Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Велинград: Ремонтът на дефилето

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Велинград: Ремонтът на дефилето

Мнениеот ritchi » 16 Ное 2012, 10:26

blue_shadow написа:
radolag написа:Отлагат отварянето на дефилето за 15. 12 .2012

Очаквана новина. Къде сега е съфорумеца ritchi да каже защо стана така? Говорих с приятел, който е минал по дефилето миналия месец към 4 следобед (още по лятното часово време) и е имало само 2 работещи бригади - едната остъргвала стария асфалт, а другата полагала нов. Всички други работници по пътя стояли на тумби без работа и най-вероятно са чакали да ги приберат! Тоест приказките за усилената работа на фирмата леко издишат. Ако наистина са искали да приключат в срок, то биха работили възможно до най-късно, а дори и на изкуствено осветление!

Всички вие виждате какво се прави в момента от разклона за Ракитово до гарата.Това нещо се прави и в правата отсечка надолу.Цялостния асфалт е положен вече до свинарника и продължавата да работят и то на две смени.Мантинелите са положени почти всичките та даже и по пътя за Юндола.Не е вярно че не се работи.Работи се и то много усилено и то при положение ,че парите са спрени още преди 3 месеца,фирмата ИСА 2000 гарантира че няма да спре работа докато не положи асфалта до Велинград и не бъде пуснат пътя.
ritchi

Мнениеот blue_shadow » 17 Ное 2012, 00:09

ritchi написа:
blue_shadow написа:
radolag написа:Отлагат отварянето на дефилето за 15. 12 .2012

Очаквана новина. Къде сега е съфорумеца ritchi да каже защо стана така? Говорих с приятел, който е минал по дефилето миналия месец към 4 следобед (още по лятното часово време) и е имало само 2 работещи бригади - едната остъргвала стария асфалт, а другата полагала нов. Всички други работници по пътя стояли на тумби без работа и най-вероятно са чакали да ги приберат! Тоест приказките за усилената работа на фирмата леко издишат. Ако наистина са искали да приключат в срок, то биха работили възможно до най-късно, а дори и на изкуствено осветление!

Всички вие виждате какво се прави в момента от разклона за Ракитово до гарата.Това нещо се прави и в правата отсечка надолу.Цялостния асфалт е положен вече до свинарника и продължавата да работят и то на две смени.Мантинелите са положени почти всичките та даже и по пътя за Юндола.Не е вярно че не се работи.Работи се и то много усилено и то при положение ,че парите са спрени още преди 3 месеца,фирмата ИСА 2000 гарантира че няма да спре работа докато не положи асфалта до Велинград и не бъде пуснат пътя.

Какво означава усилено се работи? Да свършиш работа в 4, при положение, че има още поне 3 часа светлина? За един месец това са към една седмица загубено работно време! От както се затвори дефилето и ИСА пое ремонта няколко пъти ни уверяваха чрез медиите, че няма да има забавяне. Е какво стана? Времето ли беше лошо, имаше археологически разкопки ли? Този асфалт, който сега го полагат най-вероятно е биндер, а износоустойчивия пласт ще го полагат догодина, значи пак ще имаме закрепване на положението. По други инфраструктурни обекти има предсрочно откриване, тук обратното. Магистрални лотове от по над 30км се строят за година и половина - две, тук 20км второкласен път не може да се ремонтира 3 години....
Аватар
blue_shadow

Мнениеот ritchi » 17 Ное 2012, 23:26

Абе приятел ти лично видя ли че са свършили в 4 часа а? Или някой на който са му казали ти е казал?Защото аз сега се прибирам от София и още се работи усилено по пътя.Фирмата едва ли са малоумници в светлата част на деня да свършват в 4 а сега когато се стъмва в 5 часа да работят до 12.Освен това явно не си запознат и само говориш глупости за проветрение на устата.Отсечката не е Варвара -Велинград а Пътен възел на АМ Тракия-Церово-Виноградец-Септември -Варвара -Велинград-Юндола.А сега ти ги сметни колко километра са.Пътя за Юндола да не би ти да го прави а?Ама е готов нали?От Варвара до Карабунар също е готов и то при положение че там се подменя и инфраструктурата,а да не ти казвам че същата фирма прави и пътя Варвара-Ветрен дол-Братаница Звъничево.,значи до тук са над 100 км пътища от които половината са на 100% готови остава да се довърши дефилето.И накрая от личен опит ще ти кажа че по-добре да се строи наново от колкото да правиш ремонт.Но в България 20 години нищо не се е правило и си траехме не мрънкахме, сега когато се прави мрънкаме че ставало бавно-ми народа е казал те хубавите работи бавно стават.Но важното е че ще станат.
ritchi

Мнениеот theclansman » 18 Ное 2012, 00:21

ritchi написа:... а Пътен възел на АМ Тракия-Церово-Виноградец-Септември -Варвара -Велинград-Юндола.А сега ти ги сметни колко километра са...значи до тук са над 100 км пътища ...

69,8 км ;-)

Недоволни сме, не защото се прави - то по-хубаво от това няма - а защото го правят 2-ра, а както изглежда и 3-та година... Какво терена ли е толкова труден или какво? И не съм съгласен, че ремонта на стар път е по-труден от изграждането на нов. Искаш да кажеш, че да ремонтират дефилето е по-трудно от колкото да разбиват скали, да строят мостове, да насипват чакъл и т.н. и т.н. - да те и сега го правят това, но в много по-малък мащаб. Няма база за сравнение просто.

И за последно,
ritchi написа:...ми народа е казал те хубавите работи бавно стават...

Тук правим 7 спирки на метрото за 1 година и се бием в гърдите, а в Шанхай 70 за същото време ;)
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот radolag » 18 Ное 2012, 09:07

Не се ядосвайте, много мина малко остана. 2 години изтърпяхме, та ще го тъним зa 20 дена .,,Трай бабо за хубост,,...
radolag

Мнениеот blue_shadow » 18 Ное 2012, 22:35

ritchi написа:Абе приятел ти лично видя ли че са свършили в 4 часа а? Или някой на който са му казали ти е казал?Защото аз сега се прибирам от София и още се работи усилено по пътя.Фирмата едва ли са малоумници в светлата част на деня да свършват в 4 а сега когато се стъмва в 5 часа да работят до 12.Освен това явно не си запознат и само говориш глупости за проветрение на устата.Отсечката не е Варвара -Велинград а Пътен възел на АМ Тракия-Церово-Виноградец-Септември -Варвара -Велинград-Юндола.А сега ти ги сметни колко километра са.Пътя за Юндола да не би ти да го прави а?Ама е готов нали?От Варвара до Карабунар също е готов и то при положение че там се подменя и инфраструктурата,а да не ти казвам че същата фирма прави и пътя Варвара-Ветрен дол-Братаница Звъничево.,значи до тук са над 100 км пътища от които половината са на 100% готови остава да се довърши дефилето.И накрая от личен опит ще ти кажа че по-добре да се строи наново от колкото да правиш ремонт.Но в България 20 години нищо не се е правило и си траехме не мрънкахме, сега когато се прави мрънкаме че ставало бавно-ми народа е казал те хубавите работи бавно стават.Но важното е че ще станат.

Ти обаче си като омбуцман на тази фирма? Мен не ме интересува колко км, къде и как фирмата работи. Всички големи строителни фирми работят по повече от 1 обект едновременно. Мен ме вълнува факта, че срока не е спазен и съм ощетен пряко от това нещо. Да не говорим за частния бизнес, който ползва дефилето като най-кратък и удобен пък. Там ако някой тръгне да калкулира загуби и пропуснати ползи ще стане страшно.
Казваш, че е по-лесно да се строи наново, но не мога да се съглася, че е така. Конкретно за строителството на пътища да се строи наново трябва 1во да се открият хиляди процедури изискващи години - по проучване, проектиране, отчуждаване, конкурси за изпълнител, подготовка на терена и т.н. Тук имаме всичко готово, само трябваше да се преправи 1 мост, да се укрепи и асфалтира пътя....
Аватар
blue_shadow

Мнениеот ritchi » 19 Ное 2012, 00:35

blue_shadow написа:
ritchi написа:Абе приятел ти лично видя ли че са свършили в 4 часа а? Или някой на който са му казали ти е казал?Защото аз сега се прибирам от София и още се работи усилено по пътя.Фирмата едва ли са малоумници в светлата част на деня да свършват в 4 а сега когато се стъмва в 5 часа да работят до 12.Освен това явно не си запознат и само говориш глупости за проветрение на устата.Отсечката не е Варвара -Велинград а Пътен възел на АМ Тракия-Церово-Виноградец-Септември -Варвара -Велинград-Юндола.А сега ти ги сметни колко километра са.Пътя за Юндола да не би ти да го прави а?Ама е готов нали?От Варвара до Карабунар също е готов и то при положение че там се подменя и инфраструктурата,а да не ти казвам че същата фирма прави и пътя Варвара-Ветрен дол-Братаница Звъничево.,значи до тук са над 100 км пътища от които половината са на 100% готови остава да се довърши дефилето.И накрая от личен опит ще ти кажа че по-добре да се строи наново от колкото да правиш ремонт.Но в България 20 години нищо не се е правило и си траехме не мрънкахме, сега когато се прави мрънкаме че ставало бавно-ми народа е казал те хубавите работи бавно стават.Но важното е че ще станат.

Ти обаче си като омбуцман на тази фирма? Мен не ме интересува колко км, къде и как фирмата работи. Всички големи строителни фирми работят по повече от 1 обект едновременно. Мен ме вълнува факта, че срока не е спазен и съм ощетен пряко от това нещо. Да не говорим за частния бизнес, който ползва дефилето като най-кратък и удобен пък. Там ако някой тръгне да калкулира загуби и пропуснати ползи ще стане страшно.
Казваш, че е по-лесно да се строи наново, но не мога да се съглася, че е така. Конкретно за строителството на пътища да се строи наново трябва 1во да се открият хиляди процедури изискващи години - по проучване, проектиране, отчуждаване, конкурси за изпълнител, подготовка на терена и т.н. Тук имаме всичко готово, само трябваше да се преправи 1 мост, да се укрепи и асфалтира пътя....

Ха ха ха,това за омбудсмана ми хареса,току виж се замисля да взема да влезна в политиката.Но явно ти си само и единствено от мрънкащите и нищо повече,защото или аз не пиша добре разбираем български или ти не можеш да четеш.Ти лично с какво си ощетен?Имаш двеста тира които обикалят през Пещера вместо по дефилето?Те и без това тировете през тунела трудно минаваха и до сега-не си загубил много!Да не си Краси Беев и рейсовете ти да са на загуба от обиколките-не си познавам го,и там не си загубил.Или може би си собственик на някой хотел в града?Ако не се казваш Стоян Гешев и не си собственик на Свети Спас-не си загубил много защото те и без това нямат клиенти.Всички останали хотели имат ръст този сезон-така че и там не си ощетен.Я да видим сега какво остана-може би ти се е наложило един два пъти да отидеш до Пазарджик със строшения си опел и пластмасите са се раздрънкали повече та и ти сега мрънкаш.Иначе няма начин.Едрия бизнес в града вижда какво се прави по пътя и некой не е протестирал до сега,напротив наскоро имаше среща на която искаха да пишат писмо на премиера относно спирането на парите за пътя,но собствениците на ИСА 2000 бяха там и ги увериха че няма да има проблем фирмата да свърши определения обем работа.Иначе си прав че нов път се прави с документи за които се изисква време,но и този ремонт не се прави без проект и не са само един два моста както казваш ти.Ако не си минавал през дефилето през последните 5 месеца от както е затворено,по-добре не говори защото ставаш смешен,все едно аз да кажа колко си плешив/а без да съм те виждал.Иначе темата е готина и ми харесва да си пиша тук.
ritchi

Мнениеот bad guy » 19 Ное 2012, 17:08

Ало ричи, богат ли си, искаш да бъдеш ли, не знам и ми е все тая. Защо въобще разисквате с този другия кое било по-лесно, да се прави на ново или ремонт. ТАЯ ФИРМА КОЯТО ПРАВИ РЕМОНТА НИ ЛЪЖЕ БЕ, какво ми защитаваш тея хора, или си близък с колектива и се чувстваш силен и знаещ. Какво ги интересува хората бе ало, като се каже тогава свършваме, тогава да е готова, ТРЯБВА ЛИ НЯКОЙ ДА ГУБИ ПАРИ ЗАРАДИ ОБХОДНИЯ МАРШРУТ ЗА ДА МРЪНКА, ЧЕ НЕ Е ГОТОВО, това тебе те питам ричи! Какво ми дреме на мен и миналата година, че фирмата е бошлаф, че нямат пари и т.н. Кажи ТИ бе ричи, кога в тая държава когато някой каже, че нещо ще се свърши в някакъв срок и да стане тогава и то КАЧЕСТВЕНО, само корумпирани и алчни хора ги правят тези работи.. Ееее ричи ти си един от тях ли, или им ядеш от помията? Пак те питам, какво му дреме на обикновения човек, защо не е свършено, как е свършено и трябва ли всеки да разбира от ремонти на пътища? Дреме му, че го лъжат за пореден път! Но явно си някой комплексиран мазохист, който обича да го ЛЪЖАТ. Нямам какво повече да ти кажа, дразниш и още си момче.
'cause if don't make money,then it don't make sense
We above the law,that's cause we paying em off !!!!
Аватар
bad guy

Мнениеот theclansman » 19 Ное 2012, 18:10

bad guy написа:Ало ричи, богат ли си, искаш да бъдеш ли, не знам и ми е все тая. Защо въобще разисквате с този другия кое било по-лесно, да се прави на ново или ремонт. ТАЯ ФИРМА КОЯТО ПРАВИ РЕМОНТА НИ ЛЪЖЕ БЕ, какво ми защитаваш тея хора, или си близък с колектива и се чувстваш силен и знаещ. Какво ги интересува хората бе ало, като се каже тогава свършваме, тогава да е готова, ТРЯБВА ЛИ НЯКОЙ ДА ГУБИ ПАРИ ЗАРАДИ ОБХОДНИЯ МАРШРУТ ЗА ДА МРЪНКА, ЧЕ НЕ Е ГОТОВО, това тебе те питам ричи! Какво ми дреме на мен и миналата година, че фирмата е бошлаф, че нямат пари и т.н. Кажи ТИ бе ричи, кога в тая държава когато някой каже, че нещо ще се свърши в някакъв срок и да стане тогава и то КАЧЕСТВЕНО, само корумпирани и алчни хора ги правят тези работи.. Ееее ричи ти си един от тях ли, или им ядеш от помията? Пак те питам, какво му дреме на обикновения човек, защо не е свършено, как е свършено и трябва ли всеки да разбира от ремонти на пътища? Дреме му, че го лъжат за пореден път! Но явно си някой комплексиран мазохист, който обича да го ЛЪЖАТ. Нямам какво повече да ти кажа, дразниш и още си момче.

Най-точното мнение по темата!
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот чочо » 19 Ное 2012, 19:50

Ха ха ха,това за омбудсмана ми хареса,току виж се замисля да взема да влезна в политиката.Но явно ти си само и единствено от мрънкащите и нищо повече,защото или аз не пиша добре разбираем български или ти не можеш да четеш.Ти лично с какво си ощетен?Имаш двеста тира които обикалят през Пещера вместо по дефилето?Те и без това тировете през тунела трудно минаваха и до сега-не си загубил много!Да не си Краси Беев и рейсовете ти да са на загуба от обиколките-не си познавам го,и там не си загубил.Или може би си собственик на някой хотел в града?Ако не се казваш Стоян Гешев и не си собственик на Свети Спас-не си загубил много защото те и без това нямат клиенти.Всички останали хотели имат ръст този сезон-така че и там не си ощетен.Я да видим сега какво остана-може би ти се е наложило един два пъти да отидеш до Пазарджик със строшения си опел и пластмасите са се раздрънкали повече та и ти сега мрънкаш.Иначе няма начин.Едрия бизнес в града вижда какво се прави по пътя и некой не е протестирал до сега,напротив наскоро имаше среща на която искаха да пишат писмо на премиера относно спирането на парите за пътя,но собствениците на ИСА 2000 бяха там и ги увериха че няма да има проблем фирмата да свърши определения обем работа.Иначе си прав че нов път се прави с документи за които се изисква време,но и този ремонт не се прави без проект и не са само един два моста както казваш ти.Ако не си минавал през дефилето през последните 5 месеца от както е затворено,по-добре не говори защото ставаш смешен,все едно аз да кажа колко си плешив/а без да съм те виждал.Иначе темата е готина и ми харесва да си пиша тук.

Не ми се пишеше,но това изказване ме подразни и то доста.Тук в този град не съществуват само хотелиери и Бееви.Тук има и дребен бизнес,който пострада най много от затварянето на пътя.Тук има и хора работещи в Пазарджик.Тук има и обикновени граждани на които се налага ходене до областния център ,но разполагат с ограничено време за пътуване или с ограничени средства.
И не ме разбирайте погрешно.Аз също се радвам ,че ще пътуваме по хубав път ,но е крайно време да се научим,че сроковете се спазват ,и ако не, се плащат неустойки
Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
чочо

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград