Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Измамници

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Измамници

Мнениеот Leyla » 18 Апр 2009, 09:05

Ами в марксизмаясно е казано - битието определя съзнанието. Това битие, тези трудни условия, влияят върху психиката и съзнанието дори и на по- силните и честни хора, пък да не говорим за тези, които по начало си нямат изграден морал
Аватар
Leyla

Мнениеот independie » 21 Апр 2009, 13:24

Винаги ще има измамници ! Важното е хората да се научат и да запомнят как да се предпазват. :!:
Let me see, two words to sum up my name in reality - growth and patience!
Аватар
independie

Мнениеот e-trn » 23 Апр 2009, 21:57

И аз не съм съгласен с рокафелА. Просто самата мисъл да измамиш някого е по начало неморална, независимо дали го заслужава или не. А за измамниците, както казват в Америка - като са толкова умни, къде са им парите? Като са толкова умни и хитри, що не хванат нещо друго, а с измами се разправят. Или всъщност не са умни, а са селските хитреци! :evil:
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот svetlana » 02 Май 2009, 16:43

Около нас е пълно с измамници и хора с черни мисли. Те ни правят и магии за да им вярваме. Трябва да се борим срещу тях, и за всеки случай да си имаме талисмани против уроки.
Весело момиче съм, всяка вечер съм навън~
Аватар
svetlana

Мнениеот dora » 02 Май 2009, 18:06

svetlana написа:Около нас е пълно с измамници и хора с черни мисли. Те ни правят и магии за да им вярваме. Трябва да се борим срещу тях, и за всеки случай да си имаме талисмани против уроки.

Светлана , спри да си мислиш за разни магии и ще видиш колко по-добре ще се чувстваш. Това , че има лоши хора с черни мисли е съвсем различно .Съгласна съм, че има хора, които ходят да им се развалят магии или пък те да направят, но това си е чист бизнес точно на тези измамници.А хората, които ходят при тях си внушават , че им се разваля магия или че те ще направят на някой. В крайна сметка измамниците им вземат паричките си. Не им ги давай и ти, по-добре иди на почивка , за да се откъснеш за малко от всичко, което те дразни .
Аватар
dora

Мнениеот dora » 26 Авг 2009, 19:36

Не знам дали тук е мястото да пиша за един вид измама. Във Велинград масово се шири продажбата на китайски стоки, наивният народ купува, защото си мисли , че е спестил нещо от семейния бюджет, като си е купил нещо евтинко. а какво се получава всъщност? Купуваш си бельо или чорапи или някаква дреха, някои неща още от второто пране се прокъсват, чехлите или обувките им се разлепват и т.н. Говоря го от личен опит, защото и аз съм потърпевша, измамена от евтиното предлагане на стоки...Най-лошото е, че не ти приемат дефектната стока обратно, карат те да си купиш за същите пари някой друг боклук и така...търговията си върви.За себе си казвам, че вече никога няма да стъпя в такъв магазин, защото парите , които съм дала за евтиния, ми отиват на боклука. А с малко повече пари, щях да си купя нещо качествено! Та това е , за дребните измами, които от дребни стават на едри...защото такива магазини последователно и всеки ден от продажбата на евтините на вид стоки си правят печалба!
Аватар
dora

Мнениеот kalispera » 27 Авг 2009, 18:44

Хората отдавна са го казали - Евтиното винаги излиза скъпо.
Аз предпочитам да дам повече пари за нещо, но да знам, че ще ми служи дълго без проблеми, вместо да купя някоя евтиния и да ми къса нервите и да трябва пак да купувам наново. А тези китайски стоки са такива боклуци, еднодневки, които обират парите на бедните хора и ги правят още по-бедни. И да - това си е измама.
Дора, според закона за защита на потребителите, всеки един търговец е длъжен да ти приеме рекламацията, независимо дали го е обявил изрично или не - законът е над него и можеш да го осъдиш.
Да вметна и аз за некачествените стоки на една българска фирма Runners. Подариха ми чехли на тази марка, обух ги един ден вкъщи! и след 3-4 часа носене рисунките по вътрешната страна да подметките се изтриха, а едната тотално се скъса. Нямам думи просто какви боклуци правят тези от Runners :evil: :evil: За съжаление, нямах касова бележка, за да отида да ги върна.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот blue_shadow » 27 Авг 2009, 22:56

kalispera написа:Да вметна и аз за некачествените стоки на една българска фирма Runners. Подариха ми чехли на тази марка, обух ги един ден вкъщи! и след 3-4 часа носене рисунките по вътрешната страна да подметките се изтриха, а едната тотално се скъса. Нямам думи просто какви боклуци правят тези от Runners :evil: :evil: За съжаление, нямах касова бележка, за да отида да ги върна.

Ей това беше новина - от 7-8 год си купувам маратонки само Runners и съм супер доволен, а едни техни джапанки вече ги търкам трето лято :) Може да си попаднала на някоя "реплика" :roll:

Колкото до китайските стоки на 90% са пълни боклуци. Аз си взех наскоро един ключ за авто свещи - развих 3 свещи и на 4тата се счупи :evil: И това ако не е измама - продукта не може да си изпълни предназначението, за което е направен!
Аватар
blue_shadow

Мнениеот svetlana » 15 Сеп 2009, 19:00

ааааз да кажа също за ранърс че не се хубави.Моийте бели джапанки ги носих точно една седвица и се скъсаха и ги фърлих на бокулка.
Весело момиче съм, всяка вечер съм навън~
Аватар
svetlana

Мнениеот rocafeller » 15 Сеп 2009, 21:56

Навсякъде е тая светлана ! :lol: :lol: :lol: Беше се позагубила иначе светланче, да не ти е направил някой уроки ? :roll: :lol: А относно ранърс-а има много ментета от тях. Правят им (реплики) на едно място което няма как да кажа, но е факт !
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград