Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Цените на хотелите във Велинград

Re: Цените на хотелите във Велинград

Мнениеот theclansman » 20 Дек 2011, 15:03

mirrea написа:Новогодишен пакет в "МАКСИ"
http://www.visit.bg/oferti/index.php?oferta=12365
П.С. За съжаление свободните места по тази оферта са вече изчерпани

ФФФФФФФФФФФФФФФФ земи тоя, за тия пари, ще обиколя Европа - вярно ще спя в Хостели, но акъл има ли?!?!?!?
http://www.ironmaiden-bg.com
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот mirrea » 20 Дек 2011, 17:35

Явно си има клиенти и за тези цени, те също могат да обиколят Европа, но няма да го направят за 2000лв. а за 20000, защото лукса се заплаща ;-)
Аватар
mirrea

Мнениеот theclansman » 20 Дек 2011, 18:19

mirrea написа:Явно си има клиенти и за тези цени, те също могат да обиколят Европа, но няма да го направят за 2000лв. а за 20000, защото лукса се заплаща ;-)

Така е права си, но лично мен ще ми хареса повече да обиколя Европа за по-малко пари, и да отсядам на места, като хостели (където има хора от цял свят, и се запознаваш с много от тях), от колкото да се затворя в скъпарския хотел, където всичко ми е олл инклузив и да не си подам носа навън. Пък, като отседнеш в хостел, ще идеш и малко навън, в някой пъб, музей, интересно място.... докато богаташите, много, много не се интересуват от това. А, ако е лято не ми пречи да спя и навън - правил съм го неведнъж, и то по Европата ;-)
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...
Аватар
theclansman

Мнениеот radolag » 20 Дек 2011, 21:08

Май не са виновни нашите,, световни,, хотелиери за високите цени. Виновни са тия където им плащат тези цени, всички знаем поговорката за баницата...
radolag

Мнениеот megalamer » 20 Дек 2011, 21:23

radolag написа:Май не са виновни нашите,, световни,, хотелиери за високите цени. Виновни са тия където им плащат тези цени, всички знаем поговорката за баницата...

Е ти пък сега им вменяваш вина, за дето си харчат парите... ми имат си, харчат ги... по-добре ли е да си ги стискат и носят в гроба, а хотелите тук да са празни и да съкратят работещите в тях....
Аватар
megalamer

Мнениеот mirrea » 20 Дек 2011, 21:38

Аз се радвам, че има туристи на тези цени, хубаво щеше да бъде и заплатите на персонала да отговарят на категорията на хотелите, за да бъде обслужването на ниво и стандарта на велинградчани да се повиши ;-)
Аватар
mirrea

Мнениеот radolag » 21 Дек 2011, 11:30

ДА,АМА , НЕ
radolag

Мнениеот kalispera » 22 Дек 2011, 23:34

theclansman написа:

ФФФФФФФФФФФФФФФФ земи тоя, за тия пари, ще обиколя Европа - вярно ще спя в Хостели, но акъл има ли?!?!?!?

Ами той Кольо Памперса си го е казал - "Бедни хора не ми трябват." Това е начин да си подбере клиентелата и да й създаде съответното ниво (поне финансово). В София на басейна на Макси входа беше 20 лв. и то затова там няма цигани. Богатите хора искат да виждат и да се срещат с други състоятелни хора, да им се създаде усещането за лукс и изключителност. Този лукс си има цена, която бедните така или иначе не могат да си позволят. Има и позьори, които отиват на подобни скъпи места, за които дават всичките си пари, пък после ядат един месец боб и пестят ток и телефон. Но дори и те, сами осъзнавт, че мястото им не в хотел 5 звезди, защото се чувстват неудобно там.
Миреа, в хотел Ястребец на Боровец, цените за Коледа и Нова Година, мисля, че са по-дебели от тези.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот theclansman » 23 Дек 2011, 01:41

kalispera написа:
theclansman написа:

Ами той Кольо Памперса си го е казал - "Бедни хора не ми трябват." Това е начин да си подбере клиентелата и да й създаде съответното ниво (поне финансово). В София на басейна на Макси входа беше 20 лв. и то затова там няма цигани. Богатите хора искат да виждат и да се срещат с други състоятелни хора, да им се създаде усещането за лукс и изключителност. Този лукс си има цена, която бедните така или иначе не могат да си позволят. Има и позьори, които отиват на подобни скъпи места, за които дават всичките си пари, пък после ядат един месец боб и пестят ток и телефон. Но дори и те, сами осъзнавт, че мястото им не в хотел 5 звезди, защото се чувстват неудобно там.
Миреа, в хотел Ястребец на Боровец, цените за Коледа и Нова Година, мисля, че са по-дебели от тези.

Мерси БГ хай-лайф, мерси. От глупав, по-глупав (филма е велик :-D ). Честно да ти кажа, предпочитам да спя в парк във Виена(примерно, но съм го правил :-P, и вече споменах за хостелите...) , но да се запозная с доста, и с много повече ХОРА, от колкото с тъпаци с пълни портфейли.... Просто няма какво да си кажа с тях, на плаж - почти не ходя, така че там циганите са ми най-малкия проблем. А там където ходя, няма цигани, чалгари, тъпаци и т.н :-)
Аватар
theclansman

Мнениеот kalispera » 27 Дек 2011, 00:51

theclansman, всеки живее според своята ценностна система и според своята черга. Не защитавам или нападам нито луксозния, нито скромния вариант. Само се опитах да обясня, защо има толкова скъпи места, защото бедния човек има склонност непрекъснато да гледа в паницата на по-имащия и да се опитва да го съди от позицията на "гроздето е кисело, защото е високо" или автоматично да категоризира като "лош", "бездуховен", "измамен" и "безсърденеч" някой човек само, защото е по-състоятелен. Подобно е и отношението на имащите към нямащите, които буквално губят връзка с реалността, те си казват "Какво да си приказвам с тези мизерници, дето са толкова глупави, че не могат да печелят пари и мизерията им ги прави толкова ограничени духовно и интелектуално?"
Мен ако питаш и двете крайнсти не са добър вариант.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

ПредишнаСледваща

Назад към Туризъм