Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Горски местности и хижи около Велинград

Re: Горски местности и хижи около Велинград

Мнениеот kalispera » 03 Фев 2012, 01:10

Значи, Мегаламер, така си прекарваш уютно зимните вечери на Кладова! Че и интернет явно има там :lol:
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот AVALANCHE » 03 Фев 2012, 04:55

Наистина ли е Кладова ? Тези усмивчици накрая нещо ме хвърлят в съмнения...
Съжалявам, нямам възможност да проверя.
AVALANCHE

Мнениеот theclansman » 03 Фев 2012, 11:38

AVALANCHE написа:Наистина ли е Кладова ?

Абсолютно НЕ Е! Това ми прилича повече, на някоя хижа/вила в Сейт Мориц или Аспен, но не и на такава в България, още по-малко пък Кладова...
http://www.ironmaiden-bg.com
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...24.04.2017(Oberhausen)...
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот e-trn » 03 Фев 2012, 12:31

Не я ли бяха пуснали за продажба по едно време хижата? Сега на кой е?
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот megalamer » 19 Фев 2012, 21:05

Цяла седмица с нетърпение чаках днешния слънчев ден, за да се разходя поне за малко извън града... До Станиловец през Ачовица и връщане през Драгиново...
Снегът вече е опадал от дърветата, зеленината превзема пейзажа и навява надежди за скорошна пролет :-)
01.jpg
02.jpg

О толкова години ходене по горите за пръв път виждам живи горски, при това работещи нещо:
03.jpg

По-нагоре има и дървосекачи, който не успях да заснема, защото бяха малко по-навътре в гората:
04.jpg

Пътя за Ачовица- снегът вече е опадал от дърветата:
05.jpg

тази кучка при предишното ми излизане - преди две седмици беше с 4 малки, сега са останали само две...другите вероятно са загинали от студ и глад... Опитах се от шосето да хвърля нагоре по склона на който бяха малкото храна, която носех, и стана тя каквато стана...
06.jpg

Част от храната се търколи обратно надолу по склона и малките се спуснаха да я гонят, а по-слабото от тях падна в една яма от сняг, образувана от булдозера при чистенето на шосето... трябваше да го извадя, иначе щеше там да си остане...А то, не виждало човек, ме гледаше с обезумели от ужас очи всеки път ,когато посягах към него...
При един от опитите да го хвана впи зъби в ръката ми, от която шурна кръв все едно че са ме клали... Въпреки това с много мъки и скъсан клин от камънаците под снега успях да го извадя и то хукна да търси майка му
07.jpg
08.jpg

За нула време снега наоколо стана ален от кръв, все едно че са клали диво прасе... паникьосан, даже не се сетих да снимам за доказателство ;-)

Към Станиловец:
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg

Станиловец - тук срещнах ловец от Драгиново, на когото разказах за ухапването от кучето и той ме посъветва да отида да ми бият инжекция... реших да позвъня на 150 и да попитам има ли смисъл, а то ми се обади някакъв call center , свързаха ме с лекар, описах му събитието и той ме посъветва незабавно да полея раните с кислородна вода, риванол или поне ракия, след което да тичам до Бърза помощ за инжекция против бяс и тетанус... огледах се по дърветата наоколо за бутилчици със споменатите течности, и след като не открих такива, хукнах на бегом към Драгиново да хващам автобус за болницата
15.jpg

Вила по пътя :
16.jpg
17.jpg

Гледките надолу сд много красиви, но представяйки си как се гърча в някое дере с пяна на устата, почти не спирах, за да снимам:-)
18.jpg

Тук някой графит се е пробвал:
19.jpg

Малко над Драгиново:
20.jpg

Жадни крави се опитват да пият вода от пробити в леда дупки:
21.jpg

Конете на Драгиново ме приветстват за добре дошъл:
22.jpg
23.jpg

Е, и инжекция ми биха :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот Симела » 20 Фев 2012, 21:15

Мегаламер, какво става , бе човек? Как така си пострадал? Стана ми много мъчно за теб. Уж си стар планинар, пък виж какво ти се е случило. но иначе не губиш чувството си за хумор, а снимките ти са уникални.
Аватар
Симела

Мнениеот megalamer » 24 Фев 2012, 19:44

Симела написа:Мегаламер, какво става , бе човек? Как така си пострадал? Стана ми много мъчно за теб. Уж си стар планинар, пък виж какво ти се е случило. но иначе не губиш чувството си за хумор, а снимките ти са уникални.

E. едно ухапване от куче, при това съвсем малко...на всеки може да се случи :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот megalamer » 25 Фев 2012, 17:49

Няколко снимки от днешното ми излизане по гората- идеята беше да отида до Начовото по шосето, но поради бурния вятър по високото стигнах само до Копанка - там поривите му бяха такива, че направо ме събаряха на асфалта, та се върнах :-)

Утрото нямаше нищо общо с ведрите прогнози за хубаво време от предишната вечер - мрачно, намръщено и ветровито:
P2250001.jpg
P2250002.jpg
P2250007.jpg

При Чолаков Чучур гледката стана по-цветна и по-ведра:
P2250010-1.jpg

А това е снимка направена от любимото ми място на Ачовица:
P2250025-1.jpg

На връщане забелязах, че директния път от асфалтовото шосе право надолу към Станиловец е проправен от булдозер, и за това реших пак да мина от там:
P2250045-1.jpg
P2250051-1.jpg

На Станиловец на места под дърветата снега се беше стопил,а земята изсъхнала, та се излегнах за около час на едно такова място, а слънцето направо прегаряше. Ето и гледката от него- направи ми впечатление, че небето беше поразяващо синьо:
P2250074-1.jpg

Весела компания на пикник на Станиловец:
P2250082-1.jpg

Поглед от горе:
P2250098-1.jpg

Така е в живота- едни ядат и пият, а други работят:
P2250115-1.jpg
P2250117-1.jpg

Велинград на връщане след обяд:
P2250134-1.jpg
P2250138-1.jpg
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 25 Фев 2012, 23:41

:clap: - както винаги
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 03 Мар 2012, 19:18

Днес пак тръгнах по шосето за Начовото - то друг избор няма, пътеките все още са затрупани под дебел пласт сняг.
Времето беше чудесно, само на моменти подухваше студен вятър. Ето малко снимки:
Тази чешма и заслон до нея лятото бяха в строеж, успели са да го завършат навреме :-)
01.jpg
02.jpg

Вижте само колко е снега на покрива, и като си направите сметка че доста от него е отвят от вятъра, представете си колко е на земята :-)
03.jpg

Чешмата на 24-ти набор:
04.jpg
05.jpg

и малко по-нагоре от 24-ти набор - трите чучура:
06.jpg

За съжаление заслончето при 3-те чучура не е удържало на дебелия сняг и е рухнало:
07.jpg

Отбивката за Елин Връх - никой не е посмял да тръгне нататък:
09.jpg

и табелата, сочеща посоката за Елин Връх - почти затрупана:
10.jpg

нагоре към Начовото:
11.jpg
12.jpg
13.jpg

И самото Начово - тук тишината е оглушителна - нито животни, нито хора я нарушават:
14.jpg
15.jpg

Задържам се около 5 минути на Начовото и поемам обратно надолу:
16.jpg
17.jpg

Копанка:
18.jpg

Малко над Чолаков Чучур задминавам възрастна двойка, връщаща се от разходка. Изгледаха ме с огромно недоверие като им казах че съм ходил чак до Начовото ;-)
19.jpg

Под Чолаков чучур пък срещам двама приятели излезнали да се порадват на хубавото време:
20.jpg
21.jpg
Аватар
megalamer

ПредишнаСледваща

Назад към Туризъм