Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Кръста на Острец

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

За или против сте за направата на Християнски кръст на връх Острец ?

За
10
53%
Против
4
21%
Безразлично ми е...
4
21%
Какво е Християнски кръст ?!
0
Няма гласували
Къде е това Острец ?!
0
Няма гласували
Ами ако не се вижда от вкъщи, съм против :)
1
5%

Общо гласове : 19

Re: Кръста на Острец

Мнениеот mirrea » 02 Дек 2009, 01:55

Хора изчезвам защото, ако остана ще трябва да си търся ново гадже :D
Беше ми приятно да поспорим, отдавна не съм спорила така, обаче в спора ми липсваше Светланчето, ще ви анатемоса всичките :D
Аватар
mirrea

Мнениеот ghost » 02 Дек 2009, 01:57

mirrea написа:обаче в спора ми липсваше Светланчето, ще ви анатемоса всичките
Е това е приказка :lol: :lol: :lol: Светланчето, ще оправи нещата ;)
Something wicked this way comes! Бууу~
Аватар
ghost

Мнениеот e-trn » 02 Дек 2009, 02:17

Между другото... Не пишеше ли в Библията че няколко човека са създали адам? Или поне нещо от рода, което намеква, че не е било едностранно а от много лица... "ние се събрахме", нещо имаше такова... Както и да е Библията е една смехотворна книга пълна с противоречия.

Хаоса е ред, много абстрактно казано, може да се намери и ред в хаос по научному. Защото повечето явления, осезаеми, които можем да възприемем със сетивата си, са обясними до голяма степен от науката.

Що се отнася до баланса, който бог трябва да дава, този моралния баланс, справедливостта, която бог уж олицетворява. Такава не съществува. Милиони невинни добри хора умират, от бедствия, от лоши хора, от инциденти... Това не е равновесие, поне аз не виждам бог да балансира нещо...

Надприказвахме се хубаво, сега вече да лягам. (Последна чуденка. Защо ли аджеба великия създател бог ни е направил да спим. Още повече, нали сме по-негов образ и подобие? Значи и той спи? И тук идва въпроса... КОГА спи бог? :mrgreen:)
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот theclansman » 02 Дек 2009, 21:40

абе хора, темата нали е за Острец, кво го ударихте на религии, езици и т.н.

аз съм за построяването на кръста, въпреки че не съм вярващ! не ми пука, че околните села са помаци(мюсюлмани), и не изповядват тази религиа. религията на Република България е една официална - христянство. и дали управляващите ще загубят гласове като го построят...... еми то за това сме на това положение, защото разчитат само на гласовете на циганите и помаците!
а и нека погледнем нещата от другата страна. дори да построят кръста, няма да ходят там да се молят вярващите. той ще служи по скоро за културен паметник, ще е втория по големина в света(първия ако не се лъжа, май беше в Ю. Америка), така че от това ще спечелим и много туристи, което е добре за града.

и пак казвам, аз съм 100% атеист, не вярвам в господ. тази история с Адам и Ева, също ми е много смешна. дори като дете, не съм и бил подръжник. преди бях силно зад теорията на Дарвин, но от последните няколко години, силно почна и тя да ме съмнява. вече съм по склонен да вярвам на теорията на проф. Мулдашев, и други теории за извънземния произход на човека(да на някой това ще им се стори адски смешно, ама има много повече доказателства за този произход, от колкото за библейския). скоро свърших да чета книгата на "опасния немски писател" Ян Ван Хелсинг - "Не пипай тази книга!", в която на дълго и широко, засяга именно тази тема - произхода на човека. в нея са засегнати и други интересни теми - богове и религии, тамплиери, илюминати, и т.н. и т.н.
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот mirrea » 02 Дек 2009, 21:59

И аз чета Молдашев от време на време, беше ми интересно много дали наистина има хора в състояние сомати както казва, за съжаление и той нищо не може да докаже, тези неща се доказват трудно, не знам дали да вярвам специално за тези хора, и понеже не знам затова не го отричам и ще продължавам да го чета засега.
Аватар
mirrea

Мнениеот e-trn » 02 Дек 2009, 22:02

Аз пък предлагам да отворим нова тема. Сега ще направя.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот e-trn » 02 Дек 2009, 22:16

Колко метра ще е този кръст та да е втори по големина в света? Аз си мисля, че ще е долу над Варвара има един кръст някъде. Няма ли да е нещо такова?
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот kalispera » 02 Дек 2009, 22:41

Да, има такъв кръст над село Варвара, който е доста голям и вечер свети в синьо.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот theclansman » 03 Дек 2009, 02:09

щеше да е 33 метра, символ на Христовата възраст
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот svetlana » 04 Дек 2009, 14:37

Много искам да нараят такъв кръст за нас правоверните християни защото това за нас е исключително важен символ - за всички които изповядват христовата вяра. Може и да е неприятно за помаците но в краина сметка ние търпиме техните минарета а вижте как във Швейцария ги забраниха!
Като четох какво сте писали по темата се хванах за главата :( не знаех че сте такива безверници и направо се ужасих че може да има такива хора като вас дето нямат страх от БОГ! Вие си мислите само че сте мног осилни че сами можете всичко и хулите но някой ден рано или късно ГОСПОД ще ви прати урок който да ви научи че тТОЙ е над вас над нас хората и ние не можем да се подиграваме така с него а трябва да го уважаваме да му се молим, да палим свещички в църквата и още мног одруги неща които вие явно не спазвате. но рано или късно ще ви се наложи защото всеки си получава заслуженото понеже ГОСПОД е справедлив.
И още нещо да ви кажа . Сигурна съм че ако направят този кръст над Велинград на града ни ще му тръгне по добре и ще процъфти защото БОГ ще го благослови защото сме го зачели :)
Весело момиче съм, всяка вечер съм навън~
Аватар
svetlana

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград