Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Клептуза - по-мръсен от всякога

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Клептуза - по-мръсен от всякога

Мнениеот dididid » 14 Юни 2010, 13:40

Реших да заведа сина си на Клептуза, за се разходим, да покараме колело и да прекараме един прекрасен следобед. Но освен различната чалга от т.нар ресторанти, бях "очарована" от тинясалата вода, по която плуваха всякакви отпадъци, но не и патици.
Спа столица - толкова е смешно това определение и толкова жалко, че не знам да се възмущавам ли, да се смея ли. Побързаха господата да обявяват града за това и онова, а не направиха нищо за символа на града. Е, това е. Сега ще публикувам възмущението си и на други сайтове, та да види Б-я каква спа столица е В.д.
dididid

Re: Клептуза - по-мръсен от всякога

Мнениеот megalamer » 14 Юни 2010, 14:57

dididid написа:Реших да заведа сина си на Клептуза, за се разходим, да покараме колело и да прекараме един прекрасен следобед. Но освен различната чалга от т.нар ресторанти, бях "очарована" от тинясалата вода, по която плуваха всякакви отпадъци, но не и патици.
Спа столица - толкова е смешно това определение и толкова жалко, че не знам да се възмущавам ли, да се смея ли. Побързаха господата да обявяват града за това и онова, а не направиха нищо за символа на града. Е, това е. Сега ще публикувам възмущението си и на други сайтове, та да види Б-я каква спа столица е В.д.

Патиците ще бъдат атракция на Клептуза тогава ,когато престанат да бъдат храна за гладните в Анезица...
Аватар
megalamer

Мнениеот dididid » 14 Юни 2010, 15:37

Въпросът не е в патиците, а в мръсотията, в плуващите отпадъци и неподдържания парк.
dididid

Мнениеот rocafeller » 14 Юни 2010, 16:54

Е то Клептуза не е ли частен почти целия ?
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот e-trn » 15 Юни 2010, 21:11

Аз не съм ходил на Клептуза от дете, т.е. не съм се возил там на лодките и прочие, иначе съм минавал. Жалка картинка, но помня кмета нещо беше споменал за някакъв проект. Дали са поредните празни приказки на "политик", не знам.

rocafeller, вярно може повечето да е частен, защото пък въобще да не се чисти парка и езерото от Общината, не вярвам, като гледам разни работнички по парковете често, пък там да подминат.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот kalispera » 15 Юни 2010, 22:52

Доколкото знам "Клептуза" е един от парковите обекти, които ще бъдат възобновени по въпросния проект за възстановяване и разкрасяване на велинградските паркове и зони за отдих, така че се надявам да се превърне в едно наистина приятно, китно и прохладно местенце за отмора през летните дни и да привлича повече туристи, разбира се.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот theclansman » 15 Юни 2010, 23:13

миналата година, бяха източили горното езеро, и бяха наели група цигани да изчистят тинята, и от тогава е значително по-чисто(самото езеро), ама таз останалата тиня, е резултат от "добре свършената работа". хубава работа, ама циганска...
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот Зайче блато » 14 Авг 2010, 23:11

Привет на сите!
Нов съм тук, ама не съм нов из града Велин, но идваЩ си чат-пат. Та таз година взех, че заведох и моят син на "атракцията" велинградска. Той (синът) се повози (на "колелетата") и остана доволен, но на моя милост му се по"д"вдигна от вида и обстановката на (и в) "Клепналата Тужа". Това място, дето преди беше първото, където се насочваха туристите, за съвременниците е станало един гьол и нищо друго. Като почнем от 6-то поколение турски лодки- което не е и най-важното в случая- та преминем към "незабравимата атмосфера", която предлага Клептуза днес, получаваме накуп всичко, което представлява Велинград в година 2010. Не е нужно, сбърканият "к-урортист" (както се "викаха" едно време), да ходи някъде другаде в града. ПОглежда Клептуза, гарата дето е наблизои може спокойно да си обърне колата обратно към низините.
"СПА" столица било... Е ак не се наСпа тая "столица"? И кога ще се намери някой, който да не мисли амо за "5 звездният" си хотел?! ами и за другото, дето е наоколо?

п.п. Не видях едно нещо в "спа"-то, дето да ми зарадва окото, ама това е за други Теми.

Поздрав
Зайче блато
Зайче блато

Мнениеот megalamer » 15 Авг 2010, 09:48

Зайче блато написа:... Това място, дето преди беше първото, където се насочваха туристите, за съвременниците е станало един гьол и нищо друго. ...

То и сега си е първото, където се насочват туристите...и сигурно след него им се отщява да видят каквото и да било друго... пък ние се сърдим защо като дойдат, си седят постоянно в спа-хотела...
Аватар
megalamer

Мнениеот kalispera » 17 Авг 2010, 17:53

Ама имайте малко търпение де! Нали сега ще ги правят тепърва парковете за не знам си колко милиона
http://gradvelin.com/display.php?m=news ... ya-parkove
Очаквам чудеса :f:
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Следваща

Назад към Проблемите във Велинград