Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Теснолинейката - романтично приключение от миналия век

Re: Теснолинейката - романтично приключение от миналия век

Мнениеот theclansman » 08 Сеп 2015, 12:12

Blind man написа:Иначе при двете ми пътувания имаше поне по тридесетина пътника, че при това към Септември там слязоха дори и може би над 50. Но това най-вероятно е по-скоро изключение, отколкото правило.

Много зависи кога си пътувал. Ако се неделя е петък (в посока Велинград) и неделя (в посока Септември) е много възможно и влака да е пълен (друг въпрос е колко билети са изписани), или покрай празници и др. На мен ми се е случвало след концерт (при който цяла вечер висиш на гарата, след това полу-заспал в "големия" влак :-D ) да се кача на Септември и да стоя прав до гара Костандово, защото влака е ПЪЛЕН. Ама като казвам пълен, все едно е тръгнал за Бургас в отпускарски сезон.
Определено влака се използва, друг е момента, че нарочно не правят удобни връзки с другите влакове на Септември (с много малко изключения) за да може да висиш там, и съответно да се откажеш от услугите им.
Отделно от това, много пъти съм засичал и чужденци (англо/немско/френско говорящи) да си пътуват спокойно и да се любуват на гледките. Даже един път имаше прикачени 3 вагона към композицията пълни с гърци, тръгнали на екскурзия, защото при тях било криза...
http://www.ironmaiden-bg.com
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Предишна

Назад към Туризъм