Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

От Драгиново до гара Долене

Горски местности и хижи около Велинград (и не само)

Re: От Драгиново до гара Долене

Мнениеот Nat » 16 Фев 2016, 00:03

Симела написа:ееее, Мегаламер, тъкмо се настроих...А около този микроязовир интересно ли е?
Просто ми се пътува някъде наблизо, ей така, за радтоварване- да има удобен и сигурен транспорт, който да не го чакам цял ден

Симела, пиши ми, ако ти се ходи тази седмица нанякъде и те взимаме с нас на някое трасе... като нищо пак вдъхновено от Мегаламер, само да става за ходене в зимна обстановка ;) Може и с влак донякъде и после едно кръгче пеша и наобратно (ще видим разписанието).
Nat

Мнениеот megalamer » 16 Фев 2016, 20:42

Nat написа:
Симела написа:ееее, Мегаламер, тъкмо се настроих...А около този микроязовир интересно ли е?
Просто ми се пътува някъде наблизо, ей така, за радтоварване- да има удобен и сигурен транспорт, който да не го чакам цял ден

Симела, пиши ми, ако ти се ходи тази седмица нанякъде и те взимаме с нас на някое трасе... като нищо пак вдъхновено от Мегаламер, само да става за ходене в зимна обстановка ;) Може и с влак донякъде и после едно кръгче пеша и наобратно (ще видим разписанието).

Препоръчвам ви 2 леки и подходящи за този сезон маршрута - от гара Костандово до Стража /пътеката тръгва зад тоалетната на гарата/ - някъде из форума има снимки от този маршрут и другия е от Драгиново до гара Долене /но не през Николови ниви, защото пътя е все по едно дере и не е приятен/ а по пътя който тръгва зад Врани камък... за повече информация ще трябва да разпитате драгиновци,когато слезнете в селото.... великолепен маршрут, стига се на гара Долене около 13.00 часа /ако се тръгне в 8 и половина от Драгиново и на бавен ход/ а около 14 часа има влак от Долене за Велинград... любимия ми маршрут за разходка ;-)
Аватар
megalamer

Мнениеот Nat » 17 Фев 2016, 09:49

Благодаря, Мегаламер! Така ще направим, само ще издебнем да е по-изчистено от облаци небето та да кача и аз снимки най-после :)
Nat

Предишна

Назад към Горски местности и хижи около Велинград