Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

басейни във Велинград

басейни във Велинград

Мнениеот miti1 » 05 Юли 2011, 17:12

Здравейте!Понеже ми предстои посещение на Велинград бих желал инфо за басейните в града - кои са за предпочитане,а смятам , че информацията ще е полезна и за други!Моля ако някои има информация за плюсовете и минусите на басейните да я сподели.
miti1

Re: басейни във Велинград

Мнениеот mirrea » 05 Юли 2011, 22:56

На мен всички ми харесват. Ти какво търсиш? Спокойствие, или да има развлечения за деца, минерална вода, или не, цената също е от значение, защото варират от 5-6лв.(вход, чадър и шезлонг) до 15лв. доколкото знам?
Аватар
mirrea

Мнениеот miti1 » 06 Юли 2011, 20:56

Ами да може да се плува,да е удобен и за деца,цената няма значение и дали е с минерална или не пак няма значение.Преди години посетих този на Елбрус и горе -долу ставаше - водата бе винаги чиста.
Дайте някакви предложения?
miti1

Мнениеот mirrea » 06 Юли 2011, 21:27

За децата има много хубав парк за игра в комплекс "Зора", минуса е , че се намира на 4км. извън града, водата в басейна е студена и не е минерална. Не е много голям басейна но е спокойно, красиво, намира се в борова гора, не е скъпо.
В комплекс "Амос" е хубаво също, има забавления за децата, водата е минерална и топла, има няколко басейна, намира се по пътя за Драгиново, цената тази година не знам колко е, но ще е по-скъпичко от "Зора".
Централния плаж е хубав, голям басейн, малък детски басейн и съвсем малък басейн с много топла минерална вода, има водна пързалка, но не съм сигурна дали работи, ако някой е ходил нека да каже, цената също не е висока. Минуса е, че в големия басейн водата е студена и се обновява веднъж седмично.
Комплекс "Велина"-лукс, само един басейн обаче, няма басейн за малки деца.
"Терма", намира се в кв. Каменица има 2 басейна, единия е за малчуганите, с топла минерална вода, минуса е че няма нищо интересно за децата.
Аз лично ти препоръчвам комплекси "Амос" и "Зора".
По хотелите има много хубави басейни, но доколкото знам те са само за клиенти на съответния хотел, но ако случайно се бъркам, предвид и кризата попитай за басейна на х-л"Двореца".
П.П. съфорумци, ако съм изпуснала някой хубав басейн допълвайте.
Аватар
mirrea

Мнениеот miti1 » 06 Юли 2011, 21:52

Благодаря ти,mirrea!Ако има някой друг - да казва.
miti1

Мнениеот kalispera » 10 Юли 2011, 09:12

Аз отдавна не съм ходила по тези басейни, защото съм се психирала не тама зарази и предпочитам солената, морска вода. Но бих те посъветвала да не ходиш на централния плаж, защото там винаги гъмжи от народ и ходят и цигани (тук можете да ме обявите за расистка, но хигиената на циганите не е нужно да я коментирам).
В "Двореца" мисля, че пускат външни лица, но входа е поне 20 лв.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 10 Юли 2011, 09:25

kalispera написа:...Но бих те посъветвала да не ходиш на централния плаж, защото там винаги гъмжи от народ и ходят и цигани ...

Расизъм в действие... :-) Що не си спретнете с theclansman една ловна дружинка и да ходите
за цигански скалпове? :-)
А ти защо си сигурна, че аз примерно ако отида на този плаж, ще съм достатъчно чист за него? Може да съм плувнал в пот примерно, връщайки се от Сютка или подобна някаква дестинация :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 11 Юли 2011, 23:58

Мегаламер, изобщо не съм сигурна. Далеч съм от мисълта, че само циганите носят мръсотия и зараза. Аз и затова не ходя много-много по басейни както вече казах.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Назад към Туризъм