знам къде и как да се изпЪЧкаш... Напомням ти нещо, пич!!! Много си готин, и утре ден може и да седнем на кафе и да си говорим интересни неща, без да знаеш кой, кой е. Но с термини, като РУДИМЕНТАРЕН (при второто му изписване сгреши, човешко е) САРКАЗЪМ
Не се напрягай!
Да чуеш нещо, да го изровиш от НЕТ-а и да го сглобиш (надай си боже да си го чул, и ползваш без да го разбираш),
е все едно да кажеш, че на глезена му се повръща, понеже на лакътя му е лошо.

Ама май ти говориш без да знаеш кой е насреща. Просто ставаш смешен вече. Не знам от къде я насъбра толкова злоба.
---------------------------------------------------
И втора улица открих, дето е неоткриваема, мили ми админе!!!
Ами говори, кажи къде какво, не са прави на интересен. Уволниха те от работа в Канада, та да имаш време да се заяждаш така ли не знам...
Nomad

Мнениеот Nomad » 06 Фев 2010, 13:28

Изображение
Nomad

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало