Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Одобрявате ли наличието на "синя зона" за паркиране ?

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Одобрявате ли наличието на "синя зона" за паркиране ?

Мнениеот theclansman » 15 Юли 2011, 14:37

Преди няколко часа, станах свидетел на следната случка в центъра на града ни.

На булеварда (в района на централната спирка на градския транспорт), пред 1 магазин спира дистрибутор с софийска регистрация. Въпреки, че е синя зона, до колкото знам дистрибуторите имат право да спират там, БЕЗ ДА ПЛАЩАТ, щом зареждат даден магазин. Но, какво стана... Спира човекът, и след точно 10 сек, пред него цъфва служителят на "синята зона", с молбата да си заплати престоя. Дистрибуторът го изгледа дооста очудено, и му каза че зарежда магазина, няма да се бави, и че никъде не му се е случвало подобно нещо, да му се налага да плаща докато е на работа. "Синия", пък едва ли не му вдигна скандал, щото виждаш ли, така му било наредено, не го интересувало дали зарежда, дали купува и т.н. След няколко пъти подканване и съответен отказ да си плати, "синия" заплаши със скоба и глоба!!! Тръгна някъде настрани, явно да вика колеги със скоби, и след като човекът видя, че оня е непоклатим, и или ще трябва да си плати левчето (за което не е длъжен, щом е на работа), или глоба - се реши все пак да му плати. "Синия" се запъти с усмивка до ушите, явно защото все пак е станало на неговото, с кеф му написа фиша и му взе левчето, при което дистрибутора му каза, че зарежда цяла Южна България, и никъде го няма това, и при толко счупени улици(визираше града ни), да има "Синя зона" е просто лудост. Синия му отговори - "Не ме интересува, тук е така! Ако искаш вземи си сега фиша и отиди при кмета да се оплакваш, но няма да спечелиш нищо!"....

Та, така "евалата" на такива служители, където представят града ни в "абсолютно най-добрата му светлина". Предполагам, общината щеше да обеднее без това левче, или поне да правеха пътищата с парите събрани от сините зони - но кой съм аз за да кажа... оставам безмълвен.
http://www.ironmaiden-bg.com
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...24.04.2017(Oberhausen)...
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот megalamer » 15 Юли 2011, 14:48

Ако аз спра пред този магазин /примерно за обувки/ и внеса 2 кутии обувки с молба към собственика да ги продаде и да си разделим парите, дистрибутор или клиент съм? Прав е служителя, не е длъжен да прави разследване на спиращите кой какъв е, неговата работа е да събира пари от спрелите... който не му отърва, да не спира!
Аватар
megalamer

Мнениеот theclansman » 15 Юли 2011, 15:33

megalamer написа:Ако аз спра пред този магазин /примерно за обувки/ и внеса 2 кутии обувки с молба към собственика да ги продаде и да си разделим парите, дистрибутор или клиент съм? Прав е служителя, не е длъжен да прави разследване на спиращите кой какъв е, неговата работа е да събира пари от спрелите... който не му отърва, да не спира!

Абсолютно НЕ Е ПРАВ!!! Щом буса е служебен(с надписи на фирма и т.н.), дистрибутора излиза с документи и т.н., въобще ситуацията, НЕ Е същата, като тази която си описал!!!

п.с: И нищо лично, но е много лесно така да се говори и за сини зони, и за пътища и т.н., след като ходиш пеша, и не се сблъскваш с тези проблеми..... и сега ще последнва - ми ходете пеша. Ходим, но някога просто се налага да отидеш с колата, и оня кожодер веднага цъфне там.... сега, пък ще последва - щом караш, ще си плащаш... Но надявам, се ми схвана мисълта ;-)
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...24.04.2017(Oberhausen)...
Аватар
theclansman

Мнениеот megalamer » 15 Юли 2011, 16:04

theclansman написа:Абсолютно НЕ Е ПРАВ!!! Щом буса е служебен(с надписи на фирма и т.н.), дистрибутора излиза с документи и т.н., въобще ситуацията, НЕ Е същата, като тази която си описал!!!

A kakво ми пречи аз да ходя с фирмения си бус по магазините на покупки и слизайки от него, да стискам някаква папка, само и само да не плащам за синята зона? Всеки втори в града има фирма или фирмичка и кола към нея, пък било то и баничарка... Или пък ти си шофьор на кола на някоя фирма и пътьом спираш до магазина в синята зона да си напазаруваш? За това ти казвам, че служителя не е длъжен да прави разследване...
И освен това да спомена, че пиша нарочно на въпреки,щото е много жега и ми е гадно... пък що само на мен да ми е гадно, нека малко и на теб... :-) :-) :D
Аватар
megalamer

Мнениеот radolag » 15 Юли 2011, 16:21

Ама при теб е ,,срок постоянен,,
radolag

Мнениеот megalamer » 15 Юли 2011, 16:31

radolag написа:Ама при теб е ,,срок постоянен,,

:-) :-) :-) само така изглежда :-)
Ама като се замисля, може и да си прав... то когато не ми е горещо, пък ми е студено... пак дискомфорт... :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 15 Юли 2011, 23:20

theclansman, а ти защо твърдиш, че за "служебните" коли не важи синята зона? Къде и как е регламентирано това? Не съм чувала, че е така, но съм чувала, че зареждането на магазините трябва да става в определени часове на денонощието, така че да не пречи на останалото движение и на пешеходците. Въобще, някой знае ли къде точно са регламентирани тези неща?
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот theclansman » 16 Юли 2011, 00:49

Ами казвали са ми го мои приятели дистрибутори - не мога да ти дам, точна алинея, или член, или каквото и да е било такова, но не са ми го казвали 1 и 2-ма души. Защото днес, ако превозваш хляб и имаш 150 обекта (примерно), и на всяко спиране(което трае по-малко от 5 мин) даваш по 1лв, къде ще му излезе краят.... а за зареждането в определени часове - да ок, но това зависи също и от магазинерите - трябва да са отворили, иначе дистрибутора е най-лесно да висне отвън и да чака....
Аватар
theclansman

Мнениеот megalamer » 16 Юли 2011, 18:06

Никъде по нормалния свят магазините не се зареждат отпред, през входа за клиентите от към главната улица и посред бял ден... а тук съм виждал спира кола, на задните седалки нахвърлян непакетиран хляб, шофьора излезне, нарами десетина хляба в двете ръце, притисне ги към тялото си, облечено с мокра от пот тениска си за да не ги изпусне и ги носи в магазина... БЪЛГАРИЯ! Така че изгонете дистрибуторите от синята зона, мястото им е пред задния вход!
Аватар
megalamer

Мнениеот theclansman » 16 Юли 2011, 19:51

megalamer написа:Никъде по нормалния свят магазините не се зареждат отпред, през входа за клиентите от към главната улица и посред бял ден... Така че изгонете дистрибуторите от синята зона, мястото им е пред задния вход!

1-во България съвсем, ама съвсем НЕ Е нормална, в нормален свят....
2-ро Булшинството (да не кажа, почти всички) магазини, НЯМАТ заден вход за зареждане....

;-)
Аватар
theclansman

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград