Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Велинград- ледена столица

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Велинград- ледена столица

Мнениеот radolag » 13 Яну 2012, 11:50

Нали кмета ни е бивш скиор, затова не чисти снега , а сега и леда ...
radolag

Re: Велинград- ледена столица

Мнениеот mirrea » 13 Яну 2012, 15:12

Снощи така се изтърсих по гръб...Добре, че якето ми е дебело и омекоти удара!
Аватар
mirrea

Мнениеот blue_shadow » 13 Яну 2012, 21:56

Изглежда са ни оставили да тренираме за нова ледена епоха! Повечето улици са с по един дълбок леден коловоз, в който се борят да преминат едновременно пешеходци, коли, камиони, както и всякакъв вид моторни и немоторни превозни средства. Доста комплицирана картинка :tmi: Само бул. Съединение и републиканския път 84, преминаващ през града са изчистени, сигурно с надеждата да ни замажат очите. Лошото, че сега този лед няма да се стопи минимум месец-два, ако се задържи това време. : surrender :
Аватар
blue_shadow

Мнениеот megalamer » 13 Яну 2012, 22:03

blue_shadow написа:Изглежда са ни оставили да тренираме за нова ледена епоха! Повечето улици са с по един дълбок леден коловоз, в който се борят да преминат едновременно пешеходци, коли, камиони, както и всякакъв вид моторни и немоторни превозни средства. Доста комплицирана картинка :tmi: Само бул. Съединение и републиканския път 84, преминаващ през града са изчистени, сигурно с надеждата да ни замажат очите. Лошото, че сега този лед няма да се стопи минимум месец-два, ако се задържи това време. : surrender :

А дано ледът и студът се задържат още поне месец, много е здравословно - всякакви вируси умират, а чуството да си навън при минус 10 - 15 градуса е неописуемо ;-) Чак не ми се влиза в офиса сутрин, като отивам на работа :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот e-trn » 13 Яну 2012, 22:25

megalamer написа:всякакви вируси умират

:shake:
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот blue_shadow » 13 Яну 2012, 22:30

megalamer написа:А дано ледът и студът се задържат още поне месец, много е здравословно - всякакви вируси умират, а чувството да си навън при минус 10 - 15 градуса е неописуемо ;-) Чак не ми се влиза в офиса сутрин, като отивам на работа :-)

Оптимист си, но реалността е малко по-различна! 1во - болницата е пълна с почупени хора, имам информация от мой колега с такъв проблем. 2ро студа май не успя да пребори всички вируси, защото познавам доста хора, болни в момента. 3то има повишен риск за пътно транспортни проишествия, както между МПС-та, така и между пешеходци и МПС-та. 4то трошим си окачването на колите още повече. 5то горим повече бензин/дизел/газ в тази обстановка => има по-голямо замърсяване и т.н. Не знам какво позитивно видя в цялата тази ситуация?
П.С. Ако не ти се влиза в офиса си изнеси бюрото отвън, но честно казано се съмнявам да го направиш ;)
Аватар
blue_shadow

Мнениеот megalamer » 13 Яну 2012, 22:38

blue_shadow написа:...П.С. Ако не ти се влиза в офиса си изнеси бюрото отвън, но честно казано се съмнявам да го направиш ;)

Е, съгласен съм с твоите доводи, но изглежда при мен всичко е наопаки - умирам от студ при температури около нулата - треперя като циганче, даже и на топло да съм ми е студено, но колкото повече падат температурите, толкова по не ми е студено... нямам идея защо е така :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот пламен95 » 13 Яну 2012, 23:22

От тоя лед,който е станал като бетон са се образували още по-големи дупки.Вчера видях една кола заседнала в доста голяма ледена дупка в центъра на каменица.Улиците са под всякаква критика ама под всякаква.Ква спа столица кви пет лева,"града" ни е валат.Булеварда в отсечката от музея до светофарите при енергото е нива.Как толкова години не хванаха двама свестни човека,които за 6 месеца дори и повече да пренаредят паважа както трябва.НИЩО НЕ СЕ ПРАВИ ЗА ТОЯ ГРАД(ИЗКЛЮЧЕНИЕ БЯХА ПАРКОВЕТЕ,КОИТО БЯХА ГОТОВИ НЯКОЛКО МЕСЕЦА ПРЕДИ ИЗБОРИТЕ :? :D ).
Аватар
пламен95

Мнениеот kalispera » 13 Яну 2012, 23:59

А вие за фигурно пързаляне да сте чували? Надявайте кънките и всеки по задачи, хем бързо, хем евтино, хем екологично. Така ще се прочуем не само като спа-столица с кмет скиор на века, ами с целокупно население - кънкьори. Пък тези дето, падат и си трошат краката, и за тях Лебанов е помисли, днеска им остави болницата общинска, че много шум се вдигна в медиите и трябваше да отстъпи.

Изображение
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот theclansman » 14 Яну 2012, 01:09

Абе и аз, като Мегаламер обичам студа (даже много искам да отида на 1 екскурзийка из Сибир зимно време, да видя какво е да си на -50, -60, ама за вирусите много бъркаш. Те умират при ВИСОКИ температури, не при ниски. Именно затова като си купиш месо(сега пък, ще кажеш че не ядеш) от магазина, го готвиш(да махнем вкуса на суровото), за да няма бацили, вируси и т.н, защото при термична обработка те умират.

Иначе за улиците - пълна трагедия, ама пълна.... Хайде младите пак кретаме, ама като гледам стари хора с бастуни/патерици, как вървят по този лед.... :x
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Следваща

Назад към Проблемите във Велинград