Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

МБАЛ ВЕЛИНГРАД – HOUSE OF PAIN – ОПЪЛЧЕНЦИТЕ НА ШИПКА

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: МБАЛ ВЕЛИНГРАД – HOUSE OF PAIN – ОПЪЛЧЕНЦИТЕ НА ШИПКА

Мнениеот megalamer » 17 Юни 2010, 17:35

e-trn написа:мен, майка ми още съм бил много малък - 6-7г, някъде, нарочно ме накара да дръпна 1 път, от нейния фас, за да видя какви отрови са. разбира се аз се закашлях, и от тогава не искам и да видя такова нещо

Интересен подход... дано повече майки с деца на тази възраст четат форума, та да го приложат :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот 4itatel » 09 Сеп 2011, 22:25

"...И се чудех как издържат лекарите, сестрите и останалия персонал на цялата тази човешка болка около тях. И как успяват да се справят с всеки един случай, да помагат на всеки един пациент така всеотдайно, като едни истински опълченци въпреки мизерната обстановка и липсата на съвременно медицинско оборудване. Би трябвало да ги обявим за светци, за дето още не са захвърлили всичко тук и не са избягали някъде по света, където ще печелят камари пари със знанията и уменията си. Защото за тези 2 месеца видях че наистина знаят и могат! Хора, във всички отделения на МБАЛ Велинград работят великолепни специалисти - лекари и сестри, спасили и продължаващи да спасяват човешки животи не само на велинградчани..."

Moga samo da oprovergaia tozi passaj ot na4aloto na foruma kakto ot stranata na medicinski kadar, taka i kato potarpevsha (po-skoro moi blizki) ot nekadarnite lekari i marzelivi sestri vav V-d.
Otnosno sestrite, ot koito tolkova ste vazhiten, az vinagi sam se pitala kakva im e funkciata . Bil li ste v zapadnoevropeiska bolnica, za da vidite, kak rabotiat sestrite tam? Grija na sestrata e, kakto da razdava lekarstva i vkliu4va sistemi, taka i da se griji za bolnia, a ne negovite blizki, vkl. i ot4asti sanitarskata rabota. Da ne govorim, 4e na higienata v nashata bolnica ne se obrashta nikakvo vnimanie. Rabotiat bez rakavici, ne si dezinfekcirat racete i t.n. I taka kakto sa si sviknali na mohabet, a bolniiat da gi 4aka, malko trudno shte im e da sviknat da rabotiat v 4ujbina na barzi oboroti, pri vsiako povikvane ot pacienta da sa nezabavno na linia i tova za ne 4ak tolkova visokite za standarta zaplati. Lekarite sa dobre zaplateni, no Vi uveriavam, 4e rabotiat i za tolkova. Ima na mnogo neshta da se nau4at balgarskite lekari, ako iskat da rabotiat na zapad i za pove4e pari...
Ne znam kakvi sa Vi medicinskite poznania i vaz osnova na kakvi nabliudenia ste tolkova vazhiten ot vsi4ko, no na men li4no kato medik mi e nastrahvala kosata, slushaiki kak lekuvat niakoi kolegi vav V-d! Strahuvam se za blizkite si, koito ne dai si boje im popadnat v race...
4itatel

Мнениеот mirrea » 02 Фев 2012, 14:48

Открито - 1 февруари 2012: Какво се случва в МБАЛ Велинград - 100 % общинска собственост?

http://bnt.bg/bg/productions/69/edition ... _velingrad
Аватар
mirrea

Мнениеот kalispera » 03 Фев 2012, 01:26

Вчера гледах предаването по ТВ, специално си го пуснах. Ахчиева се справи много добре, а нашите доктори и техния антураж - счетоводител, юристконсулт и т.н., както и кмета само доказаха колко са виновни. Защо отказаха да дават по-нататъшна информация на журналистката като видяха, че почва да брои ред по ред надписаните снимки? Защо си врътнаха ключовете и си изключиха телефоните? Нали са чисти и невинни. Нали са го направили, за да оцелее болницата. Нали сделката няма конфликт на интереси. Навързали са се като свински черва и смучат обществени средства. Разибирам, че Вели Медикус иска печалба от това, че отдава стара техника под наем на болницата, ама чак пък десет пъти!
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот axe » 03 Фев 2012, 18:57

Шок!
axe

Мнениеот Фидел Беев » 03 Фев 2012, 19:23

Я,аз едно време като ви разправях че там има яко източване не ми вярвахте,ама сега на Ахчиева вярвате нали.Ама щом Фидел Беев каже нещо значи то е вятър работа,а ако някой сдруг го каже тогава скачаме и рипаме.Е за това сме на товма дередже!
Фидел Беев

Мнениеот mirrea » 03 Фев 2012, 19:48

Фидел Беев написа:Я,аз едно време като ви разправях че там има яко източване не ми вярвахте,ама сега на Ахчиева вярвате нали.Ама щом Фидел Беев каже нещо значи то е вятър работа,а ако някой сдруг го каже тогава скачаме и рипаме.Е за това сме на товма дередже!

Не е достатъчно само да се каже и много добре го знаеш, трябва да се направи разследване и да се сезира компетентния орган. Друг е вече въпроса от там нататък какво ще стане...
Аватар
mirrea

Мнениеот Фидел Беев » 03 Фев 2012, 19:57

И какво ще стане?Мъжът на прокурора е юрист на болницата,какво да стане?Одитора,зет на главната счетоводителка,съдружник е мъжът на заместник кметицата,Кой да ги разследва и какво да открие?Нема държава!Ако бях аз сигурно щеше да ми дадат 1000 години затвор но на тие ще им се размине и докато народа не ги измете няма да стане работата!
Фидел Беев

Мнениеот mirrea » 03 Фев 2012, 20:02

Най-малкото щеше да им покажеш кирливите ризи, както направи сега Ахчиева. А като се разчуе, всъщност сега ще разберем какво ще стане.
Аватар
mirrea

Мнениеот Фидел Беев » 03 Фев 2012, 20:13

mirrea написа:Най-малкото щеше да им покажеш кирливите ризи, както направи сега Ахчиева. А като се разчуе, всъщност сега ще разберем какво ще стане.

И как според теб да го направя?Кой ще ми даде документи на мен??Мен целия град иска ако може да ме изселят ти на мен документи да дадат.Но нека добре се справи момичето.Едно време мойта телевизия ви пречеше и за това я закриха,ако не го бяха сторили сега и ние можеше да показваме още всички нередности в този град ама нали е на Беев да я няма!
Фидел Беев

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград