Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Кръпки във Велинград

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Кръпки във Велинград

Мнениеот e-trn » 21 Окт 2009, 23:57

Оо да, аз вече минах два три пъти от там. Но точно след като свърши пътя е пак минно поле, неравно и надупчено.

Те хубаво, че оправиха преди ж.п. надлеза поне едната лента, дано завършат и другата тази година.
Bang!
Аватар
e-trn

Мнениеот inside_all » 22 Окт 2009, 00:15

вуйчо ми е застрахователен агент няда да казвам къде от личен контакт знам че изплащат щети от дупки по автомобилите на мен засега не ми се е налагало да бъда ощетен да чукам на дърво
inside_all

Мнениеот blue_shadow » 05 Ное 2009, 12:28

Положението е трагично - няма улица без дупка! Улиците с павета са в трагично състояние, направо убиец на окачването - това амортисьори, тампони, накрайници и т.н. са аут за отрицателно време. Чисто нови коли се разхлопват за 1-2 месеца! Трябва да се обърне по-сериозно внимание на главните артерии - булевард Съединение, входа на града, околовръстното шосе от ДАП до Клептуза. Засега се преасфалтират цялостно само малки улички, които и без това се кара с 20км/ч макс. и имат значение само за хората живущи на тях. Но май само си говорим и никой не ни чува. А пролетта ще се поздравим с чисто нови спа-столични дупки, резултат от "качественото" закърпване през лятото!
Аватар
blue_shadow

Мнениеот rocafeller » 26 Яну 2010, 00:13

Дупки много и тия дни зарди снега и ниските температури навсякъде по улиците има паднали от колите буци които са твърди като камъни ! :swear: И с тоя лед навсякъде не може и на дупките да се намаля и колите ни се трошът още повече. Дано прелетта и цялото лято да хванат да направят повечето улици. Дано направят главните където трафка е най-голям. И най-вече ми се иска във Велинград да няма улица с паветааа !!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: От стария съвет тази която излиза на пазара и пак от там като се тръгне към двореца - тея 2 улици трябва да ги направят с асфалт. То не стига, че паветат ****ат мамата на колите ами и преходите от асфалт към павета са супер гадни и цялата кола се тресе като се минава ! Също във каменица улицата зад музея която продължава до моста до детски играчки и тя е много ама много зле ! Аз предлагам да направим подписка с опис на най-гадните улици и да се връчи на кмета та като почнат да правят улици да започнат с тях ! : fifi :
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот megalamer » 26 Яну 2010, 00:25

rocafeller написа:Дупки много и тия дни зарди снега и ниските температури навсякъде по улиците има паднали от колите буци които са твърди като камъни ! :swear: И с тоя лед навсякъде не може и на дупките да се намаля и колите ни се трошът още повече. Дано прелетта и цялото лято да хванат да направят повечето улици. Дано направят главните където трафка е най-голям. И най-вече ми се иска във Велинград да няма улица с паветааа !!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: От стария съвет тази която излиза на пазара и пак от там като се тръгне към двореца - тея 2 улици трябва да ги направят с асфалт. То не стига, че паветат ****ат мамата на колите ами и преходите от асфалт към павета са супер гадни и цялата кола се тресе като се минава ! Също във каменица улицата зад музея която продължава до моста до детски играчки и тя е много ама много зле ! Аз предлагам да направим подписка с опис на най-гадните улици и да се връчи на кмета та като почнат да правят улици да започнат с тях ! : fifi :

Че за какво се движите с коли в такъв малък град ?? Ходенето пеш е много здравословно, а за спешни случаи има автобуси и таксита. Тъкмо ще намалите смога като си зарежете колите.. ама нали тежкарлък... кой от кой по-по най.... :D
Аватар
megalamer

Мнениеот rocafeller » 26 Яну 2010, 00:36

megalamer написа:ама нали тежкарлък... кой от кой по-по най....
Мегаламер нещо не те схващам ?! :roll: Това, че ти може би нямаш кола и обичаш разходките не занчи, че другите трябва да са като теб. Ми то тогава да хванем всички балкана и до има няма 200-300 години ще си върнем в каменната ера да речем и да спре еволюцията ! И според мене за да е по-чист въздуха, трябва не да се намалят колите по пътищата а да се усъвършенстват технологиите за пречистване на изгорелите газове от колите и по масово да навлезат хибридите и в по-далечно време напълно електрическите коли ! И ДРУГО - колата е удобство, удоволствие и необходимост ! Какъв тежарлък какво нещо не мога да разбера... за това ли са колите според теб, да показва всеки кой е по-по най ? Така ли ? :-D :-D Ебахти инвестицята тогава правят тея с с-класите само да се изфукат :-D И да покажат, че са най.... :? Не, че няма такива хора ама ти някакво разделение направи на хората с коли и на тези без...
Аватар
rocafeller

Мнениеот megalamer » 26 Яну 2010, 01:05

rocafeller написа:
megalamer написа:ама нали тежкарлък... кой от кой по-по най....
Мегаламер нещо не те схващам ?! :roll: Това, че ти може би нямаш кола и обичаш разходките не занчи, че другите трябва да са като теб. Ми то тогава да хванем всички балкана и до има няма 200-300 години ще си върнем в каменната ера да речем и да спре еволюцията ! И според мене за да е по-чист въздуха, трябва не да се намалят колите по пътищата а да се усъвършенстват технологиите за пречистване на изгорелите газове от колите и по масово да навлезат хибридите и в по-далечно време напълно електрическите коли ! И ДРУГО - колата е удобство, удоволствие и необходимост ! Какъв тежарлък какво нещо не мога да разбера... за това ли са колите според теб, да показва всеки кой е по-по най ? Така ли ? :-D :-D Ебахти инвестицята тогава правят тея с с-класите само да се изфукат :-D И да покажат, че са най.... :? Не, че няма такива хора ама ти някакво разделение направи на хората с коли и на тези без...

:) В цивилизования свят и по-точно в големите градове там отдавна текат призиви да не се ползва личния, а обществения превоз точно с тази цел :-) Наместо всеки сам да се запъти на някъде си с колата, много по-екологично е да се натоварят 5 човека в тази кола, т.е с такси или още по-добре - с обществен превоз :-)
А ако отидеш от Каменица до Лъжене пеш едва ли ще се върнеш в каменната ера - пробвай и ще се убедиш сам :-)
А пък за град като Велинград - направо ми е смехотворно да гледам едно комшийче на 30-тина години как се товари на S класата за да отиде в кафето, 300 метра по-надолу и слизайки, да се огледа крадешком наоколо за да види кой го е забелязал :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот rocafeller » 26 Яну 2010, 03:39

Аз не съм против екологията ! Напротив точно обратното ! :angel: Ами аз ако имам с-класа и аз ще си ходя в кафето с нея ! Защо не, но тове че съседа ти явно е селяндурин и най-вероятно чалгар, не значи че всички са такива !

P.S. тея призиви са ми много смешни между другото, да призовават правителствата като искат да вкарат по-строги закони, да направят закон с който се пазволява например само да кажем 60 процента от превозните средства да са на гориво а останалите да са електрически двигатели ! Но не го правят.... защо ли : fifi : :lol: МНОГО Е ГЛУПАВО според мен да призоваваш човек да не ползва личния си транспорт ! А Велинград е малък да, но хвани си купи една кола, карай я една година и после спри за 3-4 дена... тогава друго ще говориш, защото колкото и малък град да сме пак повтарям - колата е удобство !

P.S.-2 Само да те питам - ако баба ми ме прати на пазара да и купя чушки да си затваря буркани това спешен случай ли е ? :? ;) И тогава да си хвана такси ли вместо да отида с личния си автомобил ? Или да ида пеш, да взема 2 чувала и да се върна, то ми и е на 2 км. пазара, с почивки ще го изкарам !

Нищо лично но ме подразни това което написа - ама нали тежкарлък... кой от кой по-по най....
Аватар
rocafeller

Мнениеот mirrea » 26 Яну 2010, 12:13

Вижте сега българина, колкото и да не искаме да го признаем е мързелив. Не ходи пеша, не ходи на излети, предпочита да седне един час да пие кафе и да пуши цигара след цигара, отколкото през това време да отиде на работа да речем пеш, или с колело.
Защо забравяте колелото?! В цяла Европа градския транспорт и велосипеда са използвани най-масово а у нас не е така...
Не ми казвайте че няма велосипедни алеи, няма и няма да има докато не започне да се използва колелото.
Повечето градски велосипеди си имат кош или отпред или отзад за да е удобно и да пазаруваш.
Аз много рядко ползвам автомобил във Велинград, понеже съм живяла в големи градове някак си ми се вижда смешно да изкарам колата, ако нямам да ходя на много места и то да са ми доста далече.
Имам колега който ходи на работа с колата за 200 метра и цял ден заема парко място : crazy :
Но това не изначава и че не трябва да се махнат гадните павета, или ако не поне да се прередят така че да не друсат толкова много а не след всяка копка се поставят и веднага там се получава огромна вдлъбнатина-новата търговска улица, пътя за Клептуза също освен по горе изброените...
Аватар
mirrea

Мнениеот megalamer » 26 Яну 2010, 13:35

rocafeller написа:......
Нищо лично но ме подразни това което написа - ама нали тежкарлък... кой от кой по-по най..

Много ясно, че не е лично, спокойно, не съм се обидил, пък и отдавна вече нищо в интернет и IRC не може да ме засегне - в противен случай да сега да съм се самоубил хиляди пъти :D
rocafeller написа:......
P.S.-2 Само да те питам - ако баба ми ме прати на пазара да и купя чушки да си затваря буркани това спешен случай ли е ? :? ;) И тогава да си хвана такси ли вместо да отида с личния си автомобил ? Или да ида пеш, да взема 2 чувала и да се върна, то ми и е на 2 км. пазара, с почивки ще го изкарам !

А ти всеки ден ли се прибираш у вас с по два чувала ? :) Пък и нищо лошо няма в това, да ги докараш с такси - и таксиджиите са хора, и те трябва някой лев да изкарат :D
Напоследък, тъй като имам много време, а не е подходящо за ходене по гората, изкарвам по няколко часа в едно кафе... До сега не бях обръщал внимание, но като се позагледах, останах поразен от клиентите му, а такива са и клиентите на всички останали кафета... някъде около 80 % от тях са огромни туловища, които спират колата досами кафето, малко трудно се измъкват от нея, дотътрят се до стола и с усилие се опитват да се сместят в него... И това са още деца по на 20-тина години, а сигурно вече с наченки на високо кръвно и диабет... Не ги познавам, но ми е мъчно за тях и се питам в този си вид ли ще изкарат целия си живот...и къде ли тогава ще им е удоволствието от него... Може би возенето с колата....
Имам познати, за чийто 17-18-19 годишни деца е унижение да се качат на автобус от обществения транспорт..
Драпат за книжка - с цената на всичко - за да доживеят заветната си мечта - да седнат зад волана на колата на баща си... Вярно е, всяко момче /пък сигурно и момиче/ на тази възраст мечтае за кара кола, но резултата е тотално обездвижване и затлъстяване...
Съгласен съм, колата в днешния живот е необходимост, но хората я превърнаха в придатък на човешкото тяло, при това придатък, за чийто здраве човек се грижи повече, от колкото за своето собствено...
Това според теб е прогреса, но според мен е регрес по отношение на човешката физиология / не съм сигурен, че това е точната дума, ама предполагам разбираш какво искам да кажа с нея/.
Уф, всеки път си обещавам да не пиша дълги постове, пак се изпуснах.. За последно, обещавам :D
Аватар
megalamer

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград