Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Баните във Велинград

Re: Баните във Велинград

Мнениеот Blind man » 21 Юни 2012, 22:34

Зарежете го този радон, в сярата е истината. Откритите рани гарантирано ги лекуваше буквално пред очите. Многократно изпробвано. :D Е, малко съм пристрастен де, живял съм толкова години около Сярна баня, в двора ни бяха футболните игрища, местата за приказка с приятелите от махалата. А чешмите с гореща вода почти до дома си бяха страхотно удобство, благодат.
Често давам за пример на познати как се прероди съпругата ми, която е от Северна България, при срещата с велинградските бани, на първо място, естествено, Сярна баня. Доведох я след като завърши университета да живеем в града. Категорично отказваше да чуе за градска баня. Веднъж спечелих бас и условието беше да отидем на ваните в Сярна баня. Първата крачка бе сторена. А след това... След това инициативата за ежеседмичното ни посещение вече бе нейна. Събира багажа, запазва вана и, без да ме пита искам или не искам, ме повеждаше към банята. Сега казва, че баните и горещата вода на улицата са най-хубавото, което и липсва от Велинград.
Та май оценяваме благинките, които имаме, едва когато ги загубим.
Не, просто това, което е тука, да чуя и видя не искам...
Аватар
Blind man

Мнениеот slavian2011 » 22 Юни 2012, 16:41

като чета от писаното от тебе разбирам че сте ходили на ВАНИ а не на баня,има разлика : yeah : на вани е готино с жена особено,щом и е харесало ,няма лошо,но уви сега са само спомен :cry:
slavian2011

Мнениеот Nat » 10 Дек 2013, 10:38

А има ли ги още тези вани на Сярна баня, май не?

На Кална баня ваните що-годе стават... само не и двойната - едва тече, а и не е много топла.

Чепинските ми бяха любими след ремонтите, които им направиха, но е голяма цигания вече - мръсно и миризливо, а и до колкото разбрах от гост престрашил се да влезе в обществената, с извинение, си е било "педераско сборище".

Вельова няма май функциониращи вани. Предполагам същото е с Хладка или Кремъчна баня.

Бившата Женска баня, вече към хотел Рим наистина има вани, но са в окаяно състояние, както и тези на поликлиниката.

Решението си е да се проверяват хотелите, уви. Споделете, ако знаете къде човек може да си вземе минерална вана в хотел във Велинград, ако знаете. Благодаря предварително.
Nat

Мнениеот Nat » 10 Дек 2013, 17:34

Точно се връщам от курортна поликлиника и колкото и да има нужда от ремонт беше чисто и водата хубава. Оказа се, че извора е точно Власа в Каменица, който се обсъжда тук във форума (в темата за водата)!
Nat

Мнениеот megalamer » 10 Дек 2013, 19:20

Nat написа:Точно се връщам от курортна поликлиника и колкото и да има нужда от ремонт беше чисто и водата хубава. Оказа се, че извора е точно Власа в Каменица, който се обсъжда тук във форума (в темата за водата)!

От много години ходя само на Курортна поликлиника, много е занемарено - хората се стараят и почистват ваните с някакви химикали след всяко къпане, но има много счупени плочки и е трудно да се махне това, което влиза на изпочупените места... Зимно време става ужасно течение, плочките на които сяда човек са ледени... А водата... изобщо не мирише като тази от Власа, не знам точно каква е, но за разлика от другите вани поне е обилна.
Аватар
megalamer

Предишна

Назад към Туризъм