Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Неделна разходка до Начовото-2 част

Re: Неделна разходка до Начовото-2 част

Мнениеот todor_tsanov » 23 Мар 2015, 06:32

Що за ловец е този след като му водат добичето с капистра май е някаква пародия на лов
todor_tsanov

Мнениеот Blind man » 23 Мар 2015, 11:50

Благодаря за хубавите снимки, върнаха ме в детските години.

todor_tsanov написа:Що за ловец е този след като му водат добичето с капистра май е някаква пародия на лов

Комплексиран и презадоволен, адаш. Свидетел съм как за подобни "мъжкари" внасят животни, родени и отгледани във ферми, свикнали с човека, изобщо не се плашат и сами идват към ловците. А те с пушките си за десетки хиляди левове ги застрелват с дузини. Все едно да ловуваш някое стадо домашни животни. Че си и плащаш дебело за съмнителното удоволствие.
Не, просто това, което е тука, да чуя и видя не искам...
Аватар
Blind man

Мнениеот theclansman » 23 Мар 2015, 20:06

todor_tsanov написа:Що за ловец е този след като му водат добичето с капистра май е някаква пародия на лов

Ето тук viewtopic.php?f=16&t=431 бях преди почти 3 години на практика. ДГС Дикчан, намира се на около 15-20км по доста разбит, а накрая и черен път от Сатовча. Това е най-голямото ловно стопанство в България, и както се сещаш - плащаш си и си стреляш на воля. Има си ценоразпис, има си дивеч, трябват ти само едни пари. Като бях там се заговорих с стопанина (не беше горски или ловджия, по скоро хижар, защото и ние не бяхме там да ловуваме) ми разказа, че доста родни "добре облечени бизнесмени", политици (дори президента Първанов) са идвали и идват тук редовно, да се правят на ловджии. А пък имало и доста групички от чужбина (главно Западна Европа), които дават луди пари за да си начешат крастата и да се направят на мъже, като убият нещо. Ама то, така стана лова в България, имаш ли пари - отиваш в стопанството и гърмиш. Нямаш ли пари, зимаш виното и пиратките, пообикаляш гората, изпиеш виното, изпукаш пиратките, ако видиш катеричка ще скачаш от радост, че белким си видял животно в гората и така...
http://www.ironmaiden-bg.com
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот todor_tsanov » 26 Мар 2015, 06:07

А защо трябва да се убиват животните боквално от упор а парите нямат нишо обшо все едно да ходиш във водоемите за платен риболов и водолаз да ти закача рибата на куката аз съм любител ама тези са пълни некадърници
todor_tsanov

Мнениеот vasil111 » 26 Мар 2015, 11:17

две седмици преди мартенския сняг от 8 март се качихме до Елин връх, от север снега беше огромен и естествено че нямаше никакви следи от човешко посещение, тъй като никаква машина (освен моторна шейна) не би пробила неизчистения път. Но пък следи от свободен дивеч имаше доволно чак до Самоводица, което е признак, че гората и фауната й е жива. Така че е толкова примитивно да държиш затворени животни с цел да печелиш пари.
vasil111

Предишна

Назад към Туризъм