Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Велинград: Ремонтът на дефилето

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Велинград: Ремонтът на дефилето

Мнениеот ritchi » 19 Ное 2012, 20:13

bad guy написа:Ало ричи, богат ли си, искаш да бъдеш ли, не знам и ми е все тая. Защо въобще разисквате с този другия кое било по-лесно, да се прави на ново или ремонт. ТАЯ ФИРМА КОЯТО ПРАВИ РЕМОНТА НИ ЛЪЖЕ БЕ, какво ми защитаваш тея хора, или си близък с колектива и се чувстваш силен и знаещ. Какво ги интересува хората бе ало, като се каже тогава свършваме, тогава да е готова, ТРЯБВА ЛИ НЯКОЙ ДА ГУБИ ПАРИ ЗАРАДИ ОБХОДНИЯ МАРШРУТ ЗА ДА МРЪНКА, ЧЕ НЕ Е ГОТОВО, това тебе те питам ричи! Какво ми дреме на мен и миналата година, че фирмата е бошлаф, че нямат пари и т.н. Кажи ТИ бе ричи, кога в тая държава когато някой каже, че нещо ще се свърши в някакъв срок и да стане тогава и то КАЧЕСТВЕНО, само корумпирани и алчни хора ги правят тези работи.. Ееее ричи ти си един от тях ли, или им ядеш от помията? Пак те питам, какво му дреме на обикновения човек, защо не е свършено, как е свършено и трябва ли всеки да разбира от ремонти на пътища? Дреме му, че го лъжат за пореден път! Но явно си някой комплексиран мазохист, който обича да го ЛЪЖАТ. Нямам какво повече да ти кажа, дразниш и още си момче.

Не,не съм мазохист,нито пък съм помияр или работя за фирмата която прави пътя.И не беше проблем да го отворят на 15.11.2012 год,защото по договор проекта приключва на 30.06.2013 год.Ако не знаете да ви кажа.И фирмата можеше да спре на 15.11. 2012 и да ви пусне пътя но не знаете по какво трасе щяхте да пътувате защото тя си изпълнява договора.Може да го прави до края на договора и е с пълно право да си вдигне машините и да си тръгне защото не им е плащано 3 месеца а става дума за милиони.И няма да има неустойки защото са в срока на договора.но въпреки всичко те продължават да работят усилено дори в момента /ако не вярвате идете и вижте/ за да могат да направят пътя да бъде както този за Юндола защото е в техен интерес да бъде завършено трасето ,защото оставена така следващата година трябва да повторят голяма част от СМР,Освен това кажи ти бе Бате като кмета ни излъга всички и ни хвърли в андренажа що не пискате срещу него бе?То и той лъже та маже а?Града ни е станал кат лунен пейзаш,тъмница като в гъ.,мръсно като на Асан оная работа ама не мрънкаме нали!
ritchi

Мнениеот ritchi » 03 Дек 2012, 15:01

И понеже темата скоро не екоментирана,само да споделя:
1.Дефилето е асфалтирано на 100%
2.Нанесена е маркировката на 100%
3.поставени са мантинели на 50%
4.Работата по отсечката Разклон за Ракитово-Гара Костандово е приключена на 100%
5.Всички виждаме какво се прави по отсечката Велинград-Разклон за Ракитово

Много скоро очаквайте официалното отваряне на дефилето за пътуване.
ritchi

Мнениеот blue_shadow » 04 Дек 2012, 11:30

ritchi написа:И понеже темата скоро не екоментирана,само да споделя:
4.Работата по отсечката Разклон за Ракитово-Гара Костандово е приключена на 100%

Май наистина работиш в ремонтната фирма... Много се хвалиш но, според мен трябва да се срамуваш от факта, че не се спази предварително определения срок за отваряне на дефилето (не този за ремонта на целия лот 22 - все пак това са 2 различни неща). Изглежда потенциала на фирмата наистина не стигна, въпреки многократните обещания и уверения (които са документирани в пресата). Казваш, че е на 100% асфалтирано дефилето, НО положен ли е износоустойчив слой асфалт, или само асфалтобетонова подложка (биндер)? Тоест догодина пак ли ще се асфалтира и респективно затваря пътя? И пак имахте късмет, че времето беше топло и позволи да се асфалтира, ами ако беше ударил един хубав сняг, какво щеше да пишеш сега ми е много чудно?
Аватар
blue_shadow

Мнениеот B-52 » 04 Дек 2012, 15:20

Говорих с работниците към фирмата, които ремонтират пътя. По техни думи, дефилето е асфалтирано изцяло! Което ме радва, макар и със закъснение. Надявам се, че обходите ми/ни през Батак-Пещера не са били напразни. Народът е казал: Трай моме за хубост!!!
Изображение
Kто в армии служил, тот в церкви не смеётся.
Аватар
B-52

Мнениеот rocafeller » 04 Дек 2012, 21:42

Еха, дано е станало както трябва. И дано направят мантинелите на 100 процента, че зимата в тоя сняг не ми се мисли разните рейсърчета как ще изпопадат във реката! :rofl:
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот svetlana » 05 Дек 2012, 12:25

не е ли трай БАБО за хубос? а не траи МОМЕ???
Весело момиче съм, всяка вечер съм навън~
Аватар
svetlana

Мнениеот slavian2011 » 09 Дек 2012, 20:16

и само да добавя ,защо ли все изпускате нарочно или да, че И ПАРИТЕ СА ОТКРАДНАТИ НА 100% :think: НЯМАГИ ПАРИТЕ ХОРА,КАКВОТО И ДА СИ ГОВОРИМЕ ,ПАРИТЕ ГИ ОТКРАДНАХА И ЗАТОВА СЕ БАВИ ВСИЧКО ,БЕЗ ПАРИ НИЩО НЕ СТАВА : surrender : ВСЕ ОЧАКВАМЕ ,ВСЕ СМЕ В ОЧАКВАНЕ НА НЕЩО ХУБАВО, АМА........
slavian2011

Мнениеот ritchi » 10 Дек 2012, 11:50

slavian2011 написа:

и само да добавя ,защо ли все изпускате нарочно или да, че И ПАРИТЕ СА ОТКРАДНАТИ НА 100% :think: НЯМАГИ ПАРИТЕ ХОРА,КАКВОТО И ДА СИ ГОВОРИМЕ ,ПАРИТЕ ГИ ОТКРАДНАХА И ЗАТОВА СЕ БАВИ ВСИЧКО ,БЕЗ ПАРИ НИЩО НЕ СТАВА : surrender : ВСЕ ОЧАКВАМЕ ,ВСЕ СМЕ В ОЧАКВАНЕ НА НЕЩО ХУБАВО, АМА........

Много си прав колега,но поне кажи кои ги открадна пустите пари,Галчев инжинеринг които строяха миналата година и не построиха нищо или фирмата която реално ремонтира дефилето
ritchi

Мнениеот Vivaldi » 11 Дек 2012, 10:40

Здравейте.
Преди малко прочетох новината за отварянето на дефилето, което е планирано за 15.12 и ми стана много смешно.
Именно затова реших да споделя с вас този весел текст. Цитирам:
"В 17 часа на 15 декември изтича срокът, в който трябва да бъде отворено за движение дефилето от гара Костандово до Варвара. По същото време се очаква да бъдат отворени и отсечките Варвара - Септември и Септември - автомагистрала Тракия през Злокучене - Карнобат - Виноградец. Затворените пътища в комбинация с ниските температури предизвикаха трудности през изтеклата седмица. Критична бе нощта на 4 декември, когато спасителни екипи с участието на пожарникари помагаха на 19 тира, закъсали на обледенените участъци в района на Велинград - Юндола и Велинград - Грашево."

Обърнете внимание,че пътя от магистрала Тракия не минава през Карабунар, а през Карнобат :rofl:
Нямам думи :)

P.S. Новината е от сайта www.velingrad.com
Vivaldi

Мнениеот ritchi » 11 Дек 2012, 12:27

Vivaldi написа:Здравейте.
Преди малко прочетох новината за отварянето на дефилето, което е планирано за 15.12 и ми стана много смешно.
Именно затова реших да споделя с вас този весел текст. Цитирам:
"В 17 часа на 15 декември изтича срокът, в който трябва да бъде отворено за движение дефилето от гара Костандово до Варвара. По същото време се очаква да бъдат отворени и отсечките Варвара - Септември и Септември - автомагистрала Тракия през Злокучене - Карнобат - Виноградец. Затворените пътища в комбинация с ниските температури предизвикаха трудности през изтеклата седмица. Критична бе нощта на 4 декември, когато спасителни екипи с участието на пожарникари помагаха на 19 тира, закъсали на обледенените участъци в района на Велинград - Юндола и Велинград - Грашево."

Обърнете внимание,че пътя от магистрала Тракия не минава през Карабунар, а през Карнобат :rofl:
Нямам думи :)

P.S. Новината е от сайта http://www.velingrad.com

ТОВА Е ЗА ПО НАПРЯКО ОТ СОФИЯ ЗА ВЕЛИНГРАД ПРЕЗ БУРГАС :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
ritchi

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград