Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Да изчистим България за един ден!

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Да изчистим България за един ден!

Мнениеот рони » 24 Апр 2012, 16:35

Много негативно гледате на нещата... С общи усилия можем да постигнем всичко, но като всеки си каже, че на другия ден пак ще стане същото; няма да чистя боклуците на другите; вятърът ще разнесе боклуците, много ясно че нищо няма да постигнем. Отпадъците ще бъдат събрани в чували и превозени до сметището. Аз лично ще отида до общината и ще разговарям с някого по този въпрос. Поела съм отговорността, ще си свърша задълженията и заедно ще постигнем страхотен резултат. Вярвам в способностите си, повярвайте и вие !
рони

Мнениеот ilkosem » 24 Апр 2012, 17:25

Здравей Рони, не знам коя си, но искам да кажа, че аз съм главен организатор на кампанията за общината.Ние ще чистим в двора на училище "Васил Левски" и около него за това,че може да се присъединете към нас.
Само трябва да заявиш колко чували и чифта ръкавици ще са ви нужни.

БТВ идваха при нас и вече имаме билборт с логото на къмпанията. : yeah : ;) ;) ;) ;)
Аватар
ilkosem

Мнениеот рони » 24 Апр 2012, 17:37

Ами аз уча във ''Васил Левски'' и ще чистя първо там, така че ще се запознаем. След почистването на училището ни, с приятели и съученици ще тръгнем по града. Не знам точната бройка, но се надявам групата ми да е околко 50 човека. Искам да попитам как точно ще стане превозването на отпадъците. Къде отиват? С какво ще се превозват? И вие ли отговаряте за това или общината?
рони

Мнениеот чочо » 24 Апр 2012, 18:05

Това почистване се правеше всяка година допреди две три години.И да ,за момента всичко се почиства и след няколко дни пак е същото.Не самото почистване е проблема,а трябва да се научат хората да поддържат чистота.Тогава с радост бих се включила в такава кампания.А дотогава ще се въздържа.
Днес ми се наложи да пътувам да Хисара.Изключително чист и подреден град.А парковете им са приказка.Тук за 8 милиона не можаха да постигнат и частица от тази красота.Обиколих почти целият град и не видях едно безстопанствено куче,един пълен контейнер със струпан да него боклук.Централите им пътни артерии са идеално асфалтирани,а страничните улици много добре изкърпени.Всъщност никъде не попаднах на дупка.Не знам дали причината за това е в управляващите или в самите хора,но и там живеят българи не по различни от нас.
Мисля,че е крайно време общината да налага глоби за сметищата по улицата.Имат достатъчно бездействащи служители,които могат да обикалят града и да глобяват нарушителите.И еколога да спре да ходи по семинари,ами да се захване да свърши нещо за града.Ако не се справя да си ходи
Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
чочо

Мнениеот theclansman » 24 Апр 2012, 20:52

чочо написа:...И да ,за момента всичко се почиства и след няколко дни пак е същото.Не самото почистване е проблема,а трябва да се научат хората да поддържат чистота.Тогава с радост бих се включила в такава кампания.А дотогава ще се въздържа.
..

Най-точния коментар по темата!

чочо написа:...Имат достатъчно бездействащи служители,които могат да обикалят града и да глобяват нарушителите...

... а не да седят, да си драпат ******* и да чакат, някой да спре на "синята зона"

чочо написа:...И еколога да спре да ходи по семинари,ами да се захване да свърши нещо за града.Ако не се справя да си ходи

Така е, ама не само еколога, ами всички от а до я, кмет, заместници, съветници, портиер ако щете.... да стават и да се махат...
http://www.ironmaiden-bg.com
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...24.04.2017(Oberhausen)...
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот Blind man » 24 Апр 2012, 21:15

рони написа:Много негативно гледате на нещата...

Точната дума е РЕАЛИСТИЧНО. :) Пак повтарям, към хора, вършещи добрини безвъзмездно, мога да бъда само положително настроен. Още веднъж спорна работа.
Не, просто това, което е тука, да чуя и видя не искам...
Аватар
Blind man

Мнениеот slavian2011 » 25 Апр 2012, 16:57

едно време като бях ученик, на това му казваха Ленински съботник,а сега да почистим България,нищо ново под слънцето
slavian2011

Мнениеот Blind man » 25 Апр 2012, 18:13

Различното е, че призивът на Би Ти Ви / не я уважавам и не я гледам, но това е друга тема/ всъщност е една мащабна реклама. Целта е реклама=повече зрители=повече приходи=по-голяма печалба. И това не е лошо. Всеки икономически субект се стреми към нея. Горчивият привкус остава единствено от това, че друг плаща сметката, а една сюрия неприятни типове, попаднали в политиката незнайно как, ще ни излизат с елементарни постановки колко са загрижени за чистотата, а всъщност разказват играта на българската природа.
Не, просто това, което е тука, да чуя и видя не искам...
Аватар
Blind man

Мнениеот theclansman » 25 Апр 2012, 19:30

Blind man написа: Горчивият привкус остава единствено от това, че друг плаща сметката, а една сюрия неприятни типове, попаднали в политиката незнайно как, ще ни излизат с елементарни постановки колко са загрижени за чистотата, а всъщност разказват играта на българската природа.

Точно!
http://www.ironmaiden-bg.com
04.06.07(София)...02.08.08(Αθήνα)...10.02.09(Београд)...14.08.10(Budapest)...15.08.10(Cluj-Napoca)...16.06.14(София)...30.07.16(București)...24.04.2017(Oberhausen)...
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот slavian2011 » 27 Апр 2012, 11:54

Аз пред моята къща и вътре в двора си чистя,и си плащам данъците които не са никак малки,било данък за смет,за сгради,за нещо ако решиш да строиш или правиш те обезглавяват от кръста,глобите към КАТ си ги плащам и не ме питат имаш ли пари или не,така че изобщо не ме интересува за тези измислени призиви и тъпи идеи на някакви малоумници,има за това договорни отношения с разни фирми които трябва да вършат работата :rock:
slavian2011

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград