Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Кръста на Острец

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

За или против сте за направата на Християнски кръст на връх Острец ?

За
10
53%
Против
4
21%
Безразлично ми е...
4
21%
Какво е Християнски кръст ?!
0
Няма гласували
Къде е това Острец ?!
0
Няма гласували
Ами ако не се вижда от вкъщи, съм против :)
1
5%

Общо гласове : 19

Re: Кръста на Острец

Мнениеот theclansman » 27 Апр 2010, 23:50

megalamer написа:Специално за кръста и да се изсекат дървета, ще са 10-тина, не повече, така че е без значение... Ама е тъпо да побучиш някакво си желязо някъде и да се гордееш, че било второ по големина в света... направо е смешно...

смешно е, но все пак ще се привлекат някакви туристи. пък и няма да коства, кой знае колко на общинския бюджет.
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот e-trn » 29 Апр 2010, 21:38

А с какво ще ги привлечат туристите? По пътя от Септември до Варвара отгоре в планината се вижда един кръст, даже май има понякога някакви сини светлини на кръста. Не знам точно към кое село от всички там се води, но не вярвам и да е привлякъл някакво голямо учудване.
Тази религиозна показност много ми е странна била винаги, не става дума само тук а по принцип, то са едни "величествени" манастири, църкви, кръстове, статуи на исус, какво ли не. Явно хората тайно се надяват, че ще ги благослови тоя отгоре и ще живеят по-лесно.
Мегаламер ще каже дали е срещал много, но не знам колко туристи ще тръгнат да изкачват до Острец.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот megalamer » 29 Апр 2010, 21:48

e-trn написа:Тази религиозна показност много ми е странна била винаги, не става дума само тук а по принцип, то са едни "величествени" манастири, църкви, кръстове, статуи на исус, какво ли не. Явно хората тайно се надяват, че ще ги благослови тоя отгоре и ще живеят по-лесно.

Освен всичкото друго, не мога да проумея как така вярващите християни боготворят оръдието на изтезанието - изтезание до смърт- на техния бог, да го слагат навсякъде - по стени, на гърдите си, по върхове и да му се кланят... То все едно французите да почнат да издигат паметници на гилотината...
А колкото до туристите - много повече ще ги привлече във Велинград поредната новооткрита кръчма с изчанчено име от рода на НАЙ КЛУБ и подобни, отколкото кръст, побучен на баир...
Аватар
megalamer

Мнениеот theclansman » 29 Апр 2010, 21:54

ами добре е, че ако се направи, като идват туристи (пък и не само), ще си кажат, "тук живеят христяни, а ние си мислехме, че са помаци". защото града ни се свързва именно с това - с помаците. и който не е идвал в града ни, смята че там сме 90% помаци (за селата съм съгласен :) , но н е и за града :? ). така поне малко ще се промени, мнението за града. пак казвам, няма да коства кой знае колко на бюджета. и това, ще е поне инвестиция към града - един архитектурен паметник. за пореден път казвам, не съм вярващ, но съм ЗА построяването!
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
Аватар
theclansman

Мнениеот e-trn » 29 Апр 2010, 21:57

Оо да, за това не се бях замислял, не знам колко ще си променят мнението, но знам колко хора си мислят, че велинград е помашки град, при положение, че помаците в града са толкова малко. Иначе нямам нещо против помаците, освен това, че се оставят години наред да ги промива това зомби доган.
А какво ли е официалното становище на общината се чудя, защо ли не искат да го осъществят този проект, някой пак явно иска покрай него да направи далаверка и не става.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот marconi58 » 30 Апр 2010, 10:06

Нека да го бъде!Най-после нещо положително да се случи тук!Трябва да се започне от някъде.Слава на Бога!Наистина може това да е само началото!Вместо джамии други подобни езически капища -трябва да се издигат християнски символи на вярата-храмове и кръстове!И не само на Острец,но навсякъде-в паркове,по улици,по дворове,на Милеви скали и най-вече нека Господ Бог Всемогъщи да Го носим в сърцата и умовете си!Само така ще се зарадва сърцето на нашия Бог и Той ще излива Своите благословения над нас.Амин!
marconi58

Мнениеот megalamer » 30 Апр 2010, 11:10

theclansman написа:ами добре е, че ако се направи, като идват туристи (пък и не само), ще си кажат, "тук живеят христяни, а ние си мислехме, че са помаци". защото града ни се свързва именно с това - с помаците. и който не е идвал в града ни, смята че там сме 90% помаци (за селата съм съгласен :) , но н е и за града :? ). така поне малко ще се промени, мнението за града....

Че какво значение има дали сме помаци, българи или цигани? Всички ядем и пием вода за да живеем, дишаме въздух, размножаваме се по един и същи начин, мрем и гнием в земята еднакво...
Какво значение има хората какво мислят за Велинградчани... аз ако обръщах внимание какво мислят за мен, да съм се самоубил поне 100 пъти до сега...
Аватар
megalamer

Мнениеот theclansman » 30 Апр 2010, 17:07

megalamer написа:
theclansman написа:ами добре е, че ако се направи, като идват туристи (пък и не само), ще си кажат, "тук живеят христяни, а ние си мислехме, че са помаци". защото града ни се свързва именно с това - с помаците. и който не е идвал в града ни, смята че там сме 90% помаци (за селата съм съгласен :) , но н е и за града :? ). така поне малко ще се промени, мнението за града....

Че какво значение има дали сме помаци, българи или цигани? Всички ядем и пием вода за да живеем, дишаме въздух, размножаваме се по един и същи начин, мрем и гнием в земята еднакво...
Какво значение има хората какво мислят за Велинградчани... аз ако обръщах внимание какво мислят за мен, да съм се самоубил поне 100 пъти до сега...

ами мразя да ме свързват с помаци (в предишни коментари, сигурно сте се убедили, че има нещо расистко в мен :) )! много мои познати също! а с кръста, както вече казах, хората ще почнат да говорят друго яче (или поне се надявам). то добре, че в града ни няма и ракети (разбирай "минарета), че картинката щеше да е пълна.
Аватар
theclansman

Мнениеот mirrea » 30 Апр 2010, 18:03

megalamer написа:Че какво значение има дали сме помаци, българи или цигани? Всички ядем и пием вода за да живеем, дишаме въздух, размножаваме се по един и същи начин, мрем и гнием в земята еднакво...

Браво Мегаламер :clap: Важното е какъв е човека и доколко е човек, а не дали е помак, българин, циганин и т.н.
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 27 Окт 2010, 15:02

То се е видяло, че няма да го видим - кръста на Острец де. Та за това предлагам събраната сума да бъде пренасочена за завършване на параклиса там /работите по него в момента са почти спряли поради липса на средства, ако не се направи покрив в скоро време, постоеното до момента ще започне да се руши/ - пак е богоугодно дело, а и така събралия парите няма да бъде упрекван, че ги е присвоил.
Аватар
megalamer

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград