Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Без вода и ток

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Без вода и ток

Мнениеот Blind man » 17 Фев 2013, 13:55

Аз дори и графики съм си пуснал, не само засичам електромера. Новата ми сметка е почти две трети от предишната. Значи логически се връзват обясненията с по-дългия период и по-студеното време. Топля се на ток, въпреки че точно под прозорците ми минава тръбата с газ. Ако премина на този вид отопление обаче ще плащам поне с 50% повече. Тотален монопол на този сегмент и световъртежни цени. И положението едва ли скоро ще се подобри поради поредните заробващи договори на политиците. Но на никого не му пука - не видях и не чух за протести. Сега едни идиотчета правят отвън протест за високи сметки. При условие, че новите вече излязоха и са доста ниски. Искане номер едно им е "национализация"! Две трети от тях не само са на отглеждане на мама и татко, но и не знаят къде се плащат сметките за ток. Попитах водачите им, млади членове на БСП, да ми обяснят как точно са им надписани сметките, щом имат електромери и могат и сами да се проверят. Отговор - "Ами начислили са ни такса пренос. Не я искаме."!!! Щом не искате да го получите франко електромера, ходете с кофи и си взимайте тока директно от производителя. Дебили. Попитах ги дали знаят закона на Ом. Не, дори не били чували какъв е този Ом, политик ли е, банкер ли е...
С удоволствие се включвам в протест срещу безобразията в енергетиката и бездействието на държавни органи и политици. Но в такъв с искането да връщам отново в Бедрок- не, мерси.
Не, просто това, което е тука, да чуя и видя не искам...
Аватар
Blind man

Предишна

Назад към Проблемите във Велинград