Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Чепински неволи

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Чепински неволи

Мнениеот Vasil » 22 Юли 2009, 20:48

Здравейте, видях, че тух има форум за проблемите във Велинград.

Проблемите във Велинград освен всички, описани до сега във форума, са и (някои) хората! Прост народ, слаб Велинград, ако трябва да перифразирам. Затова мога да ви говоря на дълго и на широко, но да кажа, за какво влязох в този форум.

Няколко дни имам и ще имам работа в Чепино и за да избегна паветата, по които да си чупя автомобила минавам по едни малки улички, които наскоро кмета асфалтира. Една от тези улички е ул. Цар Самуил (непосредствено до Чепинската църква). Още вчера като минавах от там имаше една голяма грамада струпани дърва, нарязани и нацепени НАСРЕД улицата. Не само в единия край, на ЦЯЛАТА улица, заемайки метри от нея...

Няколко метра улица, новоасфалтирана, абсолютно запрещена от тези дърва! Още вчера трябваше да мина по други улици... Не знам колко са седели тези дърва там, но днеска пак минах от там и не беше направено нищо по въпроса.

Отидох да питам хората най-учтиво защо си мислят, че Общинските улици са склад за частно ползване и докато господина собственик на дървата измрънка нещо, нахалната му и мазна жена отвори прозореца и ми заяви да си гледам работата! :shock:

О чепинска учтивост, колко си известна!

Казах й, че това не е склад и ще звънна на полицията и наглата госпожа ми заяви да съм звънял на когото си искам. Явно тези чепинчани в частност са решили, че са над всички и всичко, за да се държат така.

А можеше да се извинят и да ми кажат две добри думи. Уви... аз звъннах на полицията, записаха ми името и оплакването, казаха, че ще пратят кола, но за 10 минути нямаше, а аз не можех да чакам повече и си тръгнах. Исках да видя дали въпросната дебелобузеста госпожа ще е толкова отворена пред органите на реда.

И защото се обадих на полицията пред тях, веднага един услужлив съсед (предполагам) се появи изневиделица и почна съвсем усърдно и бързо да пренася дърва, въпреки голямата жега и неговата възраст.

Това е проблемът на всеки град - хората. Хората правят обществото и града...
Не мога да си обясня как съседите на въпросните хора на уч. Цар Самуил търпят такива съграждани!
Може би това са местните "тежкари" и "отворковци"... СМЕШНА РАБОТА! :twisted:

Вижте:
1.jpg
Чепино дърва насред улицата

2.jpg
Изневиделица се появи помощник
Vasil

Re: Чепински неволи

Мнениеот kalispera » 22 Юли 2009, 21:23

:lol: :lol: :lol:
Ох, много смешно си го написал това, Василе, хаха
Ама какво да правят хората като им донесат дървата за зимата нали трябва някъде да ги стоварят все пак. Не може да пренесат тая огромна купчина дърва за 2 часа. Пък и ,доколкото разбирам, са били възрастни хора.
Но наистина, надменното и нагло поведение на въпросната госпожа е недопустимо. Би трябвало да се извини, вместо да се държи така надменно.
След тоя пост всички чепинчани ще вземат да се обидят :D
Но така си е - прост народ - слаба държава. Такъв ни е манталитета на нас българите - селски и недодялан, а на това отгоре и душите ни са дребнави и злобни. За съжаление... :( Трябва да се сменят много, много поколения, докато мисленето и поведението ни в обществото се променят.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот Vasil » 22 Юли 2009, 21:28

Да си викнат помощници. Не съм аз виновен, че не могат да си пренесат дървата за два часа!
Ако си прочела добре, тези дърва бяха още вчера там.

Да се бяха погрижили да ги сложат от едната страна на улицата поне, какво толкова. Разбирам, че имат много дърва и прочие. И аз съм човек и мога да ги разбера, но някаква лелка да ми казва да си гледам работата, това не го разбирам.

Явно възрастта не ги е научила на учтивост. Възрастни, но не и улегнали. А аз нито съм се карал с тях, нито нищо, просто ги попитах защо са им там дървата, съвсем ясно и спокойно.
Vasil

Мнениеот kalispera » 22 Юли 2009, 21:30

Не знам - да се смея ли, да плача ли :?
Но най-вече ме е срам, че имам такива съграждани :oops:
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Назад към Проблемите във Велинград