Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Парковете във Велинград-хубави или грозни са те.

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Добрили са парковете във Велинград?

ДА
8
22%
Горе-долу
13
36%
НЕ
15
42%

Общо гласове : 36

Re: Парковете във Велинград-хубави или грозни са те.

Мнениеот kalispera » 12 Май 2010, 18:30

mirrea написа:
kalispera написа:Миреа, какво от това, че имаш позиция и че пишеш по форумите???
Каква реална полза има от това?
Гражданската позиция трябва да я изявим като гърците, само така може някой да й обърне внимание. Иначе кучето ли лае (по форумите и кръчмите), керванът си върви.

Ако бяхме повече такива с позиция, нямаше да си остане само по форумите повярвай ми. Тук в интернет, дори и в този форум се дава възможност за много бърза и лесна организация за протест, но както виждам дори и ти мислиш че няма смисъл. Да няма смисъл, докато няма поддръжници.

Блажени са вярващите като тебе!
Само се огледай във фейсбук колко групи, каузи и тем подобни отговорни граждани с позиця има. И какво от това? Какво се прави реално? НИЩО.
Спомням си миналата година случая с младата родилка, която почина заради прословутата доктор Мазнейкова. Горкият й мъж обиколи медиите, за да оповести на обществеността фаталната некадърност на тази лекарка. Имаше група във фейсбук с наистина много, много "съпричастни" граждани, които бяха натиснали копчето "потвърждавам", че ще присъствам на протеста. И какво стана? Колко хора мислиш имаше на протеста??? Една шепа.
Много сме силни по форумите, много сме отговорни във фейсбук каузите, ама трябва ли реално да си размърдаме задниците и да нарушим инертното си, мизерно съществуване, се скриваме в миша дупка и веднага си изфабрикуваме убедително оправдание за бездействието.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот e-trn » 12 Май 2010, 19:09

Хахах, значи когато не хвърчат искри между мен и Миреа, хвърчат между нея и калиспера :D Калиспера ти нещо се поизгуби напоследък, та гледам се завръщаш с гръм и трясък. :!: За да придобие човек и за да почне да придобива някакво обществена позиция може би му трябва един форум или една фейсбук група, все пак това е България, не е Франция. Тук кога народа-стадо кога е надигал глава? Постепенно фейсбук групички, форуми, събирания, ще се научат и българите стачкуват протестират, да мъчат управнците... но ще е бавно. Така че от форуми и фейсбук групи, когато наистина в тях участват хора с някаква позиция според мен има някаква полза. Другото важно нещо е, че има много хора, които от страх и поради други слабости не надигат глава. Точна затова в сегашното ни социално общество фигурата "лидер" е много важна. Когато някой поведе и покаже мнение на много хора им е по-лесно да изразят своето мнение, когато то съвпада с примера, който са видели. Без пример много не биха надигнали глави.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот mirrea » 12 Май 2010, 23:17

kalispera написа:Блажени са вярващите като тебе!
Само се огледай във фейсбук колко групи, каузи и тем подобни отговорни граждани с позиця има. И какво от това? Какво се прави реално? НИЩО.
Спомням си миналата година случая с младата родилка, която почина заради прословутата доктор Мазнейкова. Горкият й мъж обиколи медиите, за да оповести на обществеността фаталната некадърност на тази лекарка. Имаше група във фейсбук с наистина много, много "съпричастни" граждани, които бяха натиснали копчето "потвърждавам", че ще присъствам на протеста. И какво стана? Колко хора мислиш имаше на протеста??? Една шепа.
Много сме силни по форумите, много сме отговорни във фейсбук каузите, ама трябва ли реално да си размърдаме задниците и да нарушим инертното си, мизерно съществуване, се скриваме в миша дупка и веднага си изфабрикуваме убедително оправдание за бездействието.

Така е права си, но аз не съм от тези които само пишат по форумите, правила съм няколко опита да организирам дребните бизнесмени и търговци, но уви безуспешно и понеже виждам, че във Велинград няма абсолютно никакъв синдикат, който да вдигне хората, единственото, което мога да направя е това, все е някакво начало, щото в сайта има около 170 регистрирани, във фб профила на сайта има около 2000 човека, а все пак някакво мнение изразяваме 5 човека в тоя форум. Защо обвиняваш мен, ако имаше повече като мен, досега протеста да е организиран и направен, ама къде са? Къде са хората с мнение? И да блажени са вярващите Калиспера, ако чакаме на невярващите и всички, които предварително са се предали, буквално резултата е налице.
В интерес на истината велинградчани досега нито във ФБ, нито във който и интернет сайт дори не са се сетили още да организират протест, нито за водата, нито за дупките, нито сега.
Защо нападаш мен, нападай тях...
Калпав материал сме както казва Б.Б.
Аватар
mirrea

Мнениеот e-trn » 13 Май 2010, 07:16

mirrea написа:Калпав материал сме както казва Б.Б.

Материалът не е калпав, калпава е средата и системата и не само тук, в България, а в целия свят!
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот mirrea » 13 Май 2010, 12:34

e-trn написа:

Материалът не е калпав, калпава е средата и системата и не само тук, в България, а в целия свят!

:) Сега аз ще кажа блажени вярващите
e-trn написа:Хахах, значи когато не хвърчат искри между мен и Миреа, хвърчат между нея и калиспера :D Калиспера ти нещо се поизгуби напоследък, та гледам се завръщаш с гръм и трясък. :!:

Никакви искри не хвърчат от моя страна :) , но ми е странно как Калиспера говори за бунт и протест, сравнява ни с гърците и в същото време, като стана въпрос за някакво зачатие за протест тук в интернет веднага се изказва песимистично и едва ли не се скри в своята си черупка. Някак си много си противоречи. Бунт, протест и песимизъм не вървят ръка за ръка. Калиспера се възхищава на идеите на Жак Фреско и смелостта му да ги преследва, но веднага обрече един обикновен протест, който за мен от моята лична позиция е много лесно да се осъществи. Какво като са присъствали малко хора на протеста? Днес една шепа, утре 2. Да не би да съществува страх от отстояване на позицията, заради евентуални последствия. Ако е така аз не съм го изпитвала единствено поради факта, че в Бг. не съм работила за други хора, но ако работех и наистина от страх да не загубя работата си не мога да си позволя свободата да подкрепя мнението си с протест, то поне в място като интернет, анонимно бих подкрепяла такива начинания, бих се опитвала да ги разпалвам дори, а не да ги гася с негативизъм.
Извинявай Калиспера, ако малко са те докоснали думите ми, нищо лично не влагам и целта ми е не да те оборя, или обидя а да ти вдъхна малко борбеност. Нищо, че са малко хората все още подкрепящи протестите, малко са но вече са факт.
Колкото до гърците тяхното вече излиза извън всякакви граници на мирен протест. Това вече е тълпа, и демократичния протест се превръща в анархичен такъв. Какво са им виновни хората, да им палят магазините, или да убият 4 души в банката? Тяхното положение в момента донякъде е породено от вечните им протести. Те слепи ли са да видят, че в държавната им адмиснистрация "работят" прекалено много хора. Да ви кажа ли как работят болшинството държавни служители, както и в Бг, че и по-зле. Работно време до 14:00ч. 10-ки хиляди излишно назначени чиновници, смучещи държавния им бюджет. И сега вместо да ги намалят като бройка, те им намаляват заплатите и тия ревът неистово. В крайна сметка се получава че точно те, които протестират са виновни донякъде за положението, в което се намира страната им. То не може да взимаш 1500 евро чиста заплата, да ходиш 2 дни в седмицата до службата ти, по цял ден да си пиеш фрапенце на плажа и нещата да вървят. (Последния пример който давам е на човек, когото лично познавам, шеф на държавна службица, обажда се по телефона на заместника му и два пъти седмично за по 2-3 часа се вясва на работа.) И сега точно тези подстрекават хорицата да излизат на протести и в крайна сметка да защитават и техния интерес :-D
Иначе евала им, че са задружни и един като каже PAMЕ (Тръгваме) наистина тръгват всички, и няма песимистични изказвания, и не ги притеснява колко хора ще подкрепят протеста, те са водени не от вярата че ще ги подкрепят и други а от това, че не им пука дали ще ги подкрепят. Води ги гнева им, породен от опитите на някой да ги експлоатира. Затова им се получават и протестите.
Аватар
mirrea

Мнениеот e-trn » 14 Май 2010, 18:08

mirrea написа:
e-trn написа:

:) Сега аз ще кажа блажени вярващите

И защо го казваш? :) Или ще почваме дебата за това колко от интелигентността и прочие на хората идва от гените и колко от нея е социален феномен и постижения на самия човек. Всъщност сегашните проучвания са доста красноречиви. За хора с нормална интелигентност генитичните фактори не играят особена роля, същото важи и за хора с висока интелигентност. Генитични фактори, които могат да влияят на интелигентността по-скоро влияят негативно и ако такива фактори трябва да се вземат сериозно, това е само в случаи, когато умствените способности са много лоши. Извода е, че мързела, неадекватността, непредприемчивостта, страха и нежеланието да се развива на "нормалния човек" (общо взето за хората, които не са "луди") не могат да се обяснят с "лош материал". Просто няма такъв филм, това е извод на точно тея, които изследват гените, а не на пожарникаря Бойко Борисов. А точно тея "нормални" хора, набедени, че са с лош материал, са много представителна извадка на резултатите от оформяне на възприятията и мисленето от социалната среда, което аз накратко и за лесно наричам "промиване на мозъка" - промиване в смисъл, че като хора живеем в реалността на нашата социална среда и възприятията ни за всичко са свързани с установените такива в тази среда (статукво). От същото идват и нормите (нормален/луд), в свят на луди, нормалния изглежда луд... Та в този смисъл лошия материал най-много да приемем абстрактно като лоша социална среда и статукво, където се потискат висшите стремежи на хората и се налагат низши такива... Айде дневната доза философия си взех :D
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот mirrea » 14 Май 2010, 19:04

e-trn написа: Извода е, че мързела, неадекватността, непредприемчивостта, страха и нежеланието да се развива на "нормалния човек" (общо взето за хората, които не са "луди") не могат да се обяснят с "лош материал". Просто няма такъв филм, това е извод на точно тея, които изследват гените, а не на пожарникаря Бойко Борисов. А точно тея "нормални" хора, набедени, че са с лош материал, са много представителна извадка на резултатите от оформяне на възприятията и мисленето от социалната среда, което аз накратко и за лесно наричам "промиване на мозъка" - промиване в смисъл, че като хора живеем в реалността на нашата социална среда и възприятията ни за всичко са свързани с установените такива в тази среда (статукво). От същото идват и нормите (нормален/луд), в свят на луди, нормалния изглежда луд... Та в този смисъл лошия материал най-много да приемем абстрактно като лоша социална среда и статукво, където се потискат висшите стремежи на хората и се налагат низши такива... Айде дневната доза философия си взех :D

Ами ако не е така? Виж колко сме различни хората, които живеем в почти еднаква социална среда. Един е дребнав, друг завистлив, 3-ти злобен, четвърти умен, глупав, мързелив, безразличен, нахален, срамежлив, и т.н. Това не са ли части от характера? Например аз и брат ми сме много различни хора, неговия характер е коренно различен от моя, и не е само при нас така, а средата в която живеем е еднаква. И тя влияе, но не мисля че повече от 50%. Не знам каква ще трябва да е тази социална среда, която ще изкорени мързела и безразличието.
Аз мързела си го харесвам :-D , но и той омръзва!
Пак оспамихме темата, трябва да си направим една тема "Размисли и страсти" :-D
Аватар
mirrea

Мнениеот mirrea » 14 Май 2010, 19:18

Готова е :)
Аватар
mirrea

Мнениеот e-trn » 14 Май 2010, 19:31

mirrea написа:Аз мързела си го харесвам , но и той омръзва!

:-D Така е, мързелашката въобще не е лесна. Всички тея работи, които ти изброи не се обуславят от гените, това е, което искам да кажа, те съществуват като модели в някаква социална среда, нещо като модел за подражание и в някакъв момент някой "избира" да е повече добър, отколкото злобен примерно. Но всички тези модели са от социалната среда, а не от гените, гените не могат да те направят злобен, нахален, срамежлив и т.н. Затова не материала (генитичния) е виновен, а средата, в която съществуват лоши модели. И то става въпрос за цялата, общата, човешка или социална среда, общата "нормалност", която като цяло е еднаква във всички човешки общества. Няма значение, че сте израстнали в еднаква локална среда, характеристиките, които може да имате - любознателност, доброта, срамежливост, нахалност и т.н. и т.н. не са специални за вашата среда само, а са "общочовешки" и като добавиш куп други човешки фактори и предразсъдъци се получава че има две различни личности - ти и брат ти. Това е като да влезеш с някой в магазин за дрехи и да облечете различни дрехи. Като сте били в един магазин не означава, че трябва да сте с еднакви дрехи.

mirrea написа:трябва да си направим една тема "Размисли и страсти"

Ами да викнем и Вучков, него отвсякъде го отрязаха, ще му кажем, че тук има почва и готови за дискусия :D
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот theclansman » 15 Май 2010, 17:11

абе, какви групи в фейсбук, в майспейс, кви 5лв. докато народа не изпезе на улицата за протести, НЯМА да се оправим. НЯМА да ни оправят групите с 513098510935 члена в нета. трябва да се излезе на улиците, и напълно подкрепям гърците в действията им. в такова време трябва да има анархия! не крайна такава, разбира се(не насърчавам убийствата и т.н.), но в някакви граници (разбирай изпротрошени витрини, запалени лимузини на мастити бизнесмени), съм ЗА. и ще отида на протест, ако се организира такъв де. ама като гледам, как се е засилил народа.... хаха, силни сме само в нета. българите сме особенна порода. вдигнат ни тока, вода, данъци..... заплатите са си същите, ама ние си траем. и това си ни е в кръвта. затова сме били и 500г под робство. а я вижте, било гърците, било Западна Европа, хората какво правят, като им вдигнат горивото или пък данъците.... жалка картинка сме си.
Аватар
theclansman

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград