Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Да изчистим улиците си!

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Да изчистим улиците си!

Мнениеот Мортен » 31 Мар 2012, 23:24

Уважаеми съграждани, не ви ли писна да газите мърлявите, прашни улици?! Защо все чакаме някой да ни "оправи"?
Хайде този път всеки да хване метлата и да си измете пред къщата. Така ще стане чисто и приятно и всеки ще е свършил нещо обществено и себеполезно. Аз, заедно с мой роднина вече си изчистихме и отнема по-малко от един час. Нека не чакаме за пореден път някой да ни свърши работата.
П.П. Пробвайте, наистина не боли.... :)
Мортен

Re: Да изчистим улиците си!

Мнениеот respective » 31 Мар 2012, 23:54

То хубаво ама...дупките и тях ли да запълня?? Съгласен съм с теб,но не всеки ще се хване да чисти пред тях...а и сега като започне да вали,тоя пясък като се свлече пак пред вас,пак ли трябва да отделиш един час да дишаш прахоляци??
respective

Мнениеот theclansman » 01 Апр 2012, 00:09

Чудно ми е Лебана и Ко, дали са се/ще се включат в кампанията "Да изчистим България". Или те са в кампанията "Да изчистим Общинския Бюджет в кръчмата и за вилички, коли, мебели"...
http://www.ironmaiden-bg.com
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...24.04.2017(Oberhausen)...
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот Симела » 01 Апр 2012, 07:24

Ние можем само да позамитаме пред домовете си, но не да изчистим улиците. Прав е respective.Това е задължение на Еко Титан да почисти улиците, а на кмета- да осигури средства и да възложи да се изкърпят улиците.
Аватар
Симела

Мнениеот radolag » 01 Апр 2012, 09:02

Morten , никой не чака ти да го подсетиш да си смете пред входа .Големия проблем са пясъка прахоляка и дупките . Циганките метат и събират по едрия пясък, но ситния прах остава и за това трябва да се измият улиците, а дупките да се запълнят ,нали за това плащаме данъци.
radolag

Мнениеот mirrea » 01 Апр 2012, 09:39

И пред нас е почиствано няколко пъти, дори е мито, но не личи изобщо. Още на другия ден е същия прахоляк.
Герберите си го казаха, ние ли сме на власт, Лебана пари няма да види за нищо! На Еко-Титан не са изплащани никакви средства от доста време насам...Та започвам да се чудя, кой аджеба е виновника за мръсотията в града :think:
Аватар
mirrea

Мнениеот Мортен » 01 Апр 2012, 12:16

В тази тема не ми се обсъжда общината и политиците... Ние си събрахме пясъка в чувал и на купчини и после измихме изчистения участък обилно с вода. Боли ме, че въпреки подканването, съседите(повечето) проявяват тотална безучастност и безразличие към вида ня собствената си улица. Ако всеки си измете от бордюр до бордюр и после "жертва" 200-300 литра вода(това са някакви стотинки) да измие изчистения участък, тогава ще се получат нещата, няма да се затлачат шахтите и няма пак да се свлича мизерия по изчистеното(щото изчистеното няма да е "кръпка" на улицата).Това е проблем основно на стръмните улици, където изсипаха зимата тонове пясък. Изключително далеч съм от идеята да назидателствам и да давам акъл. Просто искам да видя какви са настроенията на хората от форума. За жалост тези, които не чистят и не им пука, явно не ползват интернет и им липсва чуваемост и отношение към вида на града ни .
Мортен

Мнениеот чочо » 01 Апр 2012, 15:35

Вече чистя и мия няколко пъти пред къщи,но от едната страна на дома ми има две необитаеми постройки,от другата страна е още една и следва улица ,от която при дъжд се събира пясъка на целия квартал над нас.Значи ли това,че трябва да изчистя всичко това за да не дишам повече прах.През ден ходя до Пазарджик и Пловдив.Там непрекъснато се мие и вече почти няма прахоляк.Тук на почистващата фирма все нещо не и е дадено.Ми да се откаже.И без това работи без договор и не знам на какво основание въобще и дават някакви пари.
Миреа,чистотата основно се издържа от местни данъци и такси и част от парите са от бюджета.А и не вярвам да няма преводи от бюджета към общината.Това,че от миналата година не са си преценили парите и са задлъжнели с почти 6 милиона не е наша вина.
А и къде са тези които взимат помощи и работят по разни програми на временна заетост.Да ги изкарат на улиците да си заслужат парите,а не да се мотаят по цял ден .
Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
чочо

Мнениеот theclansman » 01 Апр 2012, 15:56

Ето един цитат, на един познат - репортер в сп.Про-Рок, радио Тангра Мега Рок и др.... От доста време следя блока му (всъщност от самото му създаване), и напълно го подкрепям за повечето работи. Ето част от мнението му за "Часът на Земята", а и за това чистене пред дома...

"...Аз от малък (т.е. от времето на соца) имам алергия към масовки от типа "хайде всички". Хайде всички да изпратим дрехи на полските деца. Хайде всички да съберем по 5 кила хартия и да я предадем в пункта за вторични суровини под формата на пионерско поръчение. Хайде всички да викаме "ура". Хайде всички да изчистим боклуците, примерно или детската площадка пред блока. Защо? За да може след това турбо селяните да минат и да охвърлят пак с опаковки от вафли, семки и кроасани? За да може кучкарите пак да изведат псетата си, да минират поляната и да окензат пясъчника, където си играят дечурлигата, без никой да дойде и да ги глоби за това. Ще си плащаме данъците и сами ще чистим, че така е по-яко. Няма да стане, пичове. Направете регулации, направете механизми, искам да видя наказани, тогава може би, казвам може би, ще си помисля дали да направя нещо за мамицата държава..."

Което, като се замисли човек е доста вярно. Ти чистиш, а след теб минават група идиоти с семки, а след тях селяните с кравите и кучетата и осират пейзажа. Докато мисленето ние Бай Ганьовско, управия няма да има!

източник: http://onestiffsecond.blogspot.com/
http://www.ironmaiden-bg.com
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...24.04.2017(Oberhausen)...
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот Мортен » 01 Апр 2012, 17:27

Този човек много криво е разбрал и усетил идеята на общите мероприятия.Извън показната политическа, "спонтанна" масовка. Колектив и колективност НЕ е мръсна дума. Така се възпитават някои добродетели, също се култивира колективно самосъзнание и дисциплина. Българите сме на този хал защото от около 630 години чакаме някой да ни спаси, освободи, оправи, да решава вместо нас и да мисли вместо нас, пък и да носи отговорност вместо нас. Тоя дето си хвърля обелката от вафлата на улицата, трябва просто да му се навре боклука в устата , освен глобата. Това за данъците и таксите и безработните е абсолютно вярно! Но също толкова вярно е, че като системата не работи добре, ние трябва да запретнем ръкави и да бутаме и тия покрай нас да си вършат работата.
Без общи усилия наистина нищо не става. Най-погрешната позиция е- "Няма смисъл"
Мортен

Следваща

Назад към Проблемите във Велинград