Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Хубава работа, ама ци.. българска!

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Хубава работа, ама ци.. българска!

Мнениеот megalamer » 11 Дек 2009, 17:26

Днес по обяд минах по центъра... сложили голяма елха хората /горката гора, всяка година по едно разкошно дърво умира заради тази дивотия/ и я накичили с играчки, като за да свети вечер, са прекарали и електрически кабел до нея... но са го прекарали така, че отстрани елхата изглежда като привързана за да не падне...
Една работа като се прави, би трябвало да се изпипа от всякъде... какво им пречеше да сложат по-дълъг кабел, по възможност тъмен, за да не се вижда толкова, и да го прекарат по стъблото до долу ?
1.jpg
2.jpg
Аватар
megalamer

Re: Хубава работа, ама ци.. българска!

Мнениеот petyo_pashov » 11 Дек 2009, 18:09

Така на снимките като го гледам ми изклежда, че са е опаянтили, за да не падне.
Чудно как кметската администрация намери пари за украса след като беше застанал на позиция, че пари за коледна украса НЯМА.
Аватар
petyo_pashov

Мнениеот mirrea » 11 Дек 2009, 18:11

Грозна работа...като се замисля никога не сме имали хубава украсена елха във Велинград, даже допреди миналата година нямахме и новогодишна украса :(
Аватар
mirrea

Мнениеот e-trn » 11 Дек 2009, 22:24

Това "нещо" свети ли през нощта? Още не съм минавал.

Единственото похвално е, че за пръв път имаме елха в центъра. Можеше да се сложи повече украса, че тая за нищо не струва. За елхата пишеше в една новина, че е от горското. Обаче не разбрах аз "засадили" ли са я или е отрязана и набучена.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот megalamer » 11 Дек 2009, 22:51

e-trn написа:Това "нещо" свети ли през нощта? Още не съм минавал.

Единственото похвално е, че за пръв път имаме елха в центъра. Можеше да се сложи повече украса, че тая за нищо не струва. За елхата пишеше в една новина, че е от горското. Обаче не разбрах аз "засадили" ли са я или е отрязана и набучена.

Нещо май ви е къса паметта на всички. И миналата година имаше - точно толкова висока елха, и тя отрязана като тази... а на елхата, която беше по-миналата година и откраднаха всички играчки още преди да дойде Новата Година, защото беше много ниска... Помня ги много добре, защото всяка сутрин минавах край тях на път за работа... и снимки имах от тях, но не мога да ги открия в момента, за да ви ги покажа.
Аватар
megalamer

Мнениеот e-trn » 11 Дек 2009, 23:05

Може да не сме били във Велинград тогава ;)
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот mirrea » 11 Дек 2009, 23:44

Аз не говоря за Елхата Megalamer, елха мисля че имаме всяка година, но никога не ми е харесвала а тази като я гледам чак жал ми става-по грозно не можаха да я украсят...
Имам предвид коледната украса по углавните улици, светлинната украса, имаме я от по-миналата(не съм 100% сигурна) и миналата година
Аватар
mirrea

Мнениеот kalispera » 12 Дек 2009, 00:46

Добре де, толкова ли не може да се засади едно иглолистно дръвче, което да си расте и просто около Коледа да се украсява без да се налага да се сече такова голямо, прекрасно дърво?
А украсата....украсата е поразяващо грозна :( Иначе пари за банкети и други дейности със сигурност ще има. Но Коледната украса, която прави празничния облик на спа-столицата, дето живее благодарение на туристите...кучета я яли.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот theclansman » 12 Дек 2009, 01:42

да се посади дръвче, е добра идея, ама мислите ли, че няма да го погромят почти веднага, което е адски жалко.
а по въпроса с украса - под всякаква критика.
http://www.ironmaiden-bg.com
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот kalispera » 12 Дек 2009, 10:27

Щом като има опасения, че някой ще отсече едно малко дръвче, да докарат голямо развито дърво със стабилни корени и да засадят него. Не е толкова сложно. Дори и да излезе по-скъпо, пак ще е по-добре, отколкото да се сече всяка година.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Следваща

Назад към Проблемите във Велинград