Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Най-добър хотел и частна квартира !?

Re: Най-добър хотел и частна квартира !?

Мнениеот mirrea » 28 Юли 2010, 11:38

Гранда та Гранда. Сега да ви кажа аз за Гранда. Неоспоримо е един от най-добрите хотели в града. Да не кажа най-добрия, НО обслужването не е на нивото на хотела. Не може за смешните заплати които се плащат във Велинград да има добро обслужване, още повече че персонала се състои навсякъде само от млади и неопитни хора. Не отделят пари дори един курс на обучение да им направят. Така и така не плащат добре, поне да ги научат на нещо. Друго пикантно за гранда е, че любовницата на собственика е пълна алкохоличка и държи работниците от ресторанта до сутринта всеки ден, когато е там, а тя редовно е там. На другия ден тези хора познайте как работят, смените им са 2-ра към 1-ва, или поне така беше. Гранд хотела не иска да работи с тур агенции, а интересно колко се оплакват като нямат хора и това веднага е основа за ниски заплати, ама видите ли няма хора, ами докарайте ги тези хора... Подобно е положението и в другите хотели! Големи изисквания, много часове извънработно време ниски заплати.
Само една вечер съм нощувала там, стаите наистина са много добри. Но към стаята сме имали и безплатни процедури, само дето нямаше кой да ми каже та да се възползвам от тях. Добре, че имах познат който работеше там та ми каза в последствие, когато беше вече късно. Този човек работеше по 16-18 часа всеки ден, като е имало случаи веднъж да го накарат да стои там 36 часа през които е спал 4-5 часа на шезлонгите на басейна, за което беше глобен, заради което пък той напусна работа. До ден днешен този човек има проблеми с краката от дългите часове стоене прав-бяха му станали мастилено сини ходилата. Този човек беше управител на всички заведения и от обещаната му към 700лв. заплата му изплатиха само 400, защото бил спал по време на работа(спането е ставало за по час на 3 пъти за 36 часа)...Като напусна целия персонал от ресторанта се чудеха как да ги върнат на работа, ама то така не става...първо да ти взема здравето, после да те зарибявам с нови лъжи, та който се хване.
Това е дереджето във Велинградските хотели, хубави хотели и не-добро обслужване, за което са виновни само работодателите(експлоататорите).
Аватар
mirrea

Мнениеот petronii » 28 Юли 2010, 13:47

Напълно съм съгласен с Миреа. Не може собствениците или работодателите да се бият в гърдите и да се хвалят, че имат 4 и 5-звездни хотели, а да заплащат на персонала мижави заплати. Текучеството на персонала е голямо, защото при назначаването обещават едно, а после плащат много по-малко. Хората напускат, а на тяхно място идват нови, които са лъгани по същия начин. Не е нормално при тези зверски цени в скъпите хотели и ресторанти, работещите в тях да получават смешно ниски заплати. А после се чудят, че обслужването било лошо. Ами какво да е, като хората нямат стимул да работят качествено. Големите пари и печалбите отиват в собствениците, които стават все по-алчни и не се интересуват от проблемите на простосмъртните (персонала). Никаква полза от това, че сме СПА-столица на Балканите. Даже има повече негативи от това, защото цените във Велинград са доста високи в сравнение с доходите на хората. Търговците си мислят, че като сме някаква измислена столица, дай сега да направим цените "столични". Не става, всичко е объркано и е обърнато с глават надолу.
petronii

Мнениеот mirrea » 28 Юли 2010, 14:31

Petronii собствениците може и да не изкарват огромни печалби(да допуснем че не изкарват), ако не изкарват то е защото самите собственици хал-хабер си нямат от управление на хотел, те самите са в зоната на здрача. Например Гранд хотел Велинград е собственост на на собственика на "Арома", какво разбира тоя човек от хотели, или пък Златко Златанов, който да цял живот е работел по заведения и имаше едно заведение преди това, какво разбира той? Или собственика на Макси-Памперса. Или управителя на "Олимп" Марио, който всяка вечер е пиян и го гледат и гостите на хотела и персонала(Въпреки това май в Олимп и в Двореца най-се задържа персонала). Тия хотели са направени за пране на пари, от хора които нищо не разбират от този бизнес, назначили са управители, които гледат да краднат колкото могат повече за времето, в което са на поста си. Според мен от тук идва главния проблем, некомпетентността на собствениците, само с пари и желание не се получава. Собственика трябва първо да има нужното образование, после да е работил в хотел, като е минал всички длъжности от камериер до управител и чак тогава ще може да ръководи бизнеса успешно. В Бг. едва ли има такива собственици!!! Питайте Златко, Памперса, или Арома-та да речем нещо съвсем елементарно, как се прави еспресо, капучино, как се поставя чашата с кафе пред клиента, и как се сгъва салфетка...много се съмнявам че ще знаят, да направят нещо от изброените, така както трябва!!! Да не говорим колко много тичане се иска и познания за да осигуриш туристи, за подбор на фирми за доставки и т.н... много са нещата!!!
После щели да правят нещо като списък с хората работили при тях, и ако някой е изгонен за нещо да не бъде нает от другия. Добре, ами да направят и работниците един съюз, и да се знае при кой работодател да не се работи, и в същото време да се бори за правата им. То не, че не се знае в града кой работодател що за стока е де... Всичко се знае, и кой е свестен и кой се гаври с работниците и не плаща и мотае заплати, и после някои господа хич да не се чудят като пуснат обява за работници защо не се явяват компетентни кандидати...с това реноме и с тия заплати които дават да не ми се чудят много : crazy :
Много хора познавам, които са на важни длъжности в известни хотели в Бг от Велинград, нима ако нашите работодатели им даваха една подобаваща заплата нямаше да си стоят в града??? Дори да не е колкото се плаща в София да речем, нека да е по-малко, но не и смешно малко.
П.П. За цените на стаите и смешните прИмоции пък направо нямам думи, явно наистина не им пука дали ще има туристи..
Сложили цени като за най-големите баровци...Хахаха, ми те ще дойдат веднъж и това е, какво е Велинград? Ни е град ни е село... Хубави хотели има и на много други места, където са светлинни години пред нас и като курорти и като услуги и обслужване в самите хотели.
Аватар
mirrea

Мнениеот e-trn » 29 Юли 2010, 21:55

Те за това уж си слагат управители, но и управителите им не са читави. От друга старна собствениците винаги имат мнение и дори управителя да реши едно, става това, което каже собственика. За собственика на Гранда не съм чувал добри неща между другото, но принципно "клюките" почти винаги са отрицателни и много често неверни, но все пак тая история с уволнения за спане по-скоро ме кара да вярвам на всичко, което съм чул. От коментар няма смисъл, но са виновни и всички, които се оставят така да ги експлоатират. Ако се създадат някаква форма профсъюзи и всички видове "работници" по хотелите действат синхронизирано, работодателите ще бъдат принудени да променят "политиката" си, иначе няма да има кой въобще да им работи по "невероятните" хотели. Лошото е, че в България всеки трепери за хляба и всеки го е страх да направи по-радикално действие и да си търси правата.

mirrea написа:какво е Велинград? Ни е град ни е село... Хубави хотели има и на много други места, където са светлинни години пред нас и като курорти и като услуги и обслужване в самите хотели.

Всички се правят на голямата работа, големите богаташи, но никой не е направил нищо за инфраструктурата и за много други работи в града. В крайна сметка България не е изключение от световната практика - богатите са нагли експлоататори на труда на "обикновения човек".
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот mirrea » 30 Юли 2010, 09:39

e-trn написа:Те за това уж си слагат управители, но и управителите им не са читави. От друга старна собствениците винаги имат мнение и дори управителя да реши едно, става това, което каже собственика. За собственика на Гранда не съм чувал добри неща между другото, но принципно "клюките" почти винаги са отрицателни и много често неверни, но все пак тая история с уволнения за спане по-скоро ме кара да вярвам на всичко, което съм чул.

Не, не...те не те уволняват, те правят така, че работника да се издъни и да го глобят, както е станало в случая който разказвам. И работника или напуска и взима по-малко пари, или взима по-малко пари и остава, т.е. във всички случаи те са на далавера. Обещават ти да речем 500 лв. заплата, глобят те половината и сметката е ясна. А това че си работил извънредно мнооого важно, това е малка подробност :?
Иначе за профсъюза си много прав, крайно време е вече.
Аватар
mirrea

Мнениеот nik » 08 Сеп 2010, 19:12

макси и велина-хотели номер 1 и 2
nik

Предишна

Назад към Туризъм