Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Кръста на Острец

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

За или против сте за направата на Християнски кръст на връх Острец ?

За
10
53%
Против
4
21%
Безразлично ми е...
4
21%
Какво е Християнски кръст ?!
0
Няма гласували
Къде е това Острец ?!
0
Няма гласували
Ами ако не се вижда от вкъщи, съм против :)
1
5%

Общо гласове : 19

Re: Кръста на Острец

Мнениеот kalispera » 02 Дек 2009, 01:31

Миреа, ти сериозно ли??? :shock:
Не крадеш и не трепеш, защото вярваш, че дядо боже отгоре ще те накаже???
Аз не крада и не трепя, не защото "чувствам", че е неправилно, а защото МИСЛЯ, че е е несправедливо да ограбвам чуждите блага и да отнемам чуждия живот. Това са разсъждения, а не чувства. Чувствата в повечето случаи се оказват грешен съветник, за жалост.

А това, че си живяла по някаква случайност там, където е била Микена, не означава, че познаваш историята й. Много хора живеят на места, за които не само не знаят нито историята, ами и произхода на името им. Това е много смешен аргумент.
И още нещо, което ще ти бъде от полза - ако можеш чети английския вариат на википедията, защото българският често е доста неточен и непълен.

Ще се оттегля от тази тема, защото не искам да се караме с Миреа.
Харесват ми другите ти потове, Миреа. Интересни са и научавам нови неща, за летенето например; интересни статии от нета и др. :) :D
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 02 Дек 2009, 01:34

mirrea написа:Защо не почнете да крадете и да трепете? Защото чувствате че не е хубаво, без да го знаете... според мен сами си противоречите.
Няма да продължавам да споря, защото започвам да се ядосвам...

Прости ми за ограничения умствен багаж, ама как така не знам кое е добро и кое зло ??? Това вече наистина не го разбирам... И не се ядосвай, това е само форум, а форумите за са приятно убиване на времето :)
Всички така яростно се разписахте посред нощ, че счупихте форума - не иска да ми приеме този пост... я пак да пробвам да го пусна....
Аватар
megalamer

Мнениеот e-trn » 02 Дек 2009, 01:36

Миреа, ама ти нарочно ли се правиш на глупава не знам?!
Стига ми давай линкове към уикипедия, за какво са ми?

Говорим за ЕЗИЦИ. Мога да ти дам примери но не знам до колко ще разбереш.
Но нека пробвам с български... Представи си това... "Отче наш ижи еси на небесех" и "Отче наш, който си на небесата". В момента в които ти твърдиш, че старогръцкия език е микенски е същото като да твърдиш, че горните две фрази СА абсолютно едно и също нещо. Даже още по-различно...Или да твърдиш че борът е смърч, защото са иглолистни дървета...

Микенския, старогръцкия и новогръцкия език имат различна ортография, произношение и граматика. Не може произволно да ги наричаме едно и също нещо, така както два модела BMW от 1995 и 2006 не са същото нещо.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот e-trn » 02 Дек 2009, 01:39

Абе Миреа пиле шарено.
Микенския език е гръцки език, общо казано. А в частност той е именно микенски език, защото е различен от СТАРОГРЪЦКИЯ и от НОВОГРЪЦКИЯ и от други форми на гръцкия.

Ти лично твърдиш че СТАРОГРЪЦКИЯ е възникнал през 16 век преди Христа. Само че това е микенския гръцки език. Така наречения СТАРОГРЪЦКИ език е от трети век преди христа и по-късно...

Разбираш ли въобще за какво спорим? На теб ти изглежда че казвам че микенския не е гръцки, въпреки че аз даже три пъти ти написах че микенския не е СТАРОГРЪЦКИ.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот ghost » 02 Дек 2009, 01:43

Давайте, спорете, само да няма лоши чуства :lol: А за религията и бог и езиците какво да ви кажа ... ще цитирам брат ми - к'во ми дреме :mrgreen:
Something wicked this way comes! Бууу~
Аватар
ghost

Мнениеот mirrea » 02 Дек 2009, 01:46

ооох "и създаде господ бог адам, богоподобен"...ние сме създадени по негов образ и подобие...и не Калиспера не крада и не убивам не защото някой ще ме накаже,а защото чувствам че е несправедливо, защото съм богоподобна и не само аз а всички хора и имаме разум за разлика от всички други същества и така както знам, че някои неща са лоши така знам че има някаква сила, има някакъв баланс така да го кажа, не всичко е хаос, хаоса го има като част от баланса който вкарва ред в цялата жива и нежива материя...
Няма да се обидя на никой всеки има право на мнение, затова и казвам че не се извинявам за мненията си, колкото до езика последния линк, който пратих мисля че дава яснота Микенския и Старогръцкия език...
Знаете ли че в Гърция спорих с един поп и той ме нарече Антихристос... :lol:
Според мен вярваме в едни и същи неща но ги споделяме по различен начин...
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 02 Дек 2009, 01:47

e-trn написа:Абе Миреа пиле шарено.
Микенския език е гръцки език, общо казано. А в частност той е именно микенски език, защото е различен от СТАРОГРЪЦКИЯ и от НОВОГРЪЦКИЯ и от други форми на гръцкия.

Ама човек, много си зле с познанията за езиците! Какви ми ги говориш само... не знаеш ли, че истинския старогръцки също и и новогръцки - това е македонския език, и че македонците са истинските древни гърци и всички други наоколо са татари и други преоданци ? :lol:
Аватар
megalamer

Мнениеот ghost » 02 Дек 2009, 01:48

Миреа ти Крис Ейнджъл гледаш ли го ? Мани го тоя моя е нестле :lol: - http://www.youtube.com/watch?v=Dzn9rX7rauA Тъкмо е актуално това видео къвм дискусията :roll:
Аватар
ghost

Мнениеот e-trn » 02 Дек 2009, 01:51

Миреа? Абсолютно дава много яснота. Но си пропуснала да погледнеш вдясно табличката, за да разбереш, че микенския и старогръцкия са класафицирани отделно, погледни и датите. И спри да се правиш на неразбрала. Типична жена!

Мегаламер, има един лаф... Било пълнолуние и един македонец погледнал към луната "Ех ти Луно, земльо македонска, и за теб ке се тепаме"
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот ghost » 02 Дек 2009, 01:53

e-trn написа:Мегаламер, има един лаф... Било пълнолуние и един македонец погледнал към луната "Ех ти Луно, земльо македонска, и за теб ке се тепаме"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
ghost

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград