Велинград e спа столицата на Балканите. Всичко за Велинград ще откриете тук - Новини и личности от Велинград, бизнес и туризъм...

Кръпки във Велинград

Инфраструктура, мръсни и неподдържани паркове, градини, корупция, управа ...

Re: Кръпки във Велинград

Мнениеот theclansman » 26 Яну 2010, 13:37

много са улиците, нуждаещи се от ремонт. има такива в плачевно състояние. ами като излезеш от града, същата картинка, дупки, дупки. ама сме свикнали, нали сме европейци. плащаме винетки да си счупим колите, след това плащаме за ремонт, ама така е, и така ще е докато не спре да се краде(демек никога). то не може, при нужни 13-15 см(та и повече) асвалф, те да сложат 3-5см, и да кажат асвалтирали сме улиците. и точно след 1 зима, картинката е по-трагична и от преди.
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот theclansman » 26 Яну 2010, 13:46

megalamer написа:Имам познати, за чийто 17-18-19 годишни деца е унижение да се качат на автобус от обществения транспорт..
Драпат за книжка - с цената на всичко - за да доживеят заветната си мечта - да седнат зад волана на колата на баща си... Вярно е, всяко момче /пък сигурно и момиче/ на тази възраст мечтае за кара кола, но резултата е тотално обездвижване и затлъстяване...

съгласен съм с теб. и аз познавам такива хора за съжаление. а какво е унижението да се качиш в рейса??? аз също не се качвам, ама заради цената, много ми се види, за 4 спирки(примерно) да дам 60ст. драпат за книжката, и си мислят, че като се качат в някое БМВ са царе на пътя. да, ама книжка кола не кара. като почнат да ги настъпват, и да се правят на Шумахер, стават катастрофи.
аз също преди няколко години, нямах търпение да взема книжка, карах извесно време, след това взе да ми писва(да карам градстко в Велинград). в града освен, при някаква необходимост, или лоши метеорологични условия, не карам ;)
http://www.ironmaiden-bg.com
4.6.07 BG -2.8.08 GR -10.2.09 SR -14.8.10 HU -15.8.10 RO -16.6.14 BG -30.7.16 RO-24.4.2017 DE -20.7.2018 GR -22.7.2018 BG -10.8.2018 UK -11.8.2018 UK
We are the diamonds that choose to stay coal...
Аватар
theclansman

Мнениеот rocafeller » 26 Яну 2010, 23:44

Добре де мегаламер, като си такъв природозащитник ще ти задам няколко въпроса !

1. На какво се отопляваш ?
2. Ползваш ли найлонови торбички ?
3. Всички продукти сам ли си отглеждаш, които ядеш ?
4. Купуваш ли си и четеш ли книги ?
5. Всички ли крушки са ти енергоспестяващи ?
6. Изхвърляш ли си разделно боклука ?
7. Бръснеш ли се ?
8. Переш ли си дрехите ?

....

Мога още подобни да ти задам и сигурно ти е ясно защо. Вместо да изтъкваш постиженията ти в обхождане на горите и да се правиш на големия защитник на природата, помисли как си точно обратното на това, което защитаваш... Иначе трябваше да живееш в схлупена къщурка, без ток, без удобства и сам да си отглеждаш храната... Всеки вреди на природата, дали аз ще навредя като отида някъде с колата или ти ще навредиш като хабиш ел. енергия по 10 часа на ден с пуснат компютър и други ел. уреди е едно и също... едно дърво сечеш от едната страна а аз от другата... само че докато го сечеш ти викаш "Не сечете дървото"...

Аз проучих нещата и се оказа, че Хансен един от първите, които са предупредили за глобаното затопляне е казал, че най-добре климатичните промени ще се предотвратят чрез спестяване на електричество... Така че освен ако не спреш да ползваш интернет и въобще електричество и живееш изцяло природосъобразно е смешно да говориш кой какъв бил.. ама какво да правиш пусто его да се изтъкваме колко сме умни....

И още нещо да допълня... ако спреш да караш автомобила си се спестяват 6 тона въглероден двуокис годишно, ако много ограничиш електричеството но не да го спреш се спестяват 5.2 тона... Това са изчисления на американците ! американците, а те карат много повече спрямо нас, но не ползват в същото отношение повече електричество от нас...
Money makes the world go round
Аватар
rocafeller

Мнениеот kalispera » 27 Яну 2010, 00:04

В Европа карат колела и ползват градския транспорт, но транспорта е цивилизован и развит и има условия за каране на велосипеди - велоалеи, освен това шофьорите пазят изключително много велосипедистите. Във Велинград доста от къщите са разположени на високи баири, които не лесно се изкачват пеша камо ли с колело, особено пък през зимата.
Освен това, Мегаламер, градът може и да е малък, но ако трябва да ходиш всеки ден на работа от Каменица до Чепино примерно, пеша ли ще ходиш? Защото едно е като тебе, както в момента си безработен, да се шматкаш волно на разходки, когато не те гонят задължения и разписания, друго е да имаш множество ангажименти и претъпкана програма. Тогава няма да си позволиш да се разхождаш от единия край на града до другия.
И още нещо, аз нямам предства дали си женен и т.н., но ако имаш семейство с две-три деца, и на долния етаж живеят майка ти и бащата, т.е. типична велинградска къща, как ще се обслужва това семейство - пазаруване, лекари, аптеки, детски градини и т.н. Това са ежедневни нужди, които изискват време и физическа сила (да мъкнеш, или жената да мъкне торби с храна), а не всеки разполага с тях. Преживяла съм подобна ситуация и мога да те уверя, че е доста трудно и тежко. Така че, тези щуротии с разходките и липсата на необходимост от автомобил във Велинград, си ги задръж за себе си. Конкретно в твоята ситуация, може и да е о.к., но не важи за всички велинградчани.
Иначе съм съгласна, за гъзарите и чалгарите, дето демонстрират скъпите си коли и не мърдат и 300 м пеша.
In order to be irreplaceable one must always be different.
Аватар
kalispera

Мнениеот megalamer » 27 Яну 2010, 00:32

:lol: Ама аз нали казах, че повече няма да пиша дълги постове :lol: :lol: :lol:
Ама вие си пишете де, щото форума беше опасно замрял :lol:
Аватар
megalamer

Мнениеот rocafeller » 27 Яну 2010, 00:46

Ама Мегаламер, моля ти се, не прикривай раздразнението ти и неспособността да ми отговориш като се кикотиш като млада срамежлива мадама от Англия :clap: Така де, нали трябва и да се посмеем малко.
Аватар
rocafeller

Мнениеот megalamer » 27 Яну 2010, 01:22

rocafeller написа:Ама Мегаламер, моля ти се, не прикривай раздразнението ти и неспособността да ми отговориш като се кикотиш като млада срамежлива мадама от Англия :clap: Така де, нали трябва и да се посмеем малко.

Ми кикотя се като млада дама защото вдясно от полето за писане аватара е един, а тук излиза друг :lol:
Не е неспособност да отговоря, в една друга тема писах защо повече няма да пиша дълги постове, а и в тази тема в по-предишния си пост обещах , че повече няма да пиша надълго. В противен случай има да си пишем аргументи и контра аргументи до второ пришествие, а както разбрах, вие не сте безработни лентяи като мен, а сте заети хора, така че ви оставам на грижите ви :-)
А за "раздразнението" ми - пак да го напиша, че нищо в Интернет не може да ме ядоса или дразни, в противен случай отдавна да съм спрял да влизам.
Ето че пак ме изнуди да напиша дълъг пост - следващите ми обезателно ще са по 1-2 изречения :-)
И модераторите да оправят аватарите, защото натискам един, а излиза друг / 2-ри ред, 5-ти аватар/, та излиза че се кикотя като "млада срамежлива мадама от Англия" :-)
Аватар
megalamer

Мнениеот rocafeller » 27 Яну 2010, 01:47

Не знам за аватарите, чакай да пробвам :lol: :lol:
Аз им викам усмивки де... Ха! Вярно! :-D

Ще ги оправят сигурно.
Айде, че става късно |-)
Аватар
rocafeller

Мнениеот mirrea » 27 Яну 2010, 11:57

Клатушкаме се от едната крайност в другата.
МЪРЗЕЛИВИ СМЕ! Това е истината.
По цял свят хората ходят на работа и се грижат за семействата си не е само у нас така, дори у нас ни се помага от родителите а на запад това го няма и хората са много по-заети, колкото до баири и тях ги има навсякъде и не всички живеят на баир, повечето живеят в равното...водачите на леки автомобили ако има повече колоездачи ще свикнат да се съобразяват с тях и велоалеи ще се сложат, но при липса на желаещи колоездачи няма как да стане, Мързеливи сме, начина ни на мислене е да се вайкаме от всичко щото е най-лесно.
После като станем на по 60 години приличаме на развалини от заседналия живот който водим, знаете ли че по баирите и пътеките тук бабичките ме подминават без дори да са запъхтяни а на мен душата ми излиза... СРАМ, онзи ден ходих да карам кънки на лед и 2 дена имам страшна мускулна треска - пак Срам...
И за да не сме крайни не е казано че всеки ден трябва да ходим пеша, или да караме колело или да се качим на автобуса, хубаво е но когато можем, когато имаме да пазаруваме и да мъкнем тежки неща, или да тичаме по много задачи е друго и си трябва автомобила...но хората са свикнали до толкова с него че вече почти не слизат от колата...
От толкова застоял живот и секс като правим ще почнем да капваме, ако не и да пукваме пак Срам...хубаво правя, че не си карам често колата в града, пък тия дето като моя познат за 200 метра ходят с кола не мога да ги мисля...
тая тема отиде съвсем в друга посока пак...
Аватар
mirrea

Мнениеот OPP » 27 Яну 2010, 20:57

Не е по темата, но...

аз нито съм еколог някакъв, нито опазвам природата съвестно. но ще ви кажа нещо, не се правете на много загрижени за природата. кавко се правите всички на най-добрите и тоя рокфелер ков ми пише американци не знам си какви :roll:
В България да мислиш за природата е невъзможно ! Това го казвам, че е така поне според мене, миреа ти всичко ти е наред ли та си се размислила за природата, мегаламер същата работа. Ами когато хората живеят спокоино тогава ще могат да мислят за природата. Нали ги гледам по телевизията, дигнали зелените знамена и всички протестират ! МИ какво протестирате БЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !!!!!!!!!! Некъв пък даваха, чак щеше да умира милия зарди природата ! Ми протестираи срещу тия дето лъжат народа, тия дето управляват света БЕ куха балумбо :@ То всичко е леш в целия свят, да не говора за България, та те протести и се притеснили за природата. Ква природа бе, хората живота не могат да си опазят. И ехооооооо не ме разбираите погрешно и аз обичам разходки и да дишам чист въздух...
Но не се правя на много добричкия зардио това. повтарям паск за невнимаващите - тва е смешно да се правиш че обичаш и защитаваш природата в тея времена където живеем. лично мое мнение е това.

А по темата - да им *** маиката на наще улици в града. и да им *** маиката на управниците от толкова години дето не можа да ги оправят в уж китен и прекрасен за всички нас курортен град с големия приз СПА СТОЛИЦА. СПА, СПА, та се оспа и осъмва всеки ден с нова дупка :-D
Bitch get a job if you wanna be rich !
Аватар
OPP

ПредишнаСледваща

Назад към Проблемите във Велинград