Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Да изчистим улиците си!

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Да изчистим улиците си!

Мнениеот чочо » 01 Апр 2012, 18:15

Колектив и колективност НЕ е мръсна дума. Така се възпитават някои добродетели, също се култивира колективно самосъзнание и дисциплина

Според мене това е начин да се скриеш в тълпата
Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
чочо

Мнениеот Мортен » 01 Апр 2012, 18:36

чочо написа:
Колектив и колективност НЕ е мръсна дума. Така се възпитават някои добродетели, също се култивира колективно самосъзнание и дисциплина

Според мене това е начин да се скриеш в тълпата

И защо?Според теб Индивидът с пушката(или метлата) сам ще свърши работата?А тълпата щастливо ще се усмихва и ще вика браво и урааа...Това с АЗ-ът даже Бойко и Владимир Владимирович не го могат :) ?
На фасадата на парламата(грешката е нарочна) пише нещо много хубаво и вярно.
Мисля, че сплотена група хора може да постигне повече от отделния човек. Ти чистиш, и аз чистя, но маса народ седи и гледа. Десет човека сами не можем да почистим града, нали?
Мортен

Мнениеот theclansman » 01 Апр 2012, 18:51

Виж сега, идеята с която пуснах цитата, а и моето виждане е, че докато има говеда, които не се глобяват, че кучетата и кравите им осират парковете и поляните, където играят децата; докато не се налагат санкции на сметопочистващите фирми за не свършената работа; на хората хвърлящи нарочно обелката от банан до кошчето, а не в него, люпенето на семки на тротоара и т.н. - докато няма наказани за това, ние не можем да направим нищо. Щом законът не се спазва, кой ще тръгне да ти гледа групичка ентусиасти, не повече от 10 на брой, борещи се за отдавна умрЕла кауза?
Зимата си изринах снега, изринах си и пред вкъщи. По време на кратката криза с боклука, съседите извикаха техника с която да освободят затрупания и замръзнал контейнер за да се изхвърли - за което разбира се си платиха, отделно от данък смет..... Сега е сметено пред нас, но аджеба за какво плащаме данъци. Какво тъпи ли сме или.... или както е казано в цитата ми "...Ще си плащаме данъците и сами ще чистим, че така е по-яко..."
Ай сиктир.
http://www.ironmaiden-bg.com
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...24.04.2017(Oberhausen)...
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот чочо » 01 Апр 2012, 19:13

Мисля, че сплотена група хора може да постигне повече от отделния човек.

Да,много хубав надпис стой на тази сграда и вътре всички съвсем колективно затриват държавата ни.
Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
чочо

Мнениеот theclansman » 01 Апр 2012, 19:16

чочо написа:
Мисля, че сплотена група хора може да постигне повече от отделния човек.

Да,много хубав надпис стой на тази сграда и вътре всички съвсем колективно затриват държавата ни.

Тази сграда трябва да се опасе с динамит, ама говедата да са в нея - ама то пък т'ва е научна фантастика вече, говеда да ходят на работа - и да се вдигне във въздуха барабар с тях!
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...24.04.2017(Oberhausen)...
Аватар
theclansman

Мнениеот чочо » 01 Апр 2012, 20:59

Тази сграда трябва да се опасе с динамит, ама говедата да са в нея - ама то пък т'ва е научна фантастика вече, говеда да ходят на работа - и да се вдигне във въздуха барабар с тях!

Не обиждай говедата.Те са работливи животни.А тези другите са най лошата проба хора.Само ние хората сме способни да докараме себеподобните си до такова състояние и да не ни пука .Не за животни е израза"Я не сакам на мен да ми е добре,сакам на Вуте да му е зле"
Аватар
чочо

Мнениеот Мортен » 01 Апр 2012, 22:00

:) Няма как да не се съглася и с двамата. Само ако може сградата да си остане, че е хубава... А тия вътре- бум.
П.П. Ако утре не се появим тук- значи сме в НСБОП :lol:
Мортен

Мнениеот megalamer » 01 Апр 2012, 22:05

Чета темата и ви се чудя на акъла :-) Толкова енергия хвърлихте да пишете тука, че ако я бяхте пренасочили в почистване на улиците, сега Велинград щеше да блести от чистота :-) :-) :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот чочо » 01 Апр 2012, 23:23

По лесно е да си чешем езиците,отколкото да ринем с лопатите. :lol:
Аватар
чочо

Мнениеот theclansman » 02 Апр 2012, 00:08

megalamer написа:...че ако я бяхте пренасочили в почистване на улиците, сега Велинград щеше да блести от чистота :-) :-) :-)

Както казах, пред нас и у нас съм изчистил. Какво трябва да грабна лопатата и метлата и да тръгна по града ли? До колкото знам, не работя за Еко Титан, че да го правя и да ми се плаща. Аз не разбирам, защо трябва НИЕ да чистим града, след като някой воловари, не си вършат работата? Какво утре, трябва пред Лебана ли да отида да мета и събирам боклуци?
Аватар
theclansman

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград