Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Да изчистим улиците си!

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Да изчистим улиците си!

Мнениеот kalispera » 03 Апр 2012, 00:00

"Да почистим България заедно". Ани Салич ще ви покаже техники с метлата и водата. Моля, моля....
Целокупният български народ ще станат чистачи, понеже избраните от тях управници са решили да откраднат бюждета за почистване и да облагодетелстват поставените фирми, които са наети за целта. На всичкото отгоре, след като почистим, да идем да си платим и данъците и после да чакаме да ни покажат по телевизията в предаването "Образцов съсед".

Съгласна съм да си почистя двора, да си почистя тротоара пред къщата и да поддържам обществения ред и чистота, т.е. да не си хвърлям боклуците, където ми падне - фасове, опаковки, бутилки и др.; да опазвам общественот имущество и т.н. Обаче искам Ганьо като си хвърли фаса, а после детето му - опаковката от вафлата, да дойде чичко полицай и да ги глоби по 100 лв. И да видим следващия път дали ще го направят, понеже явно само с бъркане в джоба стават нещата.
Освен това, искам и пешеходците да бъдат глобявани. Същият този Ганьо като пресече на червено, пак да му вземат 100 лв.

И понеже Ганьо е прасе, а прасетата обичат да живеят в кочина, хич не се надявайте да си почисти сам. На него така му харесва, така го кефи. Още повече го кефи да се "изсере на метеното". Само строг контрол и сурови наказания, които да го засегнат лично, могат да го принудят скотът да се държи цивилизовано.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот marconi58 » 03 Апр 2012, 16:22

Аз бих искала да призова всички съграждани да излезат с метлички и да съберат пясъка от улиците пред собствените си домове.По този начин праха,който се вдига от това няма да го дишаме,няма да влиза в домовете ни и няма да се запушат шахтите при евентуален дъжд.Всичко това касае самите нас.Нека да не високоумстваме кой трябва да го свърши и кога,а просто да отдели всяко домакинство по около 30-40 мин.за почистване и това е.В края на краищата става въпрос за нас самите и за децата ни.
Нека преди Възкресение и Цветница да стане това и да посрещнем тези прекрасни празници както с чисти домове и с чисти улици,така и с чисти сърца.
Бог да благослови всички ни,града ни и страната ни!
marconi58

Мнениеот radolag » 03 Апр 2012, 20:16

По добре иди в общината и тях подсети да изчистят и измият града, за да не дишат нашите деца прахоляка . Пред домовете повечето сме си измели пясъка и измили.Лично аз 2 вече съм мил тротоара и асфалта пред дома ми ,но на другия ден все едно не е чистено .Трябва да се измият улиците /в което се съмнявам/, затова се надявам на,, ДЕДО БОЖЕ,, А НЕ НА ОБЩИНАТА, НА КОЯТО ПЛАЩАМЕ ДАНЪЦИ, А НЕ ПОЛУЧАВАМЕ УСЛУГИ
radolag

Мнениеот blue_shadow » 03 Апр 2012, 22:07

Май ни остава само този вариант - сами да си почистим. Но в такъв случай да спрем да плащаме и данъци, то се вижда, че не отиват по предназначение. Следващата по важност стъпка е сами да си асфалтираме или по-скоро бетонираме дупките пред къщите. Осъзнавате ли, че лека полека битието ни се свежда до някакви абсурдно-идиотски ситуации и почваме все повече да се чувстваме, като героите в приказката за Неволята?
Аватар
blue_shadow

Мнениеот Мортен » 05 Апр 2012, 10:07

Някой знае ли има ли план за "Голямото чистене" ? Сборни пунктове, организация и тн. Мисля да се включим семейно и затова питам. Впрочем на Начовото е адска кочина и мислех там да читя, но вече е непроходимо за моята кола(много е ниска) .Дано някой почисти и там. Да не ви казвам какви находки съм намирал миналото лято.
Мортен

Мнениеот theclansman » 05 Апр 2012, 18:03

Мортен написа:Някой знае ли има ли план за "Голямото чистене" ? Сборни пунктове, организация и тн. Мисля да се включим семейно и затова питам. Впрочем на Начовото е адска кочина и мислех там да читя, но вече е непроходимо за моята кола(много е ниска) .Дано някой почисти и там. Да не ви казвам какви находки съм намирал миналото лято.

Има карта с градове и пунктове за т.нар. "Голямо чистене" - http://www.btv.bg/da-izchistim/map/ , като разбира се Ти може да добавиш още такива... Дали града ни, като цяло е включен - не знам. То Лебана да тръгне с гребло и лопата, т'ва да го вида, няма да го повярвам...
На Начовото, 90% от събиращите се хора там са горски или техни познати. Ако не си от тези слоеве, и ходиш там 1 път в годината, не че няма смисъл да чистиш, ама след месец ще е същото. То така, ще стане и с града, но това е друга тема за манталитета на Ганьо Балкански...
http://www.ironmaiden-bg.com
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот Мортен » 06 Апр 2012, 18:34

На Начовото ходя само на пикници и лошото е, че освен бирени бутилки и разни други битови мизерии, в края на миналото лято попаднах и на три(може да са били и четири) кучешки трупа в .... лошо състояние. А иначе манталитета- дървените огради на парковете вече се чупят, а от новите бетонни кошчета за боклук, гениално струпани около много бившето лятно кино, вече нямат и един здрав капак. Ще дойде ред и на беседките.
Мортен

Мнениеот theclansman » 06 Апр 2012, 20:43

Има все още време до това прословуто почистване, така че ще видя дали ще се включа или не.
А това за кучешките трупове, не виждам защо си толкова очуден. Не ми стигат пръстите за да преброя колко пъти съм виждал разлагащи се с месеци трупове на разни песове в лехата между тротоара и булеварда в града ни (става въпрос за участъка от Чепино до Лъджене), така че едва ли не съм свикнал с тази гледка. Труповете си седят, миришат си, разнасят зарази, а на сантиметри от тях минават майки с малки деца и колички.... Ех курорт, ех чудо, но за сметка на това поне малките деца имат паркове където да играят в опикания и насран пясъчник от същите тези песеове, преди да бъдат блъснати, или пък да се хвърлят в тревата където преди това е минал я някой кон, я крава, а защо пък не и овце или кози. Истинска атракция за туристите виждали подобни животни само в ферми или зоологически градини, а не в паркове където играят деца.... Колко е хубаво да живееш в ОСРАстолицата на Балканите.....
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...
Аватар
theclansman

Мнениеот radolag » 08 Апр 2012, 08:50

Вчера на центъра пред,, Най клуб,, КАТ спираха МПС, на които водачите бяха без колани и само за 5 мин минаха 2 цигански каруци и полицаите НИЩО, нали има забрана за тях ,защо не се прилага закона ,а има двоен стандарт. Закона не важи за полицаи и цигани.
radolag

Мнениеот theclansman » 08 Апр 2012, 15:17

radolag написа:Вчера на центъра пред,, Най клуб,, КАТ спираха МПС, на които водачите бяха без колани и само за 5 мин минаха 2 цигански каруци и полицаите НИЩО, нали има забрана за тях ,защо не се прилага закона ,а има двоен стандарт. Закона не важи за полицаи и цигани.

Аз това от колко време го говоря, ама все излиза, че съм нервен, не разбран и още какво ли не..... Колко пъти съм бил на косъм от катастрофа, именно заради тези мангали с каруци по извънградски пътища. Колко псувни са изяли, само те си знаят....Не са 1 и 2 пътите, в които сме щели да се блъснем в каруца и с автобус. Обаче, както ти казваш, ако не ти са регулирани фаровете, или се без колан глоба, а че заради мангала може да стане катастрофа, това не се гледа.... Бати държавата скапана!
Аватар
theclansman

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград