Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Кръста на Острец

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

За или против сте за направата на Християнски кръст на връх Острец ?

За
10
53%
Против
4
21%
Безразлично ми е...
4
21%
Какво е Християнски кръст ?!
0
Няма гласували
Къде е това Острец ?!
0
Няма гласували
Ами ако не се вижда от вкъщи, съм против :)
1
5%

Общо гласове : 19

Кръста на Острец

Мнениеот roni » 01 Дек 2009, 11:07

Преди няколко години се събираха дарения за построяване на монумент-кръст- на връх Острец.Има ли,някой идея какво стана с проекта и набраните средства?
roni

Re: Кръста на Острец

Мнениеот dora » 01 Дек 2009, 11:28

Знам само, че проектът и макетът на този кръст са на Борето Костов. Бях забравила за това, но ето че времето е потулило всичко. Може би някой друг нещо знае.
Аватар
dora

Мнениеот mirrea » 01 Дек 2009, 13:37

Ето какво открих по темата...

Безродници спряха проект за гигантски кръст над Велинград

http://www.vestnikataka.com/?module=dis ... ormat=html

П.П. Според мен никой управник не иска да се занимава от съображения, че ще изгуби много гласове, тъй като българите-християни не гласуват масово за друго логично обяснение не мога да сетя...
Ако обаче се построи такъв кръст може да загубят много гласове, но за сметка на това да спечелят нови ;)
Не знам как ще стане на "Попин Камък" там всичката земя е частна...доколкото знам и гората над местноста е изкупена с цел строителство на вилно селище(ако стане пак ще падне една сеч...не ми се мисли, дано покрай кризата се освестат малко)
Иначе да дадат гората на сульо и пульо за лична угода могат, ама място за кръста не могат да намерят...
Аватар
mirrea

Мнениеот пламен95 » 01 Дек 2009, 19:52

Това е много хубав проект дано да се осъществи.Интересното е защо е спрян???
Аватар
пламен95

Мнениеот e-trn » 01 Дек 2009, 20:10

Аз не вярвам в бог. И много ми е странно как могат да се харчат пари за такива проекти. В този случай още непохарчени. За да си задоволи някой егото, че направил нещо "божие", "свято", един вид да се подмаже на всевишния.

Много по-хубави проекти могат да се измислят! Да вземат тези пари и да ги дарят на някой дом във Велинград, по-добре ще е. За какво ни е кръст? Какво ще олицетворява тоя кръст? Олицетворение на едно учение, свещената книга на което представлява това:
Прикачени файлове
biblia.jpg
biblia.jpg (121.92 KiB) Прегледано 2484 пъти
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот kalispera » 01 Дек 2009, 20:14

e-trn, е сега ще те разпънем на краста като го направят. :lol: Явно антихриста се е вселил в тебе :lol:
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот rocafeller » 01 Дек 2009, 20:50

kalispera написа:e-trn, е сега ще те разпънем на краста като го направят. :lol: Явно антихриста се е вселил в тебе :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Абе хубаво е да има кръст. На хората е нужно да вярват в нещо! Кръста олицетворява вярата на човек, надеждата към НЕЩО, не е задължително да е бог както го описват в библята или в други святи книги на религии. Трябва да имат хората вяра, вяра в доброто ! Та както и да е де... :mrgreen:
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот e-trn » 01 Дек 2009, 21:26

Значи в скоро време да не се притеснявам, че ще ме разпънете :lol:

Аз не мисля, че вярата и надеждата са много хубаво нещо. Много хора губят време във вяра и надежда. Повервахме на царя и той ни го навери едно хубаво.

Който само вярва и се надява няма да постигне резултати. Трябва и реализъм. Вярата в бог е противоположна на това човек да бъде реалист и прагматик.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот mirrea » 01 Дек 2009, 21:46

Вярата в бог и вярата в себе си е почти едно и също нещо, ние сме част от бога(по негово подобие), ако бог е огъня ние сме искрите, без които огън няма да има, бог е в мен защото аз съм част от цялото, както бог може да даде живот,така мога да дам живот и аз, както бог може да отнеме живот така мога и аз да отнема живот...
Вярвайки ти вярваш в себе си!
Разликата между религия и вяра е огромна, но религията е част от вярата на много хора!!!
Бог е във всичко и във всеки!
Аватар
mirrea

Мнениеот e-trn » 01 Дек 2009, 22:00

Как ще е едно и също? Вярата в бог означава да не вярваш в себе си защото се оповаваш на някаква измислица.

Човек който вярва и разчита на себе си, а не да си мисли, че някакъв бог отгоре го следи и е буквално и метафорично "над" него.

А отделно от това, според мен, всички вярват в бог от страх. Въобще вярата в бог е основана на егоизъм.
Bang!
Аватар
e-trn

Следваща

Назад към Проблемите във Велинград